SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 egyszerű módszer, amivel csökkenthetjük az internetező gyerekre leselkedő veszélyt

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-11-18
Nem nagy ördöngösségek, mégis előfordulhat, hogy valamelyik területet elhanyagoljuk, vagy épp eszünkbe sem jut. Pedig a következő "módszerek", ha nullára nem is csökkentik a veszélyt, ami gyermekünkre leselkedik a neten, mindenképp egy kicsit kevésbé sebezhetővé teszik őt.
5 egyszerű módszer, amivel csökkenthetjük az internetező gyerekre leselkedő veszélyt


1.    Korlátok

Állítsunk fel világos, egyértelmű korlátokat arra vonatkozóan, hogy mennyi ideig internetezhet, milyen honlapokat látogathat, kikkel és miről beszélgethet. A kamaszkort még el nem ért gyerekeknél nyugodtan telepítsünk a telefonjukra vagy a családi gépre szűrőprogramot, amely nem is engedi, hogy neki nem való tartalmakba fusson, az időlimit lejártával pedig egyszerűen kikapcsolja a készüléket.

(Olvasd el ezt is: Felnőtt honlapok letiltása és időkorlát: 6 szűrőprogram a gyerek biztonságos netezéséhez)


2.    Bizalom

Az egymásba vetett bizalom és az őszinte beszélgetések minden életkorban elengedhetetlenek, kamaszkortól pedig már csak erre, nem pedig a külső korlátokra támaszkodhatunk. A kezdetektől próbáljunk meg olyan viszonyt kialakítani a gyerekkel, hogy adjon a szavunkra, és ha bajba került – akár úgy is, hogy a saját hibájából – merjen segítséget kérni.


3.    Offline programok

Bár néha hasznos az unatkozás is, hiszen ez ébreszti fel a szunnyadó kreativitást, mi szülőként is gondoskodhatunk arról, hogy a gyereknek minél kevesebb ideje legyen a telefonján lógni. A sportoló vagy délutánonként egyéb elfoglaltságot űző, hétvégenként a családjával és a barátaival tartalmas programokon részt vevő gyereknek ideje sincs a korlátlan netezésre. Még a kamasznak is igénye van a családjával töltött együttlétre, hiába állítja az ellenkezőjét.
 

4.    Ismerjük meg, amit szeret

Ha tudni szeretnénk, mivel tölti gyermekünk a neten az idejét, ismerjük meg, amit használni szokott. Nyugodtan lehet vele néha párban játszani, megismerkedni a TikTokkal, és felregisztrálni az Instagramra, Snapchatre. Nem azért, hogy kémkedjünk utána, hanem hogy legalább valami fogalmunk legyen arról a világról, amelyben az életét éli.
 

5.    Fogadjuk el a változásokat

Az idő kerekét nem fogjuk tudni visszaforgatni. A gyermekünk kamaszkora éppúgy különbözik a mienktől, ahogy a mienk is különbözött a szüleinkétől vagy pláne a nagyszüleinkétől. Ne kritizáljuk, ne sajnáljuk le őt, mert ezzel csak falat húzunk magunk közé. Forduljunk felé nyitott érdeklődéssel!

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: Syda Productions / shutterstock

 

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Már a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján is kezeltek idén súlyosan beteg gyermeket szamárköhögéssel. Míg a korábbi években maximum egy-két megbetegedést tapasztaltak éves szinten Magyarországon, addig az idei első negyedévben már 12 esetet regisztráltak. A betegség ellen létezik védőoltás, amit a gyerekek kötelező oltásként kapnak meg, de a kisbabákra különösen veszélyes lehet, ha a védettség kialakulása előtt fertőződnek meg a kórral.
A szerkesztő ajánlja