SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nyolcadik születésnapjukat ünnepelték a kétévesen szétválasztott sziámi ikrek

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-01-17
Eva és Erika túlélési esélyeik nem voltak jók: igazi csoda, hogy életben maradtak. Ma már iskolába járnak, ügyesen használják a protézisüket és nagyon boldog kislányok.
Nyolcadik születésnapjukat ünnepelték a kétévesen szétválasztott sziámi ikrek

A szülőknek azt mondták, hogy készüljenek fel a legrosszabbra

Kétéves korukig éltek sziámi ikrekként a kislányok, de a harmadik születésnapjukat már önállóan ünnepelhették. Eva és Erika számtalan megpróbáltatáson ment keresztül, nagyon sok időt töltöttek kórházban már pici korukban is.

Amikor a szülők megtudták, hogy sziámi ikreik lesznek, az orvosok azt mondták nekik, hogy készüljenek fel a legrosszabbra. 

A sziámi ikrek túlélési esélyei ugyanis nem jók. Nagyjából az 50%-uk halva születik, és további egyharmaduk 24 órán belül meghal.

A házaspár felkereste Dr. Gary Hartmant - egy kaliforniai gyerekkórházban dolgozó orvost -, aki a sziámi ikrek szakértője: már hat sikeres szétválasztó műtétet végzett.

Az orvos tájékoztatta a szülőket arról, hogy nem biztos, hogy el lehet végezni a műtétet a lányokon. Ráadásul a beavatkozás kockázataival is számolni kell, valamint a felépülés után sem biztos, hogy jó lesz a gyerekek életminősége. 


15 órás műtét után sikerült őket szétválaszatni egy 50 fős csapattal

A babák a 33. héten jöttek világra, és összesen 7 hónapig voltak kórházban születésük után. 

Kétévesek voltak, amikor elkezdett romlani az állapotuk, ezért döntöttek a szülők a műtét mellett. 3 órányi utazás után egy 15 órás beavatkozással, 50 fős csapattal sikerült végrehajtani a szétválasztó műtétet. Ezt követően még három hónapig voltak kórházban a kislányok, aztán hazamehettek. 

Rendszeresen kellett fizikoterápiára járniuk, később kerekesszéket kaptak, és egy babakocsit is építettek nekik – számol be az ABC.
 


Nagy utat tettek meg idáig

Stanford Gyermekkórház szerint a lányoknak boldog óvodás éveik voltak, és nagyon ügyesen megtanulták használni a járókeretet és a lábprotézist is. 

“Erika imádja felvenni a protézisét és sétálni a házban” – mondta az anyuka, aki bízik benne, hogy lányai később erre már önállóan is képesek lesznek. 

A kislányok nagyon nagy utat tettek meg idáig, az édesanyjuk nagyon büszke rájuk. 

“Amikor visszanézem a képeket, arra gondolok, hogy el sem hiszem, min mentünk kersztül. Hogy honnan indulunk és hol tartunk most" – mondta az anyukájuk. 


 

Indexkép: Stanford Medicine Children's Health / Youtube

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
A szerkesztő ajánlja