SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ne hagyjuk, hogy a sminkünk veszélybe sodorja a szemünket!

Családinet [cikkei] - 2021-06-03
A legtöbben biztosan követünk a közösségi oldalon egy profi sminkest és számtalan oktató videót is megnéztünk már, hogy minél tökéletesebbre fejlesszük sminktudásunkat. Még ha nem is alkalmi sminket készítünk naponta, abban azért a legtöbben egyetértünk, hogy a szemünkre legalább egy kis szempillaspirált feldobunk, mielőtt bárhova elindulunk. Most talán még nagyobb figyelmet kap a szemünk és annak hangsúlyozása, hiszen a maszk viselése miatt az arcunk legkifejezőbb része a tekintetünk. Érdemes odafigyelni azonban, mert sminkelés közben számos olyan apró hibát véthetünk, amellyel árthatunk a szemünknek. Ezeket a tanácsokat érdemes megfogadni, ha védeni akarjuk a szemünk egészségét.
Ne hagyjuk, hogy a sminkünk veszélybe sodorja a szemünket!

Elsősorban az okozhat problémát, hogy sminkelés közben apró baktériumok kerülhetnek a szembe. De az is előfordulhat, hogy egy óvatlan pillanatban megsértjük a szaruhártya hámrétegét, melynek gyógyulása kellemetlen, sokszor fájdalmas is lehet.

10 tipp, hogy mire ügyeljünk sminkelés közben:

  1. Sminkelés előtt mindig mossunk kezet!
     
  2. A baktériumokkal való fertőződést a sminkeszközök rendszeres tisztításával tudjuk elkerülni. A púderecset például baci tenyészetté válhat, ha nem takarítjuk rendszeresen. A makacsabb festékeket alkoholtartalmú tisztítószerrel lehet kiszedni az ecsetekből, a kevésbé ellenálló szennyeződéseket azonban samponnal is el tudjuk távolítani. Az alapozó, pirosító és szemhéj ecsetek tisztítását naponta érdemes elvégezni.
     
  3. Vízvonalra (a szemhéj alsó és felső belső vonala a szempillák tövében) ne rakjunk sminket, mert eltömődhetnek és begyulladhatnak a könnyünk olajos rétegét termelő mirigyek.
     
  4. Ne használjunk lejárt termékeket! A szempillaspirált szükséges a leggyakrabban cserélni. Mindössze két-három hónapig őrzi meg a szavatosságát.
     
  5. Arra is kínosan ügyeljünk, hogy a sminkecsetünkön ne osztozzunk senkivel! Egy gyors púderezésre kölcsönadott ecsettől is fertőzést kaphatunk mi is és az is, aki kölcsönkérte.
     
  6. A sminket ne hagyjuk fenn éjszakára! Egyrészt az arcbőrünknek sem teszünk jót, ha este nem távolítjuk el a sminket, másrészt az éjszakára fennhagyott szemfesték könnyen bekerülhet a szembe, és gyulladást, irritációt okozhat.
     
  7. Ne sminkeljünk mozgó járműben! Nem is gondolnánk, de szemsérülés abból adódóan is történhet, hogy autóban sminkelünk, még akkor is, ha épp az anyósülésen ülünk. Egy hirtelen fékezés következtében ugyanis a szemceruza vagy a szempillaspirál megszúrhatja, és felsértheti a szem felszínét.
     
  8. Amikor por állagú sminket használunk, csukjuk be a sminkelendő szemet, hogy a porszemek ne szóródhassanak bele!
     
  9. Tartsunk magunknál tartósítószer-mentes műkönnyet! Ha a nap során, smink korrekció közben porszem kerülne a szemünkbe, műkönnyel könnyedén el tudjuk azt távolítani anélkül, hogy a festéket elmaszatolnánk. Az esti sminklemosás után is érdemes egy kis műkönnyel átmosni a szemfelszínt.
     
  10. Mindig sminkelés előtt rakjuk be a kontaktlencsét, így elkerülhetjük, hogy az bekoszolódjon, vagy festék kerüljön alá, ami utána folyamatos szúró érzést, vagy akár szemgyulladást is okozhat!

„Ha mégis bekövetkezne valamilyen smink baleset, ami veszélyezteti szemünk egészségét, forduljunk szemészhez, hogy megelőzzük a súlyosabb problémát" – javasolja Dr. Lendvai Zsanett, a Budai Szemészeti Központ szemész szakorvosa.
 

Forrás: Budai Szemészeti Központ, purecom
Kép: Budai Szemészeti Központ

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Napjainkban számos sebészeti beavatkozás egynapos sebészeti ellátás keretén belül is elvégezhető. Ehhez hozzájárult a technikai fejlődés, a minimal invazív technika térhódítása. A korszerű eljárás számos előnnyel bír a nyitott műtéttípushoz képest.
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Miközben az utóbbi körülbelül két évtizedben világszerte érzékelhető volt a cigarettázás visszaszorulása (2007-ben 23% volt a dohányzók aránya, míg 2021-re 17%-ra csökkent), az új típusú, füstmentesként aposztrofált hevített dohánytermékek és elektronikus cigaretták forgalma növekszik. Az elmúlt években sok dohányos szokott át ezekre a termékekre és egyre nagyobb számban az addig nem dohányzó fiatalok is beleesnek általuk a nikotinfüggőség csapdájába. Hogyan működnek ezek az új termékek, és mit tudunk jelenleg az egészségügyi hatásaikról? Tekinthetők-e kevésbé káros alternatívának, illetve a leszokás eszközének? Dr. Cselkó Zsuzsát, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet Országos Dohányzás Leszokást Támogató Módszertani Központjának vezetőjét kérdeztük minderről.
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
A szerkesztő ajánlja