SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Több mint 30 éves együttműködési megállapodás meghosszabbításáról írt alá szerződést a Semmelweis Egyetem és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat

Családinet [cikkei] - 2024-03-13
A két szervezet megállapodott abban, hogy egymás munkáját és a közérdeket szolgáló tevékenységüket a jövőben is támogatják. Az együttműködési megállapodás ünnepélyes aláírásán részt vett dr. Kövér László, az Országgyűlés elnöke, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesület elnöke, dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, dr. Pavlik Lívia, a Semmelweis Egyetem kancellárja, dr. Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának igazgatója, a Klinikai Központ elnöke és dr. Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat alapító elnöke. A március 11-én aláírt szerződés további öt évre szól.
Több mint 30 éves együttműködési megállapodás meghosszabbításáról írt alá szerződést a Semmelweis Egyetem és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat

Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora köszöntőbeszédében hangsúlyozta: fontos, hogy az egyetemen tanulók ne csak megfelelő oktatást kapjanak, és kiváló orvosokká váljanak, hanem jó emberekké is, akik segítenek, gyógyítanak itthon és a határon túl is. „Ezt a szellemiséget támogatja a megállapodás, amely egy, mindkét szervezet számára előnyös, több évtizede fennálló közös munka folytatása.” Az egyetem szakembereket biztosít a Gyermekmentő szűrőprogramjaihoz, miközben a fiatal kollégák lehetőséget kapnak arra, hogy a terepen is gyakorlatot szerezzenek. A mostani megállapodás értelmében az egyetem vállalja, hogy az NGYSZ által betegellátás céljából az egyetemre hozott határon túli gyerekeket kezeli, szükség esetén a műtétekről is gondoskodik, az ápolási költségeket pedig átvállalja, ezenkívül segít a kísérő hozzátartozók elszállásolásában.

Kövér László házelnök beszédében úgy fogalmazott: a jövő maga a gyermek, ezzel a hosszú távú, átfogó megállapodással pedig új szintre emelik a felek a jövőmentést, a gyerekek gyógyítását. A Gyermekmentő az elmúlt évtizedekben több mint félmillió kis pácienst vizsgált, gyógyított meg. Az egyetem és a Gyermekmentő Szolgálat összefogásának köszönhetően a betegek egy része még komolyabb kivizsgálásokon és műtéteken is túljutott, azaz ennyivel lett biztonságosabb a jövőnk – tette hozzá.

Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának igazgatója szerint a megállapodás aláírása egy ünnepi pillanat, hiszen ezáltal beteg gyerekek százai, ezrei kaphatnak segítséget, figyelmet és ellátást.

Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat alapító elnöke pedig kifejtette, nagyon büszke arra, hogy az NGYSZ 108 fős önkéntes orvoscsoportjának magját az egyetem adja. Felidézte, hogy a két szervezet együttműködése több mint 30 évre nyúlik vissza: a fogászat volt az első terület, ahol együtt kezdtek el dolgozni. A Gyermekmentő az elmúlt évtizedek alatt többször műszeradománnyal segítette az egyetemet. Az Emberi Erőforrások Minisztériumával közösen ajándékoztak az ország összes szülészeti klinikájának újszülött hallásvizsgáló készülékeket, így a Semmelweis Egyetemnek is, valamint a Gyermekmentő Szolgálat adományozta az Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikájának új vizsgálóját is.

A mostani közös megállapodás értelmében egyetemi hallgatók járhatnak majd a Gyermekmentő Teréz körúti Fül-Orr-Gégészeti, Foniátriai, Audiológiai és Logopédiai rendelőjébe. Az NGYSZ vállalja továbbá, hogy az egyetem munkavállalóit konferenciáira, tanfolyamaira rendszeresen meghívja, és ez fordítva is így lesz, azaz az egyetem továbbképző rendezvényein a NGYSZ által támogatottak részt vehetnek.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Rengetegen keresték a kétéves kislányt, sajnos már csak a holttestét találták meg.
"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

Minden nő tudja, hogy a nőgyógyász kincs. Ez egy bizalmi viszony, így nem csoda, hogy olyan embert szeretnénk választani, aki szimpatikus, aki tudja kezelni az esetleges betegségeinket és aki felkészít a szülésre. Egy fiatal lány éppen ezért a lehető legközelebbi személyt választotta erre a nemes feladatra, aki nem más, mint az édesapja.
Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Láthatósági mellényben, csoportosan mennek iskolába reggelente a gyerekek Gödöllőn. A Pedibusz nevű kezdeményezést vezették be külföldi példák után - és rendkívül nagy sikere van. 
Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

1977 óta április 11-e a Parkinson-kór világnapja. Magyarországon a becslések szerint közel 20 ezer embert érint, a második leggyakoribb idegi károsodással járó betegség.
A szerkesztő ajánlja