SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A nő okot, a férfi helyet keres...

[cikkei] - 2004-03-21
Mindenki jó házasságban szeretne élni. De a házasságot nagyon könnyű elrontani. Ezt mutatják a statisztikák is: a válások száma nagy, a fiatalok pedig szinte félnek a házasságtól, egyre kevesebben és később vállalják az esküvőt.

Miért félnek a fiatalok a házasság intézményétől? Nagyobb a szabadság, függetlenség iránti vágy? Nehezebb megtalálni az igazit? Ha el is jut egy pár a manapság oly népszerű, próbaházasságként funkcionáló együttélésig, akkor sem biztos, hogy végül egymást és a házasságot választják. Milyen problémák riaszthatják el a párokat? Ellentétek minden párkapcsolatban, házasságban akadhatnak. A gond akármilyen banális, oda kell figyelni rá - a legnagyobb összezörrenések rendszerint a legkisebb apróságokkal kezdődnek. 

Nézzük, min akad ki legkönnyebben a gyengébbik nem. Például azon, hogy ha párjuk tévét néz vagy zenét hallgat, és hozzá sem lehet szólni. Hogy képtelen megmondani, melyik ruha áll jól rajta. Hogy nem veszi észre, ha romantikára vágyik, vagy ha problémái vannak.

És a férfiak? Nos, ők általában nem értik, hogy a nők miért beszélnek sokat, miért érzik úgy, hogy életük minden másodpercét meg kell osztaniuk valakivel, és miért kapnak nagy hangsúlyt olyan mellékes dolgok egy történetben, mint például a buszon utazók száma, ruházata. Egy kis türelmetlenség, egy kis önzőség, egy kis erőszakosság s innen kezdve már csak egy lépés, hogy megkeseredjen az édes együttlét, mi több, az egész kapcsolat.

 Más nem, más agy
A két nem az agy más-más területeit használja inkább. Ezért - most szigorúan a nagy átlagot nézve, a nők és a férfiak különböző területeken produkálnak jól. A férfiak lenyűgöző módon tájékozódnak, számukra a térképolvasás nem különösebben nehéz feladat. Térlátásuk is fejlettebb, mint a nőké, ellenben átsiklanak a részletek felett. A nők észreveszik és megjegyzik a házak formáját, az emberek ruházatát, a színeket és jeleket, de egy férfinak nincs figyelme ezekre az apróságokra. Ez összefügg azzal a tulajdonságunkkal, hogy a nők periférikusan is jobban látnak, észlelik a mellettük történteket is, míg a férfiaknak csőlátásuk van: csak azt veszik észre, amire néznek. Ezek a tulajdonságok réges-rég alakultak ki, kódolódtak belénk. A férfinak ősidőktől kezdve a vadászat volt a feladata. Meg kellett találnia a zsákmányállatot, be kellett cserkésznie, el kellett találnia, és haza kellett térnie vele. A nő ezzel szemben a családi fészket őrizte, nevelte a gyerekeket. Nem vándorolt messzire, viszont tudnia kellett, mi történik körülötte.

 Enni, inni, hallgatni
A férfi volt az, aki a jól sikerült vadászat után leült a tűzhöz enni, inni - és többnyire nem akart beszélgetni. Vagy csak nagyon röviden. És akkor is kizárólag a tényekre szorítkozva. S ha rákérdezünk a részletekre, amelyek számunkra fontosak, akkor vagy nem tudnak rá válaszolni, vagy nem értik, miért kell egyáltalán szót ejteni olyan lényegtelen dolgokról, mint hogy ki milyen ruhában volt, ki kire mosolygott, ki kinek köszönt először. Ezeket a férfi talán észre sem veszi, vagy ha igen, egyáltalán nem tulajdonít nekik jelentőséget. Egy nő azonban ezekből már következtetéseket von le.

A feszültség különösen kiéleződik, ha élményeiket akkor akarják megosztani a szeretett hímnemű társukkal, amikor az éppen meccset néz. Mert egyszerre tévézni és hallgatni bizony nem tudnak a férfiak! És ettől tényleg idegesek lesznek, mert amíg a beszélőre figyelnek, lemaradnak a pályán történő fontos dolgokról. A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy míg a férfiak magukban töprengenek, a nők hangosan gondolkodnak.

Ha egy látszólag semmit sem csináló férfihoz szólunk, az gyakran mérges lesz, mert megszakítottuk tevékenységében, a gondolkodásban. A férfi a gondolatmenetének csak a megoldását közli, a bizonytalanságát ritkán. A nő viszont akkor is hangosan sorolja a lehetőségeket, amikor már rég tudja, mit is akar tenni. A nők sokkal inkább vágynak arra, hogy megosszák az élményeiket, mint a férfiak. És mivel érzékenyebbek a körülöttük lévő világ apró rezdüléseire, számukra ezek is fontosak. Persze, ezzel halálra idegesítik társukat. A férfi agya ellenben csak a lényeget tárolja el, azt is leegyszerűsítve. Ez adott esetben gyorsabb döntést eredményez, ami egy ,,vadásznak" elsődleges.

 Ok és hely a szexhez
A párkapcsolatokban is nagy a különbség a férfiak, illetve a nők gondolkodása és viselkedése között. A hölgyek az esetek nagy részében tartós kapcsolatra vágynak, a férfiak kevésbé. A szexuális vágy sokkal erősebb bennük, mint a nőkben. A nő okot, a férfi helyet keres a szexhez. A nők megpróbálják megkívánni azt, akit megszeretnek, a férfiak, pedig megpróbálják megszeretni azt, akit megkívánnak. A férfiakat az elején a nők kisugárzása vonzza, a személyiségét csak később akarják megismerni. A nőkből viszont a legtöbb esetben az érzelmek hozzák ki a vágyat. A nők a szex után becézgetésre, simogatásra, beszélgetésre vágynak - sokszor mindhiába...

 (Nem) hétköznapi tanácsok:

  • Tanuld meg sértődés nélkül kezelni a családi vitákat!
  • Mindenkinek lehet rossz napja. Tanuld meg (f)elismerni ezt, és ne hidd, hogy a szeretet múlásáról van szó!
  • A kialakult családi rend ne váljon szürke, megszokott, unalmas hétköznapokká - értendő ez a szexre is!
  • Függetlenség és szeretet - erre mindenképp szükség van ahhoz, hogy fenntartsd a másik érdeklődését.
  • Maradj ugyanaz a vagány csaj vagy pasi, akibe a társad beleszeretett!
  • Légy konvencióktól mentes, elbűvölő és egyedi!
  • A mozi, a színház, a séta, a spontán programok mind jót tesznek.
  • Ha váratlanul izgalmas kalandra van lehetőség, tudj azonnal, csapot-papot otthagyni az együttlét érdekében!
  • Ne hasonlítsd más, sikeresebbnek tartott házassághoz a sajátod! Egyrészt, mert elmulasztod élvezni a saját boldogságod, másrészt, lehet, hogy a többiek is csak kifelé játsszák meg a nagy harmóniát...
  • Engedd szabadon a másikat! Szükség van rá, hogy másfelé is kimozduljatok, egyébként gyorsan egymás idegeire mentek.
  • Legyen hobbid, járj tanfolyamokra, fedezd fel és tartsd meg saját érdeklődési köröd! Sokkal színesebbek lesznek a beszélgetések az esti vacsoránál.
  • Néha lepd meg a másikat valami aprósággal, meglepetéssel, tettel.
  • Bátorítsd, támogasd társad az álmai elérésében, csodálkozz rá újszerű gondolataira, terveire!
  • És minderről akkor se feledkezz el, ha ellátogat a gólya a családba...

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
HozzĂĄszĂłlĂĄsok

LEGOLVASOTTABB

„Anyaként már csak árnyéka vagyok önmagamnak” - Őszinte TikTok-videók arról, hogyan változik meg egy nő a szülés után

Egyre több anya mutatja meg a TikTokon, mennyivel másabb volt az élete - és külseje - a gyerekvállalás előtt. A 30 virális videóval illusztrált trend kendőzetlenül tárja fel: anyának lenni gyönyörű, de sok nő közben elveszíti önmagát.

7 látszólag ártalmatlan szülői hiba, amik nagyon elronthatják a gyerek későbbi életét - valódi történetekkel és tanulságokkal

Sokszor azt gondoljuk, hogy a szeretetünk mindent felülír, és ha néha hibázunk is, az nem lehet akkora baj. De vajon tényleg így van? Egy népszerű Reddit-fórumban emberek százai mesélték el, milyen "ártatlan" szülői szokások hagytak bennük mély nyomot - talán épp azért, mert senki sem gondolta volna, mennyit számítanak. Ezekből a történetekből szemezgettünk, hogy együtt tanulhassunk belőlük.

Meghalt Millena Brandão, a Netflix 11 éves gyerekszínésze

Tragikus hirtelenséggel hunyt el a 11 éves brazil gyerekszínész, Millena Brandão, aki a Netflix "Sintonia" című sorozatában vált ismertté. A fiatal tehetség halálát szülei jelentették be, akik megosztották a kislány megrázó betegségtörténetét.

Egy rendőrnő hősi tette: saját testével mentett meg egy éhező csecsemőt

Egy argentin rendőrnő, Celeste Ayala, megható példát mutatott emberségből és bátorságból, amikor szolgálat közben saját testével mentett meg egy éhező, elhagyott csecsemőt. Tette az egész világot megindította, és végül egy jól megérdemelt előléptetést is hozott számára.

Ingyenes hétvégével nyit a Lupa

Idén immár 10. alkalommal nyitja meg kapuit az ország legnagyobb, természetes vizű strandja, a Lupa Beach. A május 30-án induló nyitóhétvégén nem kell belépőt fizetni, mi több, pénteken, szombaton és vasárnap is nappali bulikkal és gyermekfoglalkozásokkal melegíthetünk be az idei strandszezonra.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja