SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

10 dolog, amiért a gyerekek nem szeretnek iskolába járni

Tóth Nikolett [cikkei] - 2021-11-22
Egy 11 éves diák megnevezte azt a 10 dolgot, amiért szerinte a gyerekek nem szeretnek iskolába járni. A "Teen-meet-teen" konferencián többek között azt is megemlítette, hogy sok a házi feladat és hogy nem tanítják meg nekik azt, hogy nyugodtan hibázhatnak, sőt, erre szükség is van ahhoz, hogy megtanuljanak valamit.

Ezért nem szeretnek a gyerekek iskolába járni


1. Tanárok

”Félünk a tanároktól és ez már az első pillanatokban kialakul, ahogy elkezdünk iskolába járni” mondja a 11 éves fiú. Talán nem is olyan nagy baj, ha valamennyire tartanak a tanáraiktól a diákok, de ettől persze még félni, rettegni nem kellene, az lenne a jó, ha egy egészséges tanár-diák viszony lenne közöttük, ahol a diák bizalommal fordulhat a tanárához minden kérdésben. Ne feledjük: főleg kamaszkorban nagyon fontos, hogy legyen a gyerek életében valaki, akire felnéz, aki a példaképe lehet, és legyen valaki, akivel olyan dolgokról is beszélhet, amikről a szüleivel nem mer. És erre egy tanár tökéletesen alkalmas lenne. Ha a gyerek nem félne tőle…


2. Félelem az osztályzatoktól

A diákok nemcsak a tanároktól, de az értékeléstől is félnek, attól, hogy mi lesz otthon, ha rossz jegyet kapnak. ”Az iskolában mindenki a jegyed alapján ítél meg, nem azt nézik, hogy ki vagy te valójában, csak hogy milyen jegyeid vannak” – mondja a 11 éves diák.


3. Félelem a hibáktól

Ez a harmadik ok, amit megnevezett a fiú. Lassan azt hihetjük, hogy az iskola egy terrorház, ahol mindenki rettegésben van. A gyerekek a diák elmondása szerint félnek elismerni, ha hibáztak. A tanárok ugyanis nem tanítják meg nekik, hogy hibázni nyugodtan szabad, sőt, szükség is van rá ahhoz, hogy igazán megtanuljunk valamit.


4. Bullying, megfélemlítés

Nem kell bemutatni a jelenséget. Régen is volt, de most talán még jobban eldurvult a  helyzet ezen a téren. Gúnyolódnak egymással az osztálytársak, de néha a tanárok is gúnyt űznek a gyerekekből, ha nem olyan ügyesek, mint a többiek. Tényleg szükség van erre?
 

5. Dolgozatok, amik rosszul vannak összeállítva

A diák szerint a dolgozatokkal az a baj, hogy sokszor nincs kifejtős lehetőség, hanem csak választani kell a megoldáslehetőségek közül. Így pedig a saját véleményüket nem tudják megfogalmazni a gyerekek.
 

6. Túl sok a házi feladat

”Egyszer annyi házi feladatot kaptam, 3 órán keresztül írtam. Amikor pedig végre felálltam, nem tudtam kiegyenesíteni a nyakamat. El kellett mennünk a sürgősségire, és utána egy hétig nyakmerevítőt kellett hordanom” – mondja a 11 éves fiú. És valóban. Az én környezetemben sem hallok mást, minthogy a gyerek nem tud lemenni a játszótérre, nem tud pihenni, festeni, vagy bármi szórakoztatót csinálni, mert tanulnia kell. Így volt ez az én időmben, és így van ez most is.


7. Nem lehetsz egyedi

Nem szeretik, ha valaki más, mint a többiek, ha kitűnik a tömegből az egyediségével. Inkább elnyomják, rákényszerítik, hogy legyen olyan, amilyen nem akar lenni.


8. Nem tanítják meg, hogyan legyünk boldogok

Nem az számít, hogy milyenek az érdemjegyeink, vagy hogy esik az eső vagy süt a nap, és még az sem, hogy otthon felejtettük-e a tornazsákot. Minden ember boldogságra született, és az iskola tökéletes hely lenne arra, hogy megtanítsák, hogyan is legyünk boldogok.
 

9. Nem tanítják meg, hogyan dolgozzuk fel az információt

Unalmas órák tömkelege helyett lehetne élvezetesen, érdekesen is magyarázni, hogy a gyerek megértse és felkeltse a figyelmét. A Youtube-on számos olyan tanárt láthatunk, akik a tananyagot a megszokottól eltérő módon mutatják be. Miért nem lehet ezt az iskolában is megvalósítani?
 

10. Az iskola nem készít fel az életre

A diák szerint az iskolában semmi olyasmit nem tanítanak, ami a felnőtt élet szempontjából fontos lenne, például hogy hogyan lehet takarékoskodni, bevételre szert tenni, azt megnövelni, és hogy hogyan kommunikáljunk egymással.

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A ferde testhelyzetben való alvás előnyei

A ferde testhelyzetben való alvás egy enyhén döntött fekvőfelület révén hasznosítja a gravitációt. Az ötlet nem újkeletű: bizonyos állatfajok és már az ókori egyiptomiak is felismerték, hogy a fej kissé megemelt helyzete sokszor előnyösebb. A modern tudomány pedig megerősíti, hogy a 3,5-5 fokos szöggel megemelt ágy segítheti a jobb alvást, a regenerációt és a méreganyagok eltávolítását.

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben

Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.

Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után

Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.​

Szakrendeléseket szüneteltetnek több vidéki kórházban

Több vidéki és fővárosi egészségügyi intézményben is szünetelnek bizonyos szakrendelések, amelyek különösen a nőket és családokat érintik. A változások hátterében humánerőforrás-hiány és szakmai feltételek hiánya áll.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja