Hároméves gyerekkel fajtalankodott, szifilisszel is megfertőzte
Családinet [cikkei] - 2016-07-04
Négy év hat hónap szabadságvesztésre ítélt a Budapest Környéki Törvényszék egy fiút, aki a felügyeletére bízott hároméves kislánnyal fajtalankodott - tájékoztatta a törvényszék szóvivője az MTI-t.
A döntés nem jogerős, az ítélet ellen a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, az ügyész gondolkodási időt kért - közölte Gyimesi Kinga.
Mint elmondta: az akkor 16 éves fiú 2014 augusztusában a felügyeletére bízott hároméves kislánnyal egyedül maradt, "nemi szervét közösülési szándékkal hozzáérintette a sértett nemi szervéhez". A gyereket ekkor megfertőzte szifilisszel.
A szabadságvesztést a fiatalkorúak börtönében kell végrehajtani. Egyúttal a bíróság megszüntette a vádlott előzetes letartóztatását, és a másodfokú eljárás befejezéséig lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el - közölte a szóvivő.
Forrás: MTI
Fotó: George Hodan/PublicDomainPictures.net
LEGOLVASOTTABB
Súlyos mérgezést okozhat - egyre több kamasz használ ilyet
Bár tüdőrákot nem, de gyors nikotinmérgezést okozhat a snüssz. Egyre többen használják, miközben a rövid- és hosszú távú veszélyek sokak előtt ismeretlenek.
5 mondat, amit minden fiúnak hallania kell a szüleitől: így lesz belőle empatikus és magabiztos férfi
Minden szülő azt szeretné, hogy gyermeke bátor, önazonos és kiegyensúlyozott felnőtté váljon — ám a fiúgyermekek nevelésében is sok beidegződés él, amelyek az érzések elfojtását, a teljesítménykényszert vagy a hibák kerülését erősítik. Pedig a fiúk is vágyják, hogy megértsék, szerethetőek önmagukért, nem csak az eredményeikért vagy erősségükért. Ezek a szülői mondatok idővel belső hanggá válnak, és meghatározhatják, hogyan látják önmagukat egész életük során.
Régi tévhit dőlhet meg a mogyorófélékről
A magvak fogyasztása, tünetmentes időszakban, nem növeli az egyik gyakori vastagbélgyulladás, az ún. divertikulitisz kockázatát, sőt akár enyhén csökkentheti is - derül ki a Semmelweis Egyetem friss tanulmányából. A kutatók kb. 800 ezer ember adatait elemezték, hogy kiderítsék: indokolt-e a régen sokszor hangoztatott tanács, miszerint a betegségben szenvedőknek kerülniük kell a mogyoróféléket - vagy ez csupán városi legenda.
Autizmus-szerű tünetek az óvodásoknál: A korlátlan kütyüzés veszélyei
"A mai óvodáskorúak nem tudnak olyan nyelvi szinten teljesíteni, mint az 5 évvel ezelőtti óvodások" - figyelmeztet egy friss magyar kutatás. A szakemberek szerint már bölcsődés korban kütyüznek a gyerekek, és ezt súlyos fejlődési problémák követik. De visszafordítható-e a folyamat? Mikortól kell aggódni?
Még ma vidd orvoshoz, ha ilyen tünetei vannak - egyre gyakoribb a betegség Magyarországon
A gyerekkori cukorbetegség nem játék, és sajnos egyre több gyermeket érint Magyarországon is. Milyen élete lesz a gyereknek? Hogyan lehet jól kezelni? Elfogadják majd a társai? Ezek a kérdések ijesztőnek tűnhetnek, de vannak gyakorlati, megnyugtató megoldások, amelyek segítenek a családnak és a gyermeknek eligazodni a diabétesz útvesztőjében.













Családinet hozzászólások: