SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A neurofeedback - az agyhullámok módosítása javíthat akár az ADHD-s vagy autisztikus tüneteken is

Unger Ágnes [cikkei] - 2017-02-14
Valójában úgy lenne pontos a cím, hogy A neurofeedbackek. Merthogy többféle válfaja létezik.
A neurofeedback - az agyhullámok módosítása javíthat akár az ADHD-s vagy autisztikus tüneteken is

Ez egy folyamatosan fejlődő, változó, modern technológián alapuló fejlesztő módszer. Közös nevezőjük, hogy EEG-n alapszanak.
Tehát EEG elektródákkal vezetünk el jelet a koponyáról. A tréning során a résztvevőnek egyetlen feladata van: a képernyőn mesét, filmet, videojátékot nézni, játszani.
A képernyő viszont az elvezetett EEG jelek és a tréner beállítási alapján megváltozhat: elhalkul a hang, elszürkül, összemegy a kép. Ez akkor történik, ha az agy nem „úgy” viselkedik, ahogy szeretnénk.
 

Hogy is működik ez?

A különböző neurofeedback irányzatok különböző szemléletekkel működnek.
Az Othmer-módszer a tréningre érkezők tüneteiből indul ki, amik igen sokrétűek lehetnek:

  • tanulási nehézség,
  • autizmus,
  • ADHD,
  • figyelemzavar,
  • alvászavar,
  • epilepszia,
  • beszédindítás... 

A tüneteknek megfelelően pedig a tréner arra az agyterület(ek)re helyezi fel az EEG elektródákat, melyek véleménye szerint a tünetre a legjobb választ adják.

Minden embernél egyedi a tréning és egy ülés alkalmával több agyterületet is lehet tréningezni, azaz többféle problémára lehet reagálni. Egész más beállítást, elektróda felhelyezést kap egy alvászavarral küzdő, vagy egy autisztikus tünetekkel, impulzuskontrol hiányával küzdő ADHD-s gyermek.

S lévén az agy egy csodálatos szervünk, igen hamar tanul! Nagyon hamar „rájön”, hogy mikor éri őt az a kellemes érzés, mikor elégül ki a kíváncsisága és nézheti a filmet. Ennek érdekében képes a saját agyhullámait is módosítani. Ezt a módosítást az agy gyakorlással, a tréningen való többszöri részvétellel meg is tudja tanulni, és később is alkalmazza. Tehát önszabályoz.
Az agyhullámok módosulásával pedig változik az agy működése, így csökkennek a tünetek: javul a koncentráció, kipihentebb lesz, nő a teljesítmény, csökkennek az autisztikus vagy ADHD-s tünetek, beindul a beszéd…

Fotó: Games for Change/flickr

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

"A manipulatív szülők annyira ügyesen leplezik igazi szándékaikat, hogy gyerekeik állandó zavarodottságban élnek. Tudják, hogy becsapják őket, de nem tudnak rájönni, hogy hogyan."
5 hasznos tipp kontaktlencsét viselőknek

5 hasznos tipp kontaktlencsét viselőknek

Viszket vagy ég a szeme, amikor kontaktlencsét visel? Számos oka lehet annak, hogy kontaktlencse-viseléssel összefüggő kellemetlenségeket tapasztal. Dr. Lendvai Zsanett, a Budai Szemészeti Központ szemész szakorvosa segítségével összeszedtük a probléma hátterében álló lehetséges okokat, illetve tippeket is adunk a panaszok enyhítésére.
Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Nemet mondani nem könnyű, főleg nem a gyerekünknek, mégis elengedhetetlen része a szülői szerepnek ez is: hiszen felelősségre, önkontrollra és érzelmi szabályozásra tanítja a kicsit. A következetes és szeretetteljes nevelés hatására a gyerekek biztonságban érzik magukat, és magabiztos, felelős felnőttekké válhatnak. De hogyan mondjunk nekik nemet?
Egy betegség, amelyet félreértések és előítéletek kísérnek - május 24. a Szkizofrénia Világnapja

Egy betegség, amelyet félreértések és előítéletek kísérnek - május 24. a Szkizofrénia Világnapja

A Szkizofrénia Világnapjának célja, hogy felhívja a figyelmet e komoly mentális betegséggel küzdők gondjaira, csökkentse a velük szembeni megbélyegzést, és elősegítse irányukba a társadalom megértését és támogatását.
Számoljunk le a szívelégtelenséget övező leggyakoribb tévhitekkel!

Számoljunk le a szívelégtelenséget övező leggyakoribb tévhitekkel!

A szívelégtelenség több mint 64 millió embert érint világszerte1, és ahhoz képest, mennyire gyakori betegség, rengeteg hiedelem és félelem övezi. Hamis feltételezésekre hagyatkozni azonban rendkívül veszélyes lehet, amelyek mind a betegség megelőzését, mind pedig a páciensek gyógyulását, illetve partnerként történő együttműködését hátráltathatják. Az alábbiakban összegyűjtött néhány fontos tévhit megcáfolásával mindezt elkerülhetjük.
A szerkesztő ajánlja