SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

9 nyári tanács kontaktlencsét viselőknek

Családinet [cikkei] - 2011-06-23
Ki gondolná, hogy az árvizek nem csak a környékbelieket veszélyeztetik? A kontaktlencsét viselőknek a vizek mellett különösen óvatosnak kell lenniük. A legfontosabb szabályokról dr. Tóth Eszter, az Oxygen Medical szemésze, kontaktológusa beszélt.

Az árvizekben szaporodnak a kórokozók

Az Amerikai Optometristák Szövetsége figyelmeztette a pácienseket, hogy fordítsanak fokozott figyelmet a szemük egészségére. Különösen kiemelték a kontaktlencsét viselők helyzetét, akiknek még inkább tisztában kell lenniük a víz melletti higiéniával. Az árvizek miatt ugyanis egyre több vízben fejlődő kórokozó van jelen a környezetünkben. Ezek a kórokozók, beleértve az amőbákat, parazitákat, baktériumokat és vírusokat, veszélyeztetik a szem egészségét és akár vakságig fajuló komplikációkhoz is vezethetnek.  

Az amerikai szemészek már tapasztalják az árvizekhez köthető szembetegségek számának emelkedését, ezért a magyar orvosok is a fokozott elővigyázatosságra hívják fel a figyelmet.

Szabályok kontaktlencsét viselőknek

Az egész évben elvárható körültekintést a nyári hónapokban még komolyabban kell venni. A tisztítás és az előírt lencsecsere mellett elengedhetetlen a rendszeres szemész szakorvosi ellenőrzés, még akkor is, ha a kontaktlencse viselőnek nincs semmilyen panasza. Így korán felismerhetővé és elkerülhetővé válhatnak a gyulladások, fertőzések, és a súlyos következmények - tanácsolja dr. Tóth Eszter, az Oxygen Medical szemésze, kontaktológusa.



Mire kell tehát figyelniük az érintetteknek?

  1. Óvakodjunk az árvíztől érintett vizektől. Ha víz mellett nyaralunk, vegyük ki a lencsét, mielőtt a vízbe megyünk, illetve ha ez megoldhatatlan, viseljünk 1 napos kontaktlencsét és úszószemüveget.
     
  2. Csapvizet semmilyen körülmények között ne használjunk, kizárólag a kontaktlencse tárolására gyártott folyadékokban tartsuk a lencsét.
     
  3. Az ápoló- és tárolószerek kiválasztásakor fogadjuk meg szemészorvosunk, kontaktológusunk tanácsát.
     
  4. Mindig mossuk és szárítsuk meg alaposan a kezünket, mielőtt a szemünkhöz vagy a lencséhez nyúlunk. Gyakrabban használjunk kézfertőtlenítőt is.
     
  5. A kontaktlencse kivétele után, de még a tároló folyadékba helyezése előtt tisztítsuk le a szennyeződéseket az ajánlott szerrel.
     
  6. Soha ne vegyük a lencséket a szánkba, vagy ne nyálazzuk be őket, hiszen a nyál tele van baktériumokkal.
     
  7. A tárolótok tisztántartása és rendszeres cseréje is nagyon fontos. A tárolószert minden használat után ki kell önteni a tokból. A tokot ajánlott használat után tisztító folyadékkal átdörzsölni, majd megszárítani.
     
  8. Ha természetes-, vagy uszodavízzel érintkeztek, ki kell venni a lencséket és másnap újat kell felhelyezni.
     
  9. Az előírt hordási idő után is mindenképen újra kell cserélni a kontaktlencséket. A túlhordott lencse oxigénáteresztő képessége már lényegesen kevesebb, mint amire a szemnek szüksége van, ezért a szaruhártyán komoly elváltozásokat okozhat.

Forrás: www.oxygenmedical.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Jól szeretni - Vekerdy Tamás 10 legfontosabb tanácsa, amiket minden anyuka imádni fog, ha boldog és kiegyensúlyozott gyereket szeretne

Sokszor érezzük magunkat elveszettnek a gyereknevelés útvesztőjében. Vajon jól csináljuk? Elég jó szülők vagyunk? Mitől lesz boldog, önbizalommal teli, kiegyensúlyozott a gyerekünk? Vekerdy Tamás, a magyar gyermeklélektan legendás alakja, több évtizedes tapasztalatával és végtelen emberségével segít eligazodni ezekben a kérdésekben. "Jól szeretni - Tudod-e, hogy milyen a gyermeked?" című könyve nemcsak gyakorlatias tanácsokat ad, hanem megnyugtat, bátorít és felszabadít: nem kell tökéletesnek lennünk, csak jelen kell lennünk - és jól szeretni.

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

Még jobban figyelj a fogaid egészségére menopauzában!

A változókorban lévő nőknél az ösztrogénszint csökkenése növeli a fogágybetegség kockázatát, különösen azoknál, akiknél genetikai vagy egyéb hajlamosító tényezők, például csontritkulás (oszteoporózis) áll fenn. Aki az oszteoporózis kezelésére biszfoszfonát tartalmú gyógyszert szed, az mindenképpen tájékoztassa erről fogorvosát, mert ez a hatóanyag a csont regenerációs képességét is csökkenti, ami egyes fogászati beavatkozásoknál komplikációkhoz vezethet - hívja fel a figyelmet dr. Dobos Andrea, a Semmelweis Egyetem Parodontológiai Klinikájának tanársegédje.

Meghalt Millena Brandão, a Netflix 11 éves gyerekszínésze

Tragikus hirtelenséggel hunyt el a 11 éves brazil gyerekszínész, Millena Brandão, aki a Netflix "Sintonia" című sorozatában vált ismertté. A fiatal tehetség halálát szülei jelentették be, akik megosztották a kislány megrázó betegségtörténetét.

7 látszólag ártalmatlan szülői hiba, amik nagyon elronthatják a gyerek későbbi életét - valódi történetekkel és tanulságokkal

Sokszor azt gondoljuk, hogy a szeretetünk mindent felülír, és ha néha hibázunk is, az nem lehet akkora baj. De vajon tényleg így van? Egy népszerű Reddit-fórumban emberek százai mesélték el, milyen "ártatlan" szülői szokások hagytak bennük mély nyomot - talán épp azért, mert senki sem gondolta volna, mennyit számítanak. Ezekből a történetekből szemezgettünk, hogy együtt tanulhassunk belőlük.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja