Karácsonyfák papírból
[cikkei] - 2004-12-05
Ha már a gyerekek is meglepetésekkel készülnek, készíthetnek például egy egyszerű karácsonyfát.
Kartonból vágjunk ki egy fenyőfát! (Ha nagyon ügyesek vagyunk, akkor fehéret, így ki is festhetjük zöldre!) Ezt a fát nagyon egyszerűen feldíszíthetjük száraztésztával. Akár a tésztát is színezhetjük, de fehéren is mutatós. Válogathatunk a virágalakú, az eperlevél, a csigatészták közül. (A csiga jól helyettesítheti a gyertyát!)


Készíthetünk térbeli fácskát is. Ehhez két faformát vágjunk ki! Kis kezek kis festékpöttyöket tehetnek rá, ezek lesznek a díszek. Majd a fákat bevágjuk, egymásba csúsztatjuk. Így akár fel is állíthatjuk asztali dísznek, de az igazi karácsonyfára is jó lehet dísznek.

Előző hír
Ajándékötletek sajátkezűleg
Következő hír
Ötletek karácsonyra dekorgumiból
LEGOLVASOTTABB
A petesejt titkos választása: nem a leggyorsabb spermium nyer
A fogantatásról él az a kép a köztudatban, hogy olyan, mint egy verseny, ahol a leggyorsabb spermium ér célba, miközben a petesejt passzívan várja a győztest. A Stockholmi Egyetem kutatásai azonban azt mutatják, hogy a valóság ennél jóval összetettebb és érdekesebb. Lehet, hogy mindig a nő dönt?
Ezt mondta a rendőrség Egressy Mátyás eltűnésével kapcsolatban
Még most is nagy erőkkel keresik Egressy Mátyást, azt a 18 éves fiút, aki január 17-én éjjel egy 5. kerületi szórakozóhelyről indult el, de nem érkezett haza a 11. kerületi otthonába.
Jó hír jött a tavaszi szünetről: hosszabb pihenő vár a diákokra a 2025/2026-os tanévben
Hivatalossá vált a 2025/2026-os tanév rendje, és a naptár több ponton is kedvező meglepetést tartogat. A tavaszi szünet a megszokottnál hosszabb lesz, az érettségi időpontjai is ismertté váltak, így diákok, szülők és pedagógusok egyaránt előre tervezhetnek a sűrűbb hónapok előtt.
Sok édesanyát jobban stresszel a férje, mint a gyerekeik
Elsőre viccnek hangzik, mégis rengetegen magukra ismernek benne: egy amerikai felmérés szerint sok anya nagyobb stresszt él meg a párkapcsolatában, mint a gyereknevelés során. A téma újra felkapott lett a közösségi médiában, miután az Amazing Science Facts Facebook-oldalán előkerült a kérdés, és a kommentelők pillanatok alatt ráéreztek arra, miről is van szó valójában.
Nyilatkozott Matyi családja: valószínűleg ő zuhant a Dunába a Lánchídról
Újabb információkat közöltek a szombat hajnalban eltűnt 18 éves fiúról.













Családinet hozzászólások: