SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit tegyen Valaki, ha nem született tőzsdegurunak?

Mészáros Etelka [cikkei] - 2004-04-14
A fenti címmel cikksorozatot indítunk azoknak a kedves érdeklődőknek, akik ez idáig még nem találták meg a megoldást pénzük szaporítására, vagy csak szeretnének többet megspórolni, mint eddig.

Statisztikai kimutatások szerint a magyar lakosság 12-13%-a helyezi el a pénzét valamilyen biztos, államilag garantált kötvénybe vagy takarékbetétbe. Ugyanakkor a lakosságnak csupán 2%-a mer kockázatosabb befektetéseket vállalni(pl. tőzsde).

A fenti címmel cikksorozatot kívánunk indítani azoknak a kedves érdeklődőknek, akik ez idáig még nem gondolkoztak azon, hogy megtakarításaikat, vagy távlati célok elérésére megtakarított pénzüket hogyan helyezhetik el úgy, hogy azok értéküket megőrizzék, növeljék, és törvényes keretek között megvalósítható befektetési lehetőségekkel éljenek. Erre különböző befektetési és megtakarítási lehetőségek vannak.

Különösen kockázatos a kis pénzű embereknek a napi költekezésük után fennmaradó összegeket megvédeni. Vajon nincs lehetőségük, hogy a meglévő tőkéjüket valamilyen módon kamatoztassák?

A gyakorlat azt mutatja, hogy a lakosság jelentős része még a bankkártyákat, azok milyenségét, működését és funkcióját sem ismeri.

A tájékoztatásunknak az a célja, hogy hétköznapi nyelven megismertessük olvasóinkat a napjainkban elengedhetetlen, alapvető pénzügyi befektetési ismeretekkel, valamint a különböző számlakonstrukciók értelmezésével, befektetési lehetőségekkel, melyekkel kevesebb pénzt is lehet kamatoztatni.

Tájékoztatást szeretnénk adni arról, hogy milyen befektetési alapok, befektetési jegyek, ingatlan befektetési jegyek léteznek, milyen lehetőségekben érdemes még gondolkozni és milyen költségekkel, kockázatokkal szembesülünk a döntéshozatal folyamán. Továbbá a befektetésekhez kapcsolódó fogalmakat mindenki által érthetővé szeretnénk tenni, hogy könnyebben számolhatóvá, összehasonlíthatóvá váljanak a kapott ajánlatok. Mit kell néznünk, ha valahova befektetjük a pénzünket? Mit nem vettek számításba a mostanában gyakran emlegetett Baumag részvényesei?

Segíteni szeretnénk a döntésben, hogy mennyi ideig érdemes egy konstrukcióban tartani a pénzt, mikor érdemes felhasználni.

Óvatosnak kell lenni, mert ebben az esetben nem biztos, hogy az egyszer bevált jó döntés másodszor is ugyanúgy működik.

Várjuk kérdéseiket az info@csaladinet.hu e-mail címre!

 

folytatjuk...

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Ha ilyen popcornt vettél, ne fogyaszd el, rákkeltő lehet!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el!

35 évig hordta a testében a megkövesedett magzatot - döbbenetes felfedezés egy 73 éves nőnél

Egy ritka és sokkoló orvosi eset kapcsán derült fény arra, hogy egy 73 éves algériai nő 35 éven át hordozott a hasüregében egy elhalt, megkövesedett magzatot - anélkül, hogy tudott volna róla. A "kőgyermek" esete nemcsak megdöbbentő, de bepillantást enged a női test elképesztő alkalmazkodóképességébe is.

Hogyan érinti a kánikula a szívet, a szívbetegeket?

A kánikulában sokan érezhetik kimerültnek magukat, az sem ritka, hogy ájulásközeli állapotot okoz a forróság. Azonban, akik mellkasi fájdalmat, légszomjat, gyors, esetleg szabálytalan pulzust érzékelnek, feltétlenül forduljanak orvoshoz. Dr. Vaskó Péter, a Kardioközpont - Prima Medica kardiológusa arra is felhívta a figyelmet, hogy szívbetegek, idősek és krónikus betegséggel élők hogyan óvhatják a szívüket a kánikulában.

Két űrbeli kutatásban vesz részt a Semmelweis Egyetem

25 tudományos kutatást visz a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére Kapu Tibor, a magyar kutatóűrhajós kéthetes küldetéséhez, ebből kettőt a Semmelweis Egyetem kutatói kezdeményeztek. A tudományos programba bekerült az űrutazás során fellépő egészségügyi - kardiovaszkuláris és egyensúlyszervi - problémák telemedicinás kísérlete és egy nanoszálalapú szemészeti gyógyszerformuláció alkalmazásának vizsgálata is mikrogravitációs körülmények között.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja