SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Barátságos arcot kérek! - A fotózás örömei

Családinet [cikkei] - 2011-06-08
A digitális technikának köszönhetően már mindenki tud kattintani, a kütyü önállóan beállít mindent. Itt a vakáció, a szabadságok ideje, bizonyára szeretnéd életre szólóan megörökíteni élményeidet.

Amikor visszanézitek a képeket, előfordul, hogy sokat ki kell törölni, mert nem sikerült. A gond az, hogy a pillanat megismételhetetlen, vagy a szereplők és a helyszín nem elérhetők. Sajnálattal fogod megállapítani, hogy mindig hiányzik valaki a családi fotóról.
Rájössz, hogy valamelyik barátodról egyetlen képed sincs. Minden stimmelne a fotón, csak ne lenne piros szeme a szereplőknek!

Ennek most vége! Néhány ötlettel segítünk, hogyan örökítsd meg szeretteidet, hogy másokkal is megoszthasd értékes emlékeidet.

Legyen rituálé a fényképezkedés!

Jelöljétek meg az év bizonyos napjait, nevezetes eseményeket a naptárban, amelyeken minden évben felvétel készül. Ilyenek lehetnek a születésnapok, házassági évforduló, megismerkedés napja. Gyerekeknél a keresztelő dátuma, az ünnepek, első nap az iskolában, stb.   Ha ezeket egymás mellé rendezed, jól láthatók a változások a családban: Mennyit nőttek a gyerekek, a párod nem öregedett semmit, a nagyinak őszül a haja.

Senki se maradjon le!

Fontos családi események alkalmával előre beszéljétek meg egy szomszéddal, jöjjön át egy bizonyos időpontban, legyen ő az alkalmi fotós. Ha megkínáljátok az ünnepi asztal finomságaival, biztosan máskor is örömmel megteszi ezt a kis szívességet.

Az is egyfajta megoldás lehet, ha úgy teszel, mint a japánok: állványra helyezed a kamerát, és önkioldóra állítod. Ha nincs állvány, akkor egy szilárd ponton is elhelyezheted, ez lehet asztal, polc, néhány egymás tetejére rakott könyv. A szabadban pedig kiteheted az ablakpárkányra.

A nyaralást megörökítő képekről többnyire hiányzik a készítője. Váltsátok fel egymást, egyezzetek meg, melyik nap, kinél legyen a gép.  Aki viszi, az kattint.

Ha lakóhelyeden szeretnéd egyedül lefényképeztetni magad, játszd el a turistát, kérj meg egy járókelőt, készítsen rólad felvételt.

Barátaidat legegyszerűbben vendégségek alkalmával örökítheted meg. Ha te vagy a házigazda, a meghíváskor megkérheted az egyik résztvevőt, ajándék helyett ő fotózza le a társaságot.  

Ha egyenként szeretnéd őket albumba tenni, akkor válassz egy jó „ürügyet”. Mondjuk egy kártyaparti vagy társasjáték alkalmával mindig azt a személyt kapod le, aki soron következik, így nem lesz olyan kínos a helyzet.

Beállított képek.

Lehetőleg közelíts rá a „sztárokra”. A csoportképek készítésekor minél közelebb helyezkedjenek el egymáshoz a szereplők, így több arc, kevesebb háttér látszódik majd. Egy négy arcot ábrázoló kép adott esetben kifejezőbb lehet, mint a klasszikus egész alakos felvétel. Kedves gyermekfotókat készíthetsz, ha párosával fényképezed le őket. Azt mondd nekik, hogy „dugjátok össze a fejeteket úgy, hogy összeérjen a pofitok”. Ha gyerekeket fotózol, guggolj le, hogy a kamera a gyermekek arcának magasságában legyen.



Ha zárt térben vakuval készítesz felvételeket, akkor lesz optimális a kép, ha a személyeket 1 m távolságra állítod a faltól, te pedig minimum 2 m-re állsz a „motívumaidtól”.

Szinte minden digitális kamera rendelkezik a vörös szem-effektust eltüntető funkcióval. (Egy nagy szem az ikonja). Sok gép már automatikusan kiszűri. Mivel ilyenkor kétszer villan a vaku, hogy az első fény hatására beszűküljön a pupilla, figyelmeztesd a jelenlévőket, hogy két villanás lesz, különben a türelmetlenebbek már az első fény után más irányba fognak nézni.

A „Mosolyt kérek” helyett inkább mondj el egy jó viccet, vagy meséld el a legérdekesebb képed történetét. Az exponáló gombot csak akkor nyomd le, amikor már nem beszélsz, nehogy bemozduljon a felvétel.

A legelőnyösebb ruházat nem biztos, hogy az, amiben totál elegánsak az emberek, az az ideális, amiben jól érzik magukat. Ha ez nincs meg, akkor feszengeni fognak a képen.
Gyerekek esetében ne az a ruha legyen rajtuk, ami a te kedvenced, hanem olyan darabok, amiket ők szívesen választanak maguknak.

Irányítsd a figyelmet a személyekre!

Az embereket ilyenkor lehetőleg semleges háttér előtt fotózd. Ez lehet fal, vagy egy vászonlepedő. Tegyük fel, hogy egy sereg farsangi kosztümbe öltözött gyerekről kell képet készítened. Kérj meg közülük kettőt, hogy tartsák kifeszítve a lepedőt és ők is, legyenek rajta a fotón.

Ha mozgó háttérrel van dolgod, akkor válaszd a portré üzemmódot, hogy életlen legyen a háttér. (Ikonja egy nagy fej).

Néhány fogással „szépíthetsz” a képen. Miután feltetted a számítógépre, javíthatsz a kontraszton, kiveheted a vörös szemet.

Soha ne az eredeti képfájlon dolgozz, nevezd át a munkapéldányt. Ekkor szabadon kísérletezhetsz, és megmarad az eredeti fájl is érintetlenül.

Most már bátran készítheted a családi és nyaralásról szóló albumokat, gazdagíthatod a profilodat a közösségi oldalakon, lehet saját készítésű háttérképed a telefonon, vagy a számítógépen.


Itt repül a kismadár!smiley

Fotó: olitomi: Yashica Electro35 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Ha ilyen popcornt vettél, ne fogyaszd el, rákkeltő lehet!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el!

35 évig hordta a testében a megkövesedett magzatot - döbbenetes felfedezés egy 73 éves nőnél

Egy ritka és sokkoló orvosi eset kapcsán derült fény arra, hogy egy 73 éves algériai nő 35 éven át hordozott a hasüregében egy elhalt, megkövesedett magzatot - anélkül, hogy tudott volna róla. A "kőgyermek" esete nemcsak megdöbbentő, de bepillantást enged a női test elképesztő alkalmazkodóképességébe is.

Hogyan érinti a kánikula a szívet, a szívbetegeket?

A kánikulában sokan érezhetik kimerültnek magukat, az sem ritka, hogy ájulásközeli állapotot okoz a forróság. Azonban, akik mellkasi fájdalmat, légszomjat, gyors, esetleg szabálytalan pulzust érzékelnek, feltétlenül forduljanak orvoshoz. Dr. Vaskó Péter, a Kardioközpont - Prima Medica kardiológusa arra is felhívta a figyelmet, hogy szívbetegek, idősek és krónikus betegséggel élők hogyan óvhatják a szívüket a kánikulában.

Két űrbeli kutatásban vesz részt a Semmelweis Egyetem

25 tudományos kutatást visz a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére Kapu Tibor, a magyar kutatóűrhajós kéthetes küldetéséhez, ebből kettőt a Semmelweis Egyetem kutatói kezdeményeztek. A tudományos programba bekerült az űrutazás során fellépő egészségügyi - kardiovaszkuláris és egyensúlyszervi - problémák telemedicinás kísérlete és egy nanoszálalapú szemészeti gyógyszerformuláció alkalmazásának vizsgálata is mikrogravitációs körülmények között.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja