SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Allergia nélkül kinyílik a világ…

Gyetvai Viktória [cikkei] - 2011-07-15
Napjainkban népbetegségnek számít az allergia. Vajon hogyan működik az ember, hogy egyre többen és ily mértékben zárják el magukat azoktól a dolgoktól, amelyek a létezéshez elengedhetetlenek?

Mi is az allergia?

Ha egy mondatban kívánjuk megválaszolni, elég csupán annyi, hogy a test túlpörgése, illetve túlzott reakciója egy adott ingerre. Az inger lehet egy ételféle, vagy csupán egy másik élőlénnyel vagy élettelen dologgal való érintkezés. Az emberi elme hihetetlenül kreatív, és ennél fogva végtelen számú dologgal képes allergiás viszonyba kerülni, így végtelen azoknak a dolgoknak a száma is, amelyek allergiás reakciót kiváltani képesek.


parlagfuA tünetek attól függően jelennek meg, hogy melyik az a szerv, amelyik érintett. Ha az allergén levegő által terjed, akkor az a légutak, valamint a szem működésének túlzott reakcióját okozza. Ha az allergén a tüdőbe kerül, akkor asztmás jellegű tünetek jönnek létre. Amennyiben az emésztőrendszer lesz a megtámadt felület, akkor hasi fájdalom, hányás, hasmenés lesz az allergia tünete. Bármelyik esetében megjelenhet bőrön kiütés, vagy ekcéma, esetleg duzzanat. Mint minden betegség esetében elmondható, az allergia lehet enyhe lefolyású, de akár ölthet ijesztő méreteket, és okozhat életveszélyes állapotot, amikor nem kérdéses az azonnali orvosi beavatkozás.

A legtöbb allergiás roham esetében orvosi kivizsgálás veszi kezdetét, amely az egész testre kiterjed. Ezzel egy időben többnyire azonnali gyógyszeradagolás is megkezdődik melyek egyike-másika kitűnően képes a tüneteket enyhíteni. Közös jellemzőjük, hogy bár az állapot jelentősen javul, de ez csak addig marad meg, amíg az ember valamilyen kemikáliával ezt a helyzetet előidézni képes. Amint a szerhez nem jut hozzá a szervezet, újbóli allergiás reakció indulhat útnak.

Megoldásként egyre többen gondolják, hogy a tüneteket kiváltó allergéneket kell száműzni az egyén életéből. Ez mindenképpen nehézkes, hiszen – mint azt már előbb is írtam – bármi előidézheti a tüneteket.



Meglátásom, hogy az igazi gyógyuláshoz vezető út nem csak a testben, ill. a környezet megváltoztatásában keresendő. Számos kutatás és egyre több cikk bizonyítja, hogy az alternatív gyógymódok hatékonyabban, biztosabban, sőt véglegesen képesek az egyént egy olyan szintre emelni, ahol nem szükséges a szervezetének túlműködéssel reagálnia a különféle ingerekre, azaz az allergia, mint betegség megszűnik a gyógyító munka által.

Munkám során a lelki és a szellemi részt próbálom minél aktívabban mozgósítani, mintegy belülről beindítva a gyógyulást, vagy inkább a másképpen működést. Amennyiben a terápia során sikerül megtalálni a tüneteket kiváltó, korábban kialakult okokat, akkor a szervezetben elraktározódott rossz információk, jókra cserélhetőek. Sokféleképpen lehetne ezt az eljárást magyarázni, részemről a legszimpaikusabb, ha úgy képzeljük el, mint egy rendrakást, nagytakarítást vagy átprogramozást.

A tünetek mentén elindulva egy belső utazás által, többnyire megtalálható az allergiás reakciót kiváltó okok sorozata. Ezeket számba véve, majd a kaotikus rendetlenséget átrendezve feloldható a test hamis működése. Ezáltal a test védelmi rendszere normalizálható, illetve az egyén képessé válik mind a belső és mind a külső világgal való újbóli kapcsolatteremtésre. Hiszen az allergia nem csak túlzott védelmi működést hoz létre. Aki ebben érintett, az sokkal szegényesebb lehetőségekkel közeledik a megismerhető világ felé. Aki attól fél, hogy majd valami beindítja nála az allergiás működést (ami sokszor végtelenül ijesztő tud lenni), az előtt az ember előtt ott lebeg a sok-sok tiltó tábla, amely közli, mi az, amit a világból átélnie lehetetlen, tilos vagy nem lehet. Ezáltal nemcsak szegényesebb lesz a mindenapja, hanem beszűkül az élettere is.

A terápiás munka során ezek a tiltó táblák véglegesen eltűntethetők, a lélek és a szellem kinyílik a végtelenre, a mindenségre, így az egész ember egy sokkal kreatívabb, sokoldalúbb működéssel lesz képes kapcsolódni a világ bármely dolgával.

Fotók: Mary: Day 34 | "Nothing gonna stop me from floating." 

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

20 fontos dolog, amit meg kell tanítani a gyereknek 2 éves kora előtt

A kisgyermekkor intenzív fejlődési szakasz, ahol a járás és beszéd mellett az önállóság alapjai is lerakódnak. Szülőként kulcsfontosságú, hogy támogassuk a kicsiket ebben az időszakban. Melyek azok a képességek, amelyeket igazán érdemes megtanulniuk kiskorukban, és hogyan segíthetjük elő fejlődésüket hatékonyan?

D-vitamin-hiány: nem mindig a kevés napfény áll mögötte

Április 7-én, az Egészség Világnapján a Világegészségügyi Szervezet idei üzenete is arra hívja fel a figyelmet, hogy egészségünkkel kapcsolatban érdemes bizonyítékokra és megbízható információkra támaszkodni. Ez különösen aktuális a D-vitamin kapcsán, amelyről sok szó esik, mégis sok a félreértés körülötte. Magyarországon a tél végére a lakosság 95 százaléka D-vitamin-hiányossá válhat egy, a Semmelweis Egyetem kutatócsoportja által végzett országos, reprezentatív felmérés szerint, ezért tavasszal különösen fontos kérdés, hogy kinek elég az általános pótlás, és kinél érdemes laborvizsgálattal is ellenőrizni a tényleges szintet.

Szülők kontra orvosok . egyre durvább a harc az oltások körül

Az, ami korábban legfeljebb csendes nézetkülönbség volt egy rendelőben, ma egyre gyakrabban nyílt konfliktussá válik. Hangosabb, feszültebb, és egyre több esetben jogi következményekkel jár. A kérdés már túlmutat azon, hogy ki mit gondol az oltásokról, mert egyre inkább az válik tétjévé, hogy működőképes marad-e az a rendszer, amelyben ezekről a döntésekről egyáltalán beszélni lehet.

ADHD-s gyereked van? Erre a 7 dologra figyelj oda

Ha te is nevelsz olyan gyereket, akinek a figyelme ezerfelé cikázik, aki nehezen ül meg a fenekén, vagy aki látszólag ok nélkül robban fel, akkor ezek a mondatok neked is sokat fognak jelenteni.

Mit és hogyan kérdezzünk gyermekünktől edzés után?

Két sportoló (vízilabdázó) gyermek anyukájaként sok mindent átéltem már. Sokszor kerültem abba a helyzetbe, hogy egy edzés, vagy meccs után megkérdeztem a gyermekeimet, hogy "milyen volt?" és csak egy rövid "jó volt" választ kaptam. Közben pedig éreztem, hogy ennél sokkal több van bennük. Élmények, örömök, nehézségek - csak valahogy mégsem jönnek ki.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja