SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

EFT - egyszerű és gyors öngyógyító módszer

Csapocska Mónika [cikkei] - 2010-07-27
Az EFT (Emotional Freedom Techniques) az érzelmi és az energetikai egyensúly helyreállítását szolgáló terápia angol rövidítése. Magyarul Érzelmi Felszabadítás (vagy Felszabadulás) Technika néven lett ismertté. Egy amerikai, Gary Craig nevű, a pszichológia iránt érdeklődő mérnök találmánya. Önsegítő, öngyógyító módszer, az akupunktúra érzelmi változataként is felfoghatjuk.
EFT - egyszerű és gyors öngyógyító módszer

A hagyományos kínai orvoslásban ismert akupunktúra a meridiánvonalak, vagyis a testet behálózó finom energiát szállító csatornák teóriájára épül. Fizikailag és érzelmileg akkor vagyunk egészségesek, amikor ez az energia akadálytalanul közlekedhet a testben, a meridiánokban. Ha az energiaáramot valami blokkolja, az eredmény fizikai vagy érzelmi kellemetlenség, fájdalom, betegség lesz.

Az EFT azon a felismerésen alapszik, hogy szervezetünk energiaállapota, érzelmeink és az egészségünk szoros kapcsolatban állnak egymással. Alaptétele, hogy minden negatív érzelem és önromboló cselekedet oka az életenergia áramlásának blokkolódása, illetve a test energiarendszerének összeomlása.
Ha  dühöt, fájdalmat, bűntudatot vagy egyéb érzelmi traumák emlékét hordozzuk magunkban, akkor ezek előbb utóbb fizikai formában is megmutatkoznak. Az érzelmek fizikai változásokat hoznak létre a testben. (például:  amikor dühösek vagyunk, kiabálunk, „felmegy a pumpa”, emelkedik a vérnyomás, ereink megduzzadhatnak a nyakunkon, vagy amikor izgulunk egy orvosi kezelés, vizsga előtt, felgyorsulnak a bélmozgások, akár hasmenés is lehet) Ha ezek a fizikai változások hosszú időn át újra és újra bekövetkeznek, állandósulhatnak, és betegség formájában hívják fel magukra a figyelmet. Az EFT azokat a mélyen fekvő valós, érzelmi okokat veszi célba, amelyek sokszor csak a háttérben húzódnak meg, épp ezért  ott is eredményes lehet, ahol más gyógymódok kudarcot vallanak.
Az Érzelmi Felszabadítás Technika alkalmazásakor egyes meridiánvonalak meghatározott pontjait finom, gyengéd ütögetéssel, kopogtatással stimuláljuk, miközben a negatív, gátat okozó érzelmi háttérre koncentrálunk. Így elérhetjük, hogy az energiarendszer kiegyensúlyozódjon, a fizikai és érzelmi síkon jelenlévő blokkok  is feloldódjanak.
AZ EFT-nek világszerte egyre több híve van. Több tízezer egészségügyi szakember és laikus így old meg olyan problémákat, amelyek más módszereknek makacsul ellenálltak. (pl. sikeresen kezelhető a stressz, szorongás, depresszió, függőségek, étkezési rendellenességek --elhízás, bulémia, anorexia-- , allergia, asztma, diszlexia, félelmek, fóbiák).
Mivel az EFT az érzelmi okokat keresi és kezeli, nem csak a gyógyításban, hanem a személyiségfejlesztésben, a sportteljesítmény javításában, a munkahelyi stressz csökkentésében, az iskolai nevelésben, az önbizalom fejlesztésben és számos más területen is alkalmazható.



Bár az EFT 2006 óta Magyarországon is jelen van, egyéni kezelések és tanfolyamok formájában, nem tekinthető hivatalos gyógyító módszernek, semmiképp sem helyettesítheti az orvosi kezelést, viszont sikeresen kiegészítheti azt.
Az EFT használatáról szóló kézikönyvet Gary Craig ingyenesen, mindenki számára elérhetővé tette. Magyar fordítása is letölthető az internetről, így bárki számára hozzáférhető és könnyedén elsajátítható a módszer.
A kézikönyvön alapuló, rövidebb leírás megtalálható a www.nekedmondom.hu honlapon. Ugyanitt .pps formátumú bemutatót is találhat az érdeklődő.

Csapocska Mónika
 

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Rengetegen keresték a kétéves kislányt, sajnos már csak a holttestét találták meg.
"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

Minden nő tudja, hogy a nőgyógyász kincs. Ez egy bizalmi viszony, így nem csoda, hogy olyan embert szeretnénk választani, aki szimpatikus, aki tudja kezelni az esetleges betegségeinket és aki felkészít a szülésre. Egy fiatal lány éppen ezért a lehető legközelebbi személyt választotta erre a nemes feladatra, aki nem más, mint az édesapja.
Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Láthatósági mellényben, csoportosan mennek iskolába reggelente a gyerekek Gödöllőn. A Pedibusz nevű kezdeményezést vezették be külföldi példák után - és rendkívül nagy sikere van. 
Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

1977 óta április 11-e a Parkinson-kór világnapja. Magyarországon a becslések szerint közel 20 ezer embert érint, a második leggyakoribb idegi károsodással járó betegség.
A szerkesztő ajánlja