SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A boldog élet titka

Németh Nóra [cikkei] - 2020-10-26
Mennyit hallgattuk nagyapáinkat ismételgetni, hogy "Bezzeg, amikor én voltam fiatal...", vagy "A régi szép időkben..." és az elengedhetetlen "Ezek a mai fiatalok..." kezdetű mondatokat. Mindegyik előbb utóbb oda lyukadt ki, hogy a mi kényelmes életünkhöz képest nekik milyen kevés adatott meg régen, és mégis boldogok voltak.
A boldog élet titka

Ezekre a dolgokra általában csak a szemünket forgatjuk, pedig az igazság az, hogy kutatások bizonyítják, hogy tényleg boldogabbak voltak, mint mi.

Őrült tempóban változik a világ és ahhoz, hogy az ember sikeres lehessen benne, alkalmazkodnia kell, méghozzá gyorsan. Az alkalmazkodás egy nagyon jó dolog, csakhogy ebben az esetben egyet jelent azzal, hogy természetesnek veszünk dolgokat. Természetesnek venni valamit pedig ahhoz vezet, hogy elfelejtünk hálásnak lenni érte.

Természetes, hogy van internet, van okos telefon, TV, busz, autó. Az ember akár elutazhat egzotikus tájakra néhány óra alatt. Ha éhesek vagyunk, lemegyünk a boltba és finomabbnál finomabb csemegék közül válogathatunk. Ezek a dolgok olyannyira természetessé váltak számunkra, hogy felháborodunk és boldogtalanok leszünk, ha valamiért épp nem elérhetőek.

Kutatások szerint az idős emberek boldogságának fő mozgatórugója az, hogy egyre értékesebb számukra a hátralévő idő, így hálásak tudnak lenni mindenért, amijük van. Ez a pozitív gondolkodás kihat a teljes hangulatukra és világnézetükre, így válnak ők boldogabbá.

Felmerül ezek után a kérdés: Hogy építhetjük ezt bele mi a rohanó életünkbe?
Ez egy nagyon egyszerű technikával megvalósítható! A lényeg a következő:

Kezdjünk el hálanaplót vezetni. Minden este lefekvés előtt írjunk bele 3 dolgot, ami aznap történt és hálásak vagyunk érte. Ha ezzel megvagyunk, írjunk egy mondatot mindegyikhez, hogy melyik miért történt.
Ennyi az egész.

Nagyon egyszerű módszer, de működik. Ahogy a diétáknál is, az első hetet végigcsinálni a legnehezebb, de garantáltan megéri. Na és honnan tudni, hogy működik? Roppant egyszerű: elkezdünk azon gondolkodni, mi az, ami minket boldoggá tesz. Ezt ugyan megtesszük időről időre egyébként is, viszont eddig nem adtunk teret ennek a folyamatnak minden nap. A legboldogabb emberek egyik titka az, hogy időt szánnak a jó dolgok értékelésére.

A naplót vezetve előbb-utóbb felfedezhetünk majd ismétlődő tételeket. Olyanokat, mint például a barátokkal, töltött idő, vagy családi programok. Ezekből nagyon könnyen írhatunk egy listát és már a kezünkben is van saját boldogságunk kulcsa. Következő lépésként próbáljunk minél többet az életünkbe építeni ezekből a dolgokból. Erre jó módszer, ha beírjuk őket a naptárunkba, ugyanis azokat a programokat, amiket felírtunk a naptárba kevésbé vagyunk hajlamosak lemondani.

Szeretnél egy boldogabb életet élni? Adj ennek a módszernek egy esélyt és kezdd el gyűjteni esténként azt a 3 dolgot, amiért aznap hálás voltál.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Napjainkban számos sebészeti beavatkozás egynapos sebészeti ellátás keretén belül is elvégezhető. Ehhez hozzájárult a technikai fejlődés, a minimal invazív technika térhódítása. A korszerű eljárás számos előnnyel bír a nyitott műtéttípushoz képest.
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Miközben az utóbbi körülbelül két évtizedben világszerte érzékelhető volt a cigarettázás visszaszorulása (2007-ben 23% volt a dohányzók aránya, míg 2021-re 17%-ra csökkent), az új típusú, füstmentesként aposztrofált hevített dohánytermékek és elektronikus cigaretták forgalma növekszik. Az elmúlt években sok dohányos szokott át ezekre a termékekre és egyre nagyobb számban az addig nem dohányzó fiatalok is beleesnek általuk a nikotinfüggőség csapdájába. Hogyan működnek ezek az új termékek, és mit tudunk jelenleg az egészségügyi hatásaikról? Tekinthetők-e kevésbé káros alternatívának, illetve a leszokás eszközének? Dr. Cselkó Zsuzsát, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet Országos Dohányzás Leszokást Támogató Módszertani Központjának vezetőjét kérdeztük minderről.
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
A szerkesztő ajánlja