Tavaszi nagytakarítás kívül-belül
A tavasz ébredezésével mi is aktívabbá válunk, izmaink is mintha nagyokat nyújtóznának a hosszú téli álom után. Hogyan ébresszük fel testünket a természettel összhangban? Ehhez adunk néhány tippet, hogy energikusan, „tavaszi fáradság” nélkül élvezhessük a tavaszt.
Irány a természet!
Ahogy kisüt a nap, menjünk ki a kertbe, az erdőbe, magunkba szívni a friss tavaszi illatokat. A tavasz a szerelem évszaka is, ilyenkor szinte megtelik a levegő szerelemmel. A nagy erdei séták nem csak a szerelmi életünkre és a hormonjainkra, hanem a keringésünkre és az állóképességünkre, de a lelkünkre is jó hatással vannak. Gyönyörködjünk a virágba boruló természet lenyűgöző látványában. Pattanjunk kerékpárra, fussunk, jógázzunk, töltsünk minél több időt a szabad ég alatt!
Belső nagytakarítás természetesen
Immunrendszerünk ellenálló képessége 80%-ban az emésztőrendszerünk állapotától függ. Ezért fontos, hogy az emésztésért és a méregtelenítésért felelős szerveinket időről-időre megtisztítsuk, és erre az egyik legalkalmasabb időszak a tavasz. A téli hidegben jobban kívánjuk a melegítő, zsírosabb ételeket. A nagy karácsonyi, farsangi evések alkalmával pedig gyakran túl sok cukrot fogyasztunk, ami jelentősen megterheli az emésztésünket. A terhelés elleni küzdelemre a szervezetünknek extra energiákat kell áldoznia. A húsvétot megelőző 40 napos böjt ugyan a keresztény vallás hagyománya, de ma már tudjuk, hogy a böjtölés nemcsak a lélek és a szellem, hanem elsősorban a test tisztulását, méregtelenítését szolgálja. Napjainkban nagyon sokfajta méregtelenítő kúra létezik már, ki-ki testi, szervi adottságaihoz, kitartásához mérten tud választani a számtalan lehetőség közül. Ha a léböjt mellett döntünk, fontos, hogy orvos vagy szakember felügyelete alatt végezzük, mert ha nem tartjuk be a léböjt szabályait, az egészségünkre káros hatásai lehetnek. A test már akkor is beindítja méregtelenítő folyamatait, ha egy-két héten keresztül kerüljük a nehezen emészthető ételeket, a húst, a fehér lisztből, finomított cukorból készült ételeket, a zsíros dolgokat, a szénsavas italokat.
Helyettük együnk minél többet a tavaszi hónapokban termő zöldségekből, ezeknek kifejezetten intenzív salaktalanító hatásuk van: retket, medvehagymát (vajas barna vagy teljeskiörlésű kenyérre aprítva nagyon finom reggeli), sóskát, spárgát. Készítsünk ízletes, színes salátákat, oliva olajjal, magvakkal. Igyunk kúraszerűen 2-3 héten keresztül csalánteát, segíti a kiválasztást. Testünk meghálálja ezt a kis odafigyelést és érezni fogjuk, hogy kevésbé fáradunk el, kiegyensúlyozottabbak leszünk, több erőnk és energiánk marad tennivalóinkat elvégezni és odafigyelni azokra, akik fontosak számunkra, a szeretteinkre, a kedvesünkre.
Harmóniában a természettel - a fogamzásgátlásban is

Tipp: www.harmoniqusno.hu
L.PH.Gynecology.2010-03-26.1424
Családinet hozzászólások:
A Professzor Ărnak az alĂĄbbi linken tudod feltenni a kĂŠrdĂŠsedet:
https://www.csaladinet.hu/szakertok/prof-dr-balazs-csaba-endokrinologus/faq/
 |  |
|
Teljes pazsmirigy eltĂĄvolĂtĂĄsa utĂĄn, a T4/T3 ĂĄtalakĂtĂĄs hatĂŠkonysĂĄga ĂŠrdekĂŠben, javasolt-e szelĂŠnt szedni? Figyelemmel arra is, hogy a szelĂŠn kĂĄros hatĂĄsa ne ĂŠrvĂŠnyesĂźljĂśn, mekkora a tapasztalatok szerint a javasolt szelĂŠn bevitel mennyisĂŠg?
A hiĂĄnyzĂł pajzsmirigy miatt, milyen egyĂŠb elemek pĂłtlĂĄsa lehet indokolt?
VĂĄlaszĂĄt elĹre is kĂśszĂśnĂśm!
 |  |
 |  |
A Professzor Ăr megvĂĄlaszolta a kĂŠrdĂŠsedet:
Tisztelt Ăgnes!
A T3/T4 arĂĄny meghatĂĄrozĂĄsa sikeres lehet ĂŠs ezĂŠrt javaslom.
JĂł egĂŠszsĂŠget kĂvĂĄnok. Prof. Dr. BalĂĄzs Csaba
 |  |
|
A Professzor Ăr megvĂĄlaszolta a kĂŠrdĂŠsedet:
Kedves Krisztina!
Nagyon kĂśszĂśnĂśm kedves sorait. ĂrĂźlĂśk,ha segĂthetek.
JĂł egĂŠszsĂŠget kĂvĂĄnok, kĂśszĂśnettel ĂŠs tisztelettel: Prof. Dr. BalĂĄzs Csaba
 |  |
|
4 ĂŠves kisfiam nagyon fĂĄradĂŠkony, feledĂŠkeny ĂŠs depressziĂłs hangulata van sokszor. Ăs rĂĄadĂĄsul a nyakĂĄn, a nyaka tĂśvĂŠben ĂŠszleltem kis csomĂłkat a bĹre alatt.
SzeretnĂŠm megkĂŠrdezni, hol lehetne ilyen teljeskĂśrĹą pajzsmirigy vizsgĂĄlatot vĂŠgezni neki (T3/T4 tsh)?
Vagy mĂŠg tĂşl fiatal ehhez?
ElĹre is kĂśszĂśnĂśm vĂĄlaszĂĄt.
Ăgnes.
 |  |
Elolvastam ĂŠs kĂśszĂśnĂśm! Nagyon kĂśszĂśnĂśm a mai kedvessĂŠgĂŠt ĂŠs figyelmessĂŠgĂŠt is, amit a rendelĂŠsĂŠn nyĂşjtott, ĂŠs nem kevĂŠsbĂŠ a szakĂŠrtelmĂŠt!
Sok sikert ĂŠs kitartĂĄst a munkĂĄjĂĄhoz!
Krisztina
 |  |
Közösségi hozzászólások: