SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A Krisna-hívők is csatlakoztak az árvízi védekezéshez

Családinet [cikkei] - 2024-09-20
A Krisna-hívők két külön területen vesznek részt az árvízi munkálatokban. Egyrészt fizikai munkavégzéssel segítik a gátak építését, erősítését, másrészt humanitárius szervezetük, az Ételt az Életért programon keresztül ételkiszállítással segítik a munkálatokat.

Az Ételt az Életért tagjai, akik jelen voltak már a felsőzsolcai árvíznél, Devecseren, Boszniában, de Haitin és Srí Lankán is, legutóbb pedig a törökországi földrengésnél, nagy tapasztalattal rendelkeznek természeti katasztrófák esetén a védekezésben résztvevő hivatásos állomány, a civil önkéntesek és a károsultak meleg étellel történő és tartós ideig fennálló ellátásában.

Az Ételt az Életért legutóbbi tevékenységei:

  • Szeptember 18. szerda: 280 adag meleg étel, a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság által kijelölt 9 helyszínre, valamint Óbudára és Dunabogdányba.
  • Szeptember 19. csütörtök: 650 adag meleg étel és 500 adagra való hidegélelmiszer 17 helyszínre, többek között Zebegénybe, Kismarosra, Vácra, Gödre, Tahitótfaluba és Pilismarótra.
  • Szeptember 20. péntek: több mint 600 adag meleg étel és minimum 300 adag hidegélelmiszer biztosítása az árvízi védekezési területekre.

A szervezet tartósan, a krízis levonultáig fenntartja étkeztetését, folyamatosan egyeztetve az igényekről az érintett települések vezetőivel és a védelmi erőkkel. Szükség esetén további segítségkéréseknek is eleget tesznek.

Az árvízi segítségnyújtás mellett az Ételt az Életért mindennapi ételosztása is zavartalanul működik, amely országosan naponta 3000 adag meleg étel, éves szinten pedig 1 millió tál és 200 tonna tartós élelmiszer kiosztását jelenti. Korábban a szervezet ételosztói közül többen is Magyar Érdemkereszt és Budapestért Díj elismerésben részesültek áldozatos munkájukért.

www.krisna.hu

Nyitókép: krisna.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felfoghatatlan tragédia: egy hatéves fiú okozta egy újszülött halálát a kórház szülészeti osztályán

Egy hatéves kisfiú felügyelet nélkül kószált egy francia kórház neonatológiai osztályán, ahol halálos baleset történt: leejtett egy koraszülött babát, aki néhány nappal később belehalt sérüléseibe. A kórház, a család és a hatóságok most próbálják feltárni, hogyan történhetett meg mindez.

Dráma a horvát aquaparkban: tragédia egy vízi csúszdán

Egy békésnek induló családi nyaralás végzetes tragédiába torkollott a horvátországi Rab szigetén, amikor egy 21 hónapos kislány kicsúszott édesapja karjaiból egy vízi csúszdán.

Ha ilyen popcornt vettél, ne fogyaszd el, rákkeltő lehet!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el!

Hogyan érinti a kánikula a szívet, a szívbetegeket?

A kánikulában sokan érezhetik kimerültnek magukat, az sem ritka, hogy ájulásközeli állapotot okoz a forróság. Azonban, akik mellkasi fájdalmat, légszomjat, gyors, esetleg szabálytalan pulzust érzékelnek, feltétlenül forduljanak orvoshoz. Dr. Vaskó Péter, a Kardioközpont - Prima Medica kardiológusa arra is felhívta a figyelmet, hogy szívbetegek, idősek és krónikus betegséggel élők hogyan óvhatják a szívüket a kánikulában.

A szájüregi szűrés is fontos lehet méhnyaki HPV-fertőzés esetén

Több mint kétszer nagyobb eséllyel található meg a HPV a szájüregben is azoknál a nőknél, akik a méhnyakukon már fertőzöttek - derül ki a Semmelweis Egyetem friss nemzetközi kutatásából. A vizsgálat szerint minden nyolcadik, méhnyaki HPV-pozitív nő orálisan is fertőzött volt, ami növeli a szájüregi daganatok kockázatát.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja