SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Új Banksy művek a Teslában

Családinet [cikkei] - 2020-03-13
 [X]
"Ez egy vicc?" - áll a világ legtitokzatosabb művésze által létrehozott hotel honlapján a Gyakori Kérdések rovat első kérdéseként. "Nem - ez egy valódi művészhotel, teljes mértékben működőképes fürdőszoba berendezéssel" - írja a válasz. A Tesla kiállítása egyenesen a hotelből érkező Banksy művekkel gyarapodott, melyek kuriózumnak számítanak a hazai és külföldi közönség számára egyaránt és még április végéig megtekinthetők.

Az ismeretlenségbe burkolózó kapucnis graffiti művész, Banksy, a hazai sajtóban is egyre gyakrabban jelenik meg mostanában, hiszen Budapesten előszőr rendeztek a műveit és munkásságát bemutató kiállítást. Habár képei egyre ismertebbek a hazai közönség számára, mégis kevesen tudják, hogy Banksy pár éve Betlehemben életre hívta a „világ legrosszabb kilátású szállodáját", melynek ablakai az Izraelt a palesztin területektől elválasztó falra néznek.  Az átfogó művészeti koncepció szerves része a fal, amely Banksy és a street art többi képviselőinek vásznaként szolgál, akárcsak a Walled Off Hotel maga, ahol Banksy és más street art művészek műalkotásait élvezhetik az ott megszálló vendégek. A gyűjtők és a Banksy rajongók által világszerte nagybecsben tartott műalkotások közül a Godot Kortárs Művészeti Intézet jóvoltából a Tesla kiállítótermében is bemutatásra kerültek innen származó művek. 

Banksy Betlehem

A kiállítás azonban további újdonságokkal is szolgál. A  2015-ös Dismaland kiállítás alkalmából készített limitált kiadású vászon nyomat sorozatból is láthatnak az érdeklődők a Teslába. A Dismaland szintén egy Banksy projekt (volt), egy  Bristolhoz közeli elhagyatott tengerparti kisváros strandján gigantikus méretekben felépített antividámpark, ami mindössze egy hónapig működött és ezalatt mintegy 150 ezer látogatót vonzott. A Tesla Banksy kiállítása azonban még áprilisig tart, addig is megnézhetjük,  hogy ki Banksy ma. Vállalkozó, kiállítás szervező, kurátor, filmrendező, street art művész vagy graffitis? Ki-ki kedve szerint eldöntheti a rendkívüli élményt nyújtó, Banksy elmúlt 30 évi munkásságát körbe fogó kiállítás megtekintése után.

Weboldal: theartofbanksy.hu

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Változás jöhet az óvodákban: teljesen átalakulhat a rendszer

A 4-6 éves óvodások esetében a tízórai és az uzsonna energia- és sótartalma aránytalanul magas, ezen változtatnának. A kisétkezéseket teljesen újra gondolnák.

645 ezer CSED, 452 ezer GYED 2026-ban? Itt az új plafon-térkép

Ha most babát terveztek, vagy épp betegség miatt jönne a táppénz, 2026-ban egy dolog biztos: a minimálbér emelése több ellátás plafonját is feljebb tolta. És ilyenkor mindig ugyanaz a kérdés: "Oké, de mennyi lett a maximum, és én ebből látok-e bármit?"

Három diák halt meg, miután a tanáruk hipnotizálta őket - mit tanulhatunk ebből szülőként?

Egy floridai középiskolában az igazgató évekig hipnotizálta diákjait – három tanuló halála után derült ki, milyen súlyos következményei lehetnek annak, ha egy pedagógus túllépi a hatáskörét, és a szülők, gyerekek sincsenek tisztában a jogaikkal.

Makula degeneráció kezelés: Így láttam újra élesen 68 évesen a mikroperimetriával

Anna, a 68 éves nagymama már lemondott arról, hogy valaha újra élesen lássa az unokái arcát. Az időskori makula degeneráció gyógyíthatatlan diagnózisa után azonban egy új módszer, a mikroperimetria segítségével visszakapta a látását. Dr. Ozsváth Mária szemész főorvos bemutatja, hogyan segíthet ez a forradalmian új technológia.

Lezárult a vizsgálat Egressy Mátyás ügyében, arról, hogy volt-e drog a szervezetében

Az egész országot megrázta a 18 éves Egressy Mátyás halála. A hetekig tartó kétségbeesett keresés, a remény és a bizonytalanság után a hatóságok a Dunában találták meg a fiatal sportoló holttestét. A napokban lezárult a toxikológiai vizsgálat is, amely újabb kérdéseket vet fel, miközben a legfontosabbra talán sosem kapunk választ: miért kellett Mátyásnak meghalnia?

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja