SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Csak óvatosan a csókokkal!

Családinet [cikkei] - 2006-12-18
A mogyoróallergiától szenvedő egyének esetében még egy ártatlan csók is súlyos következményekkel járhat, amennyiben a partner mogyoró tartalmú ételt fogyasztott előtte.

A Journal of Allergy and Clinical Immunology folyóirat közlése szerint sem a fogmosás, sem az öblögetés, sem pedig a rágógumi nem képes maradéktalanul eltűntetni a mogyoró fogyasztás származékait a szájüregből.

 

Az allergén ugyanis a nyálban megbújva képes kellemetlen meglepetéseket okozni egy mogyoróallergiás egyén számára, például egy csók esetén is.

 

Becslések szerint az Egyesült Államokban megközelítőleg 1.7 millió mogyoró allergiás egyén él. Az érintettek nagy száma miatt folyamatosan folynak kutatások, melyek eredményei hozzájárulnak ahhoz, hogy a páciensek mind teljesebb életét élhetnek.

 

Amerikai kutatóorvosok szintén ennek érdekében végezték el vizsgálatukat. A résztvevő 38 egyén szájüregéből különböző időközönként vettek nyálmintákat, miután a páciensek 2 kanál mogyoróvajat tartalmazó szendvicset elfogyasztottak.

 

A résztvevőktől vett nyálminták az ismételt fogmosás, rágógumi és öblögetések ellenére is csökkent mértékben ugyan, de tartalmaztak allergéneket.

 

Jelen esetben az egyedüli és legbiztosabb megoldás, ha a partner a mogyoró nassolása után néhány órával elfogyaszt egy allergént nem tartalmazó ételt, így ugyanis biztosan nem marad, még nyomokban sem a nyálból kimutatható allergén.

 

A hír alapjául a „Peanut exposure possible through saliva” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Itt volt a legmagasabb a ponthatár idén és ezekre a szakokra volt a legnehezebb bejutni

Csütörtök este kihirdették a 2026-os felsőoktatási felvételi ponthatárokat, így több mint 140 ezer jelentkező számára eldőlt, szeptembertől megkezdheti-e egyetemi tanulmányait, és ha igen, melyik intézményben. Idén is akadtak olyan szakok, amelyekre rendkívül magas pontszámmal lehetett csak bekerülni.

Lehet, hogy te is ADHD-s vagy? A felnőttkori ADHD 8 árulkodó jele

Sok szülő akkor kezd el gyanakodni saját ADHD-jára, amikor a gyermekét kivizsgálják, és a tünetek feltűnően ismerősnek tűnnek. Nem véletlenül: az ADHD gyakran halmozódik a családokban, felnőttkorban pedig sokkal kevésbé látványos lehet, mint gyermekkorban.

Szőlő utcai ügy - Bangó Sándor közösségi oldalán megnevezték "Zsolti bácsit", a Fidesz-KDNP büntetőjogi lépeseket tesz

Bangó Sándornak, a Szőlő utcai nevelőintézet egykori lakójának TikTok-oldalán kedden hajnalban megjelent egy bejegyzés, amelyben megnevezik, hogy ki "volt az a bizonyos nevezetű Zsolti bácsi". A Fidesz-KDNP kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében rágalomnak nevezte az állítást, és jelezték, megteszik a szükséges büntetőjogi lépéseket.

Öt- és tízéves gyermek vezetett külön jetskit - súlyos fejsérülés lett a vége

A nyári kikapcsolódás pillanatok alatt tragédiába fordulhat - ezt bizonyítja az a dunaharaszti jetskibaleset is, amelyben egy ötéves kisfiú súlyos koponyasérülést szenvedett, miután összeütközött tízéves testvérével. Az ügyben a rendőrség is vizsgálódik, mert a két gyerek önállóan vezette a vízi járműveket, ami a hatályos szabályok szerint nem megengedett.

Elhunyt a 18 éves Kiss Csanád Noel - gyászol a magyar vízilabda

Mély megrendülést váltott ki a magyar sportéletben a hír, hogy mindössze 18 éves korában elhunyt Kiss Csanád Noel, a KSI SE tehetséges vízilabdázója. A fiatal sportoló a korosztályos válogatott tagja volt, az elmúlt szezonban pedig már az OB I-ben is bemutatkozhatott. A család arra kér mindenkit, hogy tartsák tiszteletben gyászukat, és mellőzzék a találgatásokat a tragédia okával kapcsolatban.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja