SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ismét támogathatod a Semmelweis Egyetem II. Számú Gyermekgyógyászati Klinikát

Családinet [cikkei] - 2021-11-15
 [X]
“Fedezd fel az adományozás örömét!" szlogennel kezdődött meg az Auchan karácsonyi jótékonysági kampánya, amelyben ismét az aranyos hódoké a főszerep.

Ha az elmúlt években az Auchan áruházakban vásároltál, biztosan te is megismerkedtél Júlioval és testvérével, Júliával, a kedves plüsshódokkal. 2019-ben Júlio, a kis egyfogú népesítette be az áruházlánc polcait, tavaly pedig kistestvére, Júlia csatlakozott az akcióhoz. Aki megvásárolta őket, egyben a Semmelweis Egyetem II. Számú Gyermekgyógyászati Klinikájának – vagy közismertebb nevén a Tűzoltó utcai Gyermekklinikának – a munkáját is támogatta 500 forinttal. Az idei karácsonyi szezonban megint találkozhatsz velük rendhagyó formában, a kis hódok ugyanis ezúttal a valódi hősök szerepébe bújtak. Orvost, nővért, ápolót és mentőst jelenítenek meg, ami egyben tisztelgés az egészségügyben dolgozók előtt, akik a járványhelyzetben is emberfeletti teljesítményt nyújtanak. Így természetes, hogy a plüsshódok megvásárlásából származó összeg ismét egy egészségügyi intézmény működését segíti majd, a korábbiakhoz hasonlóan most is a Tűzoltó utcai Gyermekklinikáét.

Auchan plüsshódok, Júlio és Júlia, orvos és nővér

Az elmúlt két adományozási kampánynak köszönhetően a Klinika egy nagyértékű képalkotó diagnosztikai eszközt és egy modern ultrahang berendezést tudott vásárolni, amely nagymértékben hozzájárult a gyermekek gyógyításához. A fizikai felépülés mellett azonban legalább ilyen fontos a gyógyulás lelki oldalára is odafigyelni, különösen a kicsik esetében. Éppen ezért az áruházlánc idén a hódok után összegyűlt összegből egy kültéri rehabilitációs játszótér megépítését tűzte ki célul.

Júlio és Júlia arra buzdítanak, hogy fedezd fel te is az adományozás örömét. Az édes kis plüssök ötletével a jótékonyságnak azt az újszerű módját szeretné meghonosítani az Auchan, amikor pusztán egy egyszerű vásárlói döntéssel szolgálunk egy jó ügyet, és ráadásul abban is biztosak lehetünk, hogy a megfelelő helyre kerül az adományunk. A plüssjátékok megvásárlásával egyszerre okozunk örömet egy szerettünknek és egyben támogathatjuk a gyermekklinikán folyó, áldozatos munkát is. Nem csoda hát, hogy az elmúlt években nagyon sokan megszerették a kedves figurákat. Biztos lehetsz benne, hogy örül az a kisgyermek is, aki a családban kapja, és az is, akinek a gyógyulásához hozzájárulsz vele.

A szeretnivaló játékok már elérhetők és a készlet erejéig 1990 forintos áron megvásárolhatók az összes Auchan áruházban.

További információ: www.auchan.hu/hodmesek

 

Advertisement

LEGOLVASOTTABB

Súlyos mérgezést okozhat - egyre több kamasz használ ilyet

Bár tüdőrákot nem, de gyors nikotinmérgezést okozhat a snüssz. Egyre többen használják, miközben a rövid- és hosszú távú veszélyek sokak előtt ismeretlenek.

5 mondat, amit minden fiúnak hallania kell a szüleitől: így lesz belőle empatikus és magabiztos férfi

Minden szülő azt szeretné, hogy gyermeke bátor, önazonos és kiegyensúlyozott felnőtté váljon — ám a fiúgyermekek nevelésében is sok beidegződés él, amelyek az érzések elfojtását, a teljesítménykényszert vagy a hibák kerülését erősítik. Pedig a fiúk is vágyják, hogy megértsék, szerethetőek önmagukért, nem csak az eredményeikért vagy erősségükért. Ezek a szülői mondatok idővel belső hanggá válnak, és meghatározhatják, hogyan látják önmagukat egész életük során.

Régi tévhit dőlhet meg a mogyorófélékről

A magvak fogyasztása, tünetmentes időszakban, nem növeli az egyik gyakori vastagbélgyulladás, az ún. divertikulitisz kockázatát, sőt akár enyhén csökkentheti is - derül ki a Semmelweis Egyetem friss tanulmányából. A kutatók kb. 800 ezer ember adatait elemezték, hogy kiderítsék: indokolt-e a régen sokszor hangoztatott tanács, miszerint a betegségben szenvedőknek kerülniük kell a mogyoróféléket - vagy ez csupán városi legenda.

Autizmus-szerű tünetek az óvodásoknál: A korlátlan kütyüzés veszélyei

"A mai óvodáskorúak nem tudnak olyan nyelvi szinten teljesíteni, mint az 5 évvel ezelőtti óvodások" - figyelmeztet egy friss magyar kutatás. A szakemberek szerint már bölcsődés korban kütyüznek a gyerekek, és ezt súlyos fejlődési problémák követik. De visszafordítható-e a folyamat? Mikortól kell aggódni?

Eltűnt egy tizenöt éves holland lány Pápáról

Egy 15 éves holland származású lány, Seline Engelina Marie Louis Kerseboom tűnt el Pápán november 10-én, akinek felkutatásához a rendőrség a lakosság segítségét kéri. A tinédzser az otthonából távozott ismeretlen helyre, telefonon azóta sem elérhető, eltűnése óta semmilyen hír nincs róla.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja