SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

SPAR free from termékcsalád: megoldás glutén- és laktózérzékenyek számára

Családinet [cikkei] - 2009-11-10
A gluténérzékenyeknek és laktózintoleranciában szenvedőknek a SPAR új termékcsaládja, a SPAR free from kínálja a megoldást. A glutén- és tejcukorérzékenység egyre több embert érint, nagymértékű szociális és anyagi terhet jelent a közvetlenül, illetve közvetetten érintettek számára.

A SPAR free from termékcsalád - amely többek között gluténmentes pékárut, mártásporokat, müzliket, kekszeket, valamint laktózmentes vajat, joghurtot tartalmaz - üdvözítő megoldás az élelmiszer érzékenyek  ezen csoportja számára. A termékek megkönnyítik nem csak az érintettek, hanem családtagjaik életét is, hiszen most a SPAR Csoport üzleteiben elérhető áron kaphatóak a speciális élelmiszerek.

Napjainkban egyre nagyobb számban diagnosztizálnak krónikus emésztési zavarokkal küzdő betegeket. Különösen nagy veszélyt jelenthet az emberi szervezet számára, hogy az esetek mindössze töredéke mutat tüneteket, így nehéz a felismerésük. „Mind a gluténérzékenységben, mind pedig a laktózintoleranciában szenvedő betegeknek életük végéig szigorú diétát kell tartaniuk.” - hangsúlyozza Dr. Balaicza Erika belgyógyász.



A SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. úttörő szerepet vállalt a vásárlók egészségének megőrzését szolgáló üzletpolitikájával. Az elmúlt években kiemelt szerephez jutott az egészségtudatosság, az egészséges életmód támogatása, a vásárlók tájékoztatása.
„Örömünkre szolgál, hogy az érintett emberek és családok számára mi kínáljuk elsőként az élelmiszer kereskedelmi láncok közül sajátmárkás kategóriában ezeket a termékeket. A jelenleg bevezetett 25 féle SPAR free from árucikk csak a kezdet, a termékcsaládot a jövőben tovább bővítjük.” - mondta el Feiner Péter, a SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. elnöke.

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

100 ezer forintos iskolakezdési támogatás: kik kaphatják meg, és mikor érkezhet?

A bejelentés szerint gyermekenként összesen 100 ezer forintos iskolakezdési támogatást kaphatnak azok a családok, ahol a tanévkezdés különösen nagy anyagi terhet jelent. A támogatás célja, hogy a gyerekek ne induljanak hátrányból szeptemberben csak azért, mert a családjuk nehezebb helyzetben van.

Az utolsó pillanatban kilökte a babakocsit a sínekről - kétéves kislánya túlélte, az édesanya meghalt

Szívszorító tragédia történt Németországban: egy 26 éves édesanya az utolsó pillanatban még meg tudta menteni kétéves kislányát, amikor egy közeledő vonat elől lelökte a babakocsit a sínekről. A kisgyermek sértetlen maradt, az anyát azonban elgázolta a szerelvény. A baleset körülményeit még vizsgálják.

Bokszedzés közben halt meg egy 16 éves fiú - ezekre a figyelmeztető jelekre minden szülőnek érdemes odafigyelnie

Felfoghatatlan tragédia történt egy komáromi thai box edzésen: egy 16 éves fiú bemelegítés közben hirtelen rosszul lett, majd összeesett. Többen azonnal megpróbálták újraéleszteni, a kiérkező mentők azonban már nem tudták megmenteni az életét. A fiatal halálának pontos okát jelenleg vizsgálják.

„Bevittük a kórházba, és pár nap múlva már meg sem ismert” – miért válik zavarttá az idős beteg a kórházban, és mit tehet a család?

Előfordul, hogy egy idős embert még tiszta tudattal visznek kórházba, néhány nappal később pedig zavarttá válik, nem ismeri fel a hozzátartozóit, vagy szokatlanul aluszékony lesz. Ez nem feltétlenül demencia, hanem gyakran kórházi delírium. Mit kell erről tudni, és hogyan segíthet a család?

A féltékeny feleség leharapta férje péniszét, miután előtte megélezte a fogait a "véres bosszúhoz"

Egy féltékeny moszkvai feleség megreszelte a fogait, hogy biztosan sikerüljön a bosszúja, miután férje telefonján egy pikáns üzenetet talált. Ezután leharapta a férfi péniszét.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja