SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Pákó ultimátumot kapott: iszik vagy úszik

Singola Edit [cikkei] - 2009-05-28
Fekete Pákónak ez idáig többször meggyűlt a baja az úszással, és bár sokszor próbálkozott, nem tudta elsajátítani. Ám a Médiaválogatottal a napokban edzőtáborban vett részt, ahol a sportszerető csapattársak nem teketóriáztak: ellentmondást nem tűrve tanították Pákót, még a medencébe is beledobták.

PákóPákóról köztudott, hogy irtózik a bogaraktól, csúszó-mászóktól, sőt mi több, a víztől is. Többször szeretett volna megtanulni úszni, de eddig nem járt sikerrel, még az argentin dzsungelben sem. Amikor azonban a bikali kastélyszállóban edzőtáborozott a Médiaválogatottal és a párjával, Ágival, nem volt más választása, hiszen ultimátumot kapott: úszik vagy iszik.


„Ugyan a Médiaválogatott elsősorban focizik, és én is remekül rúgom a bőrt, de a fiúk azt mondták, hogy az úszás alap, és ha azt nem tanulom meg, nem játszhatok velük egy pályán. Ultimátumot kaptam: ha nem tanulok meg úszni, meg kell innom egy üveg bort. Mivel én már három kortytól is berúgok, ezért nem volt más választásom. Kefir és Ricky roppant kitartó volt, szinte két napon keresztül edzettek engem a Puchner kastélyban, míg végre nem merültem el a vízben. Amikor már biztonságban éreztem magam a medencében, a víz alá is lemerültem, sőt víz alatti képeket is készítettünk. Ezek után következett a feketeleves: annak örömére, hogy megtanultam úszni – mintegy beavatásként –, vizes papuccsal mindenki rácsapott egyet a fenekemre, és végül bedobtak a vízbe” – újságolja nevetve Pákó.
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Jól szeretni - Vekerdy Tamás 10 legfontosabb tanácsa, amiket minden anyuka imádni fog, ha boldog és kiegyensúlyozott gyereket szeretne

Sokszor érezzük magunkat elveszettnek a gyereknevelés útvesztőjében. Vajon jól csináljuk? Elég jó szülők vagyunk? Mitől lesz boldog, önbizalommal teli, kiegyensúlyozott a gyerekünk? Vekerdy Tamás, a magyar gyermeklélektan legendás alakja, több évtizedes tapasztalatával és végtelen emberségével segít eligazodni ezekben a kérdésekben. "Jól szeretni - Tudod-e, hogy milyen a gyermeked?" című könyve nemcsak gyakorlatias tanácsokat ad, hanem megnyugtat, bátorít és felszabadít: nem kell tökéletesnek lennünk, csak jelen kell lennünk - és jól szeretni.

Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben

Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után

Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.​

Szakrendeléseket szüneteltetnek több vidéki kórházban

Több vidéki és fővárosi egészségügyi intézményben is szünetelnek bizonyos szakrendelések, amelyek különösen a nőket és családokat érintik. A változások hátterében humánerőforrás-hiány és szakmai feltételek hiánya áll.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja