Mikor a lakberendező gyermeket vár...
Oláh Bernadett [cikkei] - 2008-10-01
Mikor a lakberendező gyermeket vár - jelen esetben én - új értelmet nyernek az eddig megtanultak. Hitelesebb minden, bárki, aki babaszobával vagy gyermekszobával kapcsolatos kérdést tesz fel nekem, nem tudom elrejteni mosolyomat, mert ugye most ez a kedvenc témám...
Természetesen azzal, hogy újabb családtag érkezik hozzánk, nemcsak anyai értelemben készülök, hanem lakberendezőként is beindultam. A házban, ahol élek, 5-en vagyunk, 4 kisebb hálószobával, a gond itt kezdődik: meglepetésbabánknak is meg kell teremtenünk valamiféle kis zugot. De mit tegyünk, ha nincs mód új szoba kialakítására? Volt viszont lehetőség legkisebb gyermekem -Marci 4,5 éves- szobájának bővítésére a nem használt terasz felé. Az ablak kivételével egy átjárót nyitottunk a teraszra, ott falaztunk, betonoztunk, új nyílászárót helyeztünk el, kellett meleg padlószőnyeg, szekrények, tárolók és egy íróasztal is a gyerekeknek: az eredmény egy sokkal világosabb, nagyobb területű gyermekszoba gyűrűvel, létrával, átjáróban hintával, ahol majd jövő nyártól már ketten fognak rosszalkodni legkisebb gyermekeim.
.jpg)
Addig viszont az újszülöttem a gyermekszoba melletti hálószobánkban kap helyet. Kellett itt is egy picike átalakítást végezni: az ágy előtti ládát felváltotta a kiságy, a fal mellé került egy 5 fiókos komód a pici ruháinak és persze a szoptatós fotel sem hiányozhat a sarokból. Szőnyeg a kiságy elé, lágy hangulatfény és teljes a komfort. A helyiség eddig is kicsi volt, most sem lett nagyobb, de hangulatos most is, pedig nem festettem, színeken sem változtattam.
|
|
Tervem még természetesen van, hiszen a kicsik nőni fognak, változni fog majd az igényük. Jövő nyáron, ha a babaágy kikerül a hálószobánkból, visszakerülhet az imádott faládám, a fotel olvasó fotellá avanzsál. A babaágy a gyerekszoba fonott kosara helyére kerül. Ezzel együtt a nagy-kisfiam ágyát megemeltetem, hogy alatta egy klassz kis búvóhelyet biztosítsak a kicsiknek, természetesen függönnyel, kis lámpával… Aztán kb. két év múlva, mikor a pici is kinőtte a babaágyat, készíttetek neki is egy olyan bokor-ágyat, mint a bátyjáé L alakban a másik alá. És ha már iskolás lesz… De ez már tényleg a távoli jövő, ne szaladjak annyira előre.
Most örülök az új helyzetnek. És hogy miért osztottam meg mindezt Önökkel? Azt szerettem volna érzékeltetni, hogy nincsenek végleges dolgok, minden és mindannyian állandó változásban vagyunk, új élethelyzetek bármikor kialakulhatnak, mikor már azt hisszük megérkeztünk, mindenünk ami van, végleges, kiderül, van még miért változtatni. Ne féljenek ettől! Sokszor elég, ha csak apróságokon módosítanak otthonukban, magukban. Nem kell nagy összeg sem hozzá. Nem kell feltétlenül felfordítani az egész lakást, a harmónia kis dolgokkal is megteremthető. Szerencsém volt, hogy a gyermekszobát volt lehetőségem bővíteni, ha nem lehetett volna sem lett volna akkora gond, megoldottuk volna másképp. Mint ahogy a babaágyat is szerintem a lehető legszerencsésebb helyre sikerült elhelyezni. Persze kompromisszumokat kellett kötni, de egy kisebb lakás esetében ez máskor is előfordul. Nem állítom, hogy mindenkinek ez a megoldás a legmegfelelőbb, de kis ráfordítással, kis alapterületen nekünk ez vált be, illetve remélem ez fog beválni.
Jó változtatást kívánok mindenkinek, és ha továbbra is adódik kérdésük, ezután is szívesen válaszolok mindegyikre. Lehet azonban, hogy kissé nehézkes lesz kisbabám mellett gép elé ülnöm az első időszakban, de ha lassabban is, de mindegyikre válaszolok. Köszönöm eddigi figyelmüket és kérdéseiket.
(A képeken a régi és új gyerekszobánk, illetve hálószobánk.)
Jó változtatást kívánok mindenkinek, és ha továbbra is adódik kérdésük, ezután is szívesen válaszolok mindegyikre. Lehet azonban, hogy kissé nehézkes lesz kisbabám mellett gép elé ülnöm az első időszakban, de ha lassabban is, de mindegyikre válaszolok. Köszönöm eddigi figyelmüket és kérdéseiket.
(A képeken a régi és új gyerekszobánk, illetve hálószobánk.)

Oláh Bernadett
Lakberendező, Feng Shui szakértő, kínai asztrológus
Elérhetőségeim:
Honlap: http://dettydesign.hu
Lakberendező, Feng Shui szakértő, kínai asztrológus
Elérhetőségeim:
Honlap: http://dettydesign.hu

Családinet hozzászólások:
Előző hír
Az első hónapokról
Következő hír
Bébipapit a boltból vagy a konyhánkból?
LEGOLVASOTTABB
A ferde testhelyzetben való alvás előnyei
A ferde testhelyzetben való alvás egy enyhén döntött fekvőfelület révén hasznosítja a gravitációt. Az ötlet nem újkeletű: bizonyos állatfajok és már az ókori egyiptomiak is felismerték, hogy a fej kissé megemelt helyzete sokszor előnyösebb. A modern tudomány pedig megerősíti, hogy a 3,5-5 fokos szöggel megemelt ágy segítheti a jobb alvást, a regenerációt és a méreganyagok eltávolítását.
Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben
Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.
Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben
Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.
Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után
Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.
Szakrendeléseket szüneteltetnek több vidéki kórházban
Több vidéki és fővárosi egészségügyi intézményben is szünetelnek bizonyos szakrendelések, amelyek különösen a nőket és családokat érintik. A változások hátterében humánerőforrás-hiány és szakmai feltételek hiánya áll.
Közösségi hozzászólások: