SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Hófödte fácska - téli tájkép gyerekeknek

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2010-01-07
Itt a tél! Esik a hó! Örökítsük meg ezzel a nagyon könnyen elkészíthető, mutatós tájképpel. Kis segítséggel a legkisebbeknek is remek szórakozás lehet! A szülőnek, nagyszülőnek meg évek múlva is szívét melegítheti a műalkotásba foglalt apró kezecske lenyomata!

Hozzávalók:

- 1 A4-es világoskék kartonpapír
- 1 A4-es fehér másolópapír
- barna akrilfesték, vagy tempera
- papírragasztó stift
- olló
- 3 evőkanál kristálycukor

A munka menete:
havas fa



1. Vágd félbe a fehér papírt egy kicsit hullámos vonalban, és ragaszd fel a világoskék kartonra. Ez lesz a téli tájunk.

2. Fessük be a kicsi tenyerét barna festékkel. Kérjük meg, hogy jól tárja szét az ujjfaacskáit és úgy nyomja rá a kezét a papírra. Mossuk le a festéket a kezéről.

3. Barna festékbe mártott ujjacskájával fessen törzset a fának. Mossuk meg újra alaposan azt a kezecskét. Ha a festék megszáradt, a ragasztó stifttel kenjük be azokat a részeket, amiket havasnak szánunk: az ujjacska-ágak tetejét, apró pontocskákat a kék égre – hópelyheknek, de a hófödte tájat is megcsillogtathatjuk a cukor kezes fakristályaival! 

Tegyük egy tálcára a képet, szórjuk meg cukorral. Nagyon óvatosan egy kicsit bele is nyomhatjuk a tenyerünkkel a ragasztóba a cukrot, majd a képet felállítva finoman lekocogtatjuk róla a felesleget. Érdemes egyszerre csak egy-két tenyérnyi területet beragasztózni, és megszórni cukorral, nehogy időközben megszáradjon a ragasztó az első folton.

Tipp: Egy leheletnyi csillámport is keverhetünk a cukorba, hogy még szikrázóbb legyen a téli tájképünk.

Kellemes időtöltést!

 

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

100 ezer forintos iskolakezdési támogatás: kik kaphatják meg, és mikor érkezhet?

A bejelentés szerint gyermekenként összesen 100 ezer forintos iskolakezdési támogatást kaphatnak azok a családok, ahol a tanévkezdés különösen nagy anyagi terhet jelent. A támogatás célja, hogy a gyerekek ne induljanak hátrányból szeptemberben csak azért, mert a családjuk nehezebb helyzetben van.

„Csak pár évre maradok otthon” - sok anya csak 15 év múlva jön rá, mit veszített el

Sok negyvenes anya ma azzal szembesül, hogy éveken át otthon tartotta a családot, nevelte a gyerekeket, intézte a láthatatlan feladatokat, most pedig, amikor visszatérne a munka világába, úgy érzi: a "csak pár év szünet" valójában egész karriereket sodort félre.

Egy szétszórt anyuka 3 szabálya, melyek révén a kacatok 90 százalékától megszabadult

A rendetlenség nemcsak a lakásban foglal helyet, hanem a fejünkben is. Egy édesanya most megmutatta, hogyan sikerült három gondolatváltással megszabadulnia a felesleges holmik 90 százalékától - és közben visszaszereznie a nyugalmát. Ezek egyszerű, bárki számára bevethető gondolatváltások.

Több tanárnál találtak mellrákot ugyanabban a középiskolában: vizsgálódik a közegészségügy

Több női tanárnál diagnosztizáltak mellrákot vagy rákmegelőző állapotot egy massachusettsi középiskolában az elmúlt években. Az iskola közegészségügyi vizsgálatot kért, miközben a hatóságok és a vezetés is óvatosságra int: egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy az épület közvetlen veszélyt jelentene.

Szép lánynevek, amelyeknek meglepően baljós jelentése van

Van, hogy egy név első hallásra finom és különleges, a jelentése vagy a hozzá kapcsolódó történet mégis egészen más hangulatot ad neki.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja