SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Szerdán berúgják a bulimotort a SZIN-en

Családinet [cikkei] - 2024-08-28
Mától beindul az idei fesztiválszezon utolsó nagy menetelése. A Coca-Cola SZIN már kedden délután megnyitotta kapuit a szegedi Tisza-partra, az ország számos pontjáról érkező vendégek előtt. Az első programnapon pedig mintegy 50 fellépő rúgja be a bulimotort a különböző színpadokon, köztük Dzsúdló, a Margaret Island, a Follow The Flow, a 30y, a Blahalouisiana, a Parno Graszt, a BSW és a Gang, KKevin, Rúzsa Magdi és megérkezik a SZIN egyik nagy nemzetközi sztárja, Zara Larsson is.

Elérkezett az idő, hogy egy buliban bővelkedő hosszú hétvégével feltegyük az „i"-re a pontot és a nyár záróakkordjaként elmerüljünk egy olyan buliforgatagban, ami már évtizedek óta megbízhatóan hozza a kötelezőt, felsorakoztatva a hazai zenei élet krémjét, a nagy kedvenceinket valamint nemzetközi sztárokat, és megannyi más programot. A Szegedi Ifjúsági Napok a tradíció és megújulás fesztiválja. „Úgy tudott megmaradni a hazai paletta egyik legszerethetőbb fesztiváljának, hogy egyrészt megtartotta az együttlétnek azt a varázsát, ami miatt a kezdetekkor életre hívták, ezzel együtt igyekezett megtartani azt a közönséget, ami már évtizedek óta, szinte kötelező jelleggel részt vesz a SZIN-en, másrészt folyamatosan rezonál a körülöttünk lévő világ változásaira, így a fiatalabb látogatóink, ha úgy tetszik, a Gen Z is magáénak tudhatja ezt a fesztivált" – mondta Kolonics Erika, a Coca-Cola SZIN főszervezője.

Szerdán tehát elindul a Szegedi Ifjúsági Napok, az első nap programjában pedig ott lesz a nagyszínpadokon – mások mellett – Rúzsa Magdi, Dzsúdló, a Parno Graszt, a BSW és a Gang, a Margaret Island, a Follow The Flow. A Borsodi Nagyszínpadra pedig nemzetközi headlinerként érkezik Zara Larsson, a „svéd Rihanna", hogy bemutassa itthon először legújabb lemezét, és persze hozza a korábbi nagy slágereit is.

A Jim Beam Arénában KKevin, az Analog Balaton és ugyanitt éjféltől hajnal 5-ig Metzker Viki sorakoztatja fel barátait, Koósz Milánt, Pumped Gabot és Pixát. Az SZTE Színpadán a nyitónapon feltörekvő tehetségek nyitják a sort, és jön a Blahalouisiana, a Hiperkarma, a 30y és a Fish!. A Fonó Világzenei Színpadon lesz Ripoff Raskolnikov Band, Fool Moon, Zűrös Banda és Aurevoir. koncert is. De érdemes körbejárni a többi helyszínt is, aminek a programja a www.szin.org oldalon elérhető.

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

12 étel, amit SOHA ne adj a babának (tiltólista 1 éves kor alatt)

1 éves kor alatt a babának szigorúan tilos mézet, hozzáadott sót és cukrot, tehéntejet (italként), nyers húsokat és tojást, valamint fulladásveszélyes ételeket (egész dió, szőlő, popcorn) adni.

20 fontos dolog, amit meg kell tanítani a gyereknek 2 éves kora előtt

A kisgyermekkor intenzív fejlődési szakasz, ahol a járás és beszéd mellett az önállóság alapjai is lerakódnak. Szülőként kulcsfontosságú, hogy támogassuk a kicsiket ebben az időszakban. Melyek azok a képességek, amelyeket igazán érdemes megtanulniuk kiskorukban, és hogyan segíthetjük elő fejlődésüket hatékonyan?

D-vitamin-hiány: nem mindig a kevés napfény áll mögötte

Április 7-én, az Egészség Világnapján a Világegészségügyi Szervezet idei üzenete is arra hívja fel a figyelmet, hogy egészségünkkel kapcsolatban érdemes bizonyítékokra és megbízható információkra támaszkodni. Ez különösen aktuális a D-vitamin kapcsán, amelyről sok szó esik, mégis sok a félreértés körülötte. Magyarországon a tél végére a lakosság 95 százaléka D-vitamin-hiányossá válhat egy, a Semmelweis Egyetem kutatócsoportja által végzett országos, reprezentatív felmérés szerint, ezért tavasszal különösen fontos kérdés, hogy kinek elég az általános pótlás, és kinél érdemes laborvizsgálattal is ellenőrizni a tényleges szintet.

Szülők kontra orvosok . egyre durvább a harc az oltások körül

Az, ami korábban legfeljebb csendes nézetkülönbség volt egy rendelőben, ma egyre gyakrabban nyílt konfliktussá válik. Hangosabb, feszültebb, és egyre több esetben jogi következményekkel jár. A kérdés már túlmutat azon, hogy ki mit gondol az oltásokról, mert egyre inkább az válik tétjévé, hogy működőképes marad-e az a rendszer, amelyben ezekről a döntésekről egyáltalán beszélni lehet.

ADHD-s gyereked van? Erre a 7 dologra figyelj oda

Ha te is nevelsz olyan gyereket, akinek a figyelme ezerfelé cikázik, aki nehezen ül meg a fenekén, vagy aki látszólag ok nélkül robban fel, akkor ezek a mondatok neked is sokat fognak jelenteni.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja