SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

A szénanáthás beteg rossz munkaerő?

Családinet [cikkei] - 2007-05-22
A szénanátha kellemetlen tünetei jelentősen rontják a beteg általános egészségi állapotát, csökkentik munkaképességét, s alvási problémákat okoznak, olvasható egy friss tanulmány közlésében.

A Primary Care Respiratory Journal folyóiratban közölt vizsgálatban amerikai kutatók 577 szénanáthás beteget figyeltek meg egy éven keresztül. A páciensek közül 240-en háziorvosi kezelés alatt álltak. 172-en allergológus szakorvos segítségét vették igénybe a betegség kezeléséhez, míg 165-en egyedül próbálták meg tüneteiket orvosolni.

A résztvevők átlagosan 0-32 órát mulasztottak munkahelyükön hetente, betegségük miatt. A legtöbb hiányzás az őszi és tavaszi hónapok, különösen magas pollenkoncentrációt mutató időszakában történt.

A tünetek a háziorvos által kezelt betegek körében voltak a legsúlyosabbak, s a legenyhébb panaszokról az allergológus szakorvos által kezelt páciensek számoltak be. A betegek minden csoportjában egyaránt a legnagyobb problémát az alvási nehézségek, s az életminőség csökkenése okozta. Ezen kívül a munkaképességet is befolyásoló negatív hatások közül a szemek könnyezése, s a tüsszögés volt a leggyakoribb panasz.

A kutatók felhívják a figyelmet a betegek megfelelő diagnózisának fontosságára. Így, amennyiben allergiás tünetekre gyanakszunk, feltétlenül kérjük szakorvos segítségét. Egy egyszerű bőr-teszt, vagy vérvizsgálat segítségével pontos képet kaphatunk állapotunkról. Amennyiben tüneteinket valóban allergia okozza, úgy a megfelelő kezelés megkezdésével rövid időn belül közérzetünk jelentős javulását tapasztalhatjuk.

www.orvostkeresek.hu

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Jól szeretni - Vekerdy Tamás 10 legfontosabb tanácsa, amiket minden anyuka imádni fog, ha boldog és kiegyensúlyozott gyereket szeretne

Sokszor érezzük magunkat elveszettnek a gyereknevelés útvesztőjében. Vajon jól csináljuk? Elég jó szülők vagyunk? Mitől lesz boldog, önbizalommal teli, kiegyensúlyozott a gyerekünk? Vekerdy Tamás, a magyar gyermeklélektan legendás alakja, több évtizedes tapasztalatával és végtelen emberségével segít eligazodni ezekben a kérdésekben. "Jól szeretni - Tudod-e, hogy milyen a gyermeked?" című könyve nemcsak gyakorlatias tanácsokat ad, hanem megnyugtat, bátorít és felszabadít: nem kell tökéletesnek lennünk, csak jelen kell lennünk - és jól szeretni.

Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben

Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

Szakrendeléseket szüneteltetnek több vidéki kórházban

Több vidéki és fővárosi egészségügyi intézményben is szünetelnek bizonyos szakrendelések, amelyek különösen a nőket és családokat érintik. A változások hátterében humánerőforrás-hiány és szakmai feltételek hiánya áll.

Robert F. Kennedy Jr. hirtelen fordulata: most már támogatja az MMR-oltást

Robert F. Kennedy Jr., aki korábban az oltásellenes mozgalom egyik legismertebb arca volt, most nyilvánosan kiállt a kanyaró, mumpsz és rózsahimlő elleni vakcina mellett. A nyilatkozata meglepte a saját táborát is.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja