SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Különleges diéta a bélgörcsök ellen

Családinet [cikkei] - 2005-11-14
A szoptatós anyák enyhíteni tudják a baba bélgörcseit, ha a leggyakoribb allergéneket kizárják a táplálkozásukból. Búzát, tejet, tojást, amerikai mogyorót, diót, szójabab vagy halat nem szabad enniük, a Pediatrics novemberi lapszámában közölt új tanulmány szerint.

A kutatók szerint az olyan anyatejen nevelt gyermekekben, akik különben jól vannak, és a szoptatás-technikája kielégítő, sok gyermek viselkedése egy héten belül javul, a táplálkozás módosítását követően. Azonban nem mindenki van meggyőződve arról, hogy az alacsony allergen tartalmú diéta, vagy hogy egyáltalán szükséges-e. A kólikáktól szenvedő gyerekek állapota idővel amúgy is magától javul. A hasgörcsös tünetek körülbelül hathetes korban tetőznek. Általában, mire egy baba 12 hetes lesz, a bélgörcsök csaknem megszűnnek. A legtöbb kólikás babának vannak békés napjaik, de általában koraeste, a baba néha órákért sírni fog. Bélgörcsöt akkor diagnosztizálnak, ha a gyermekorvos nem találja a sírás okát.

Senki nem tudja pontosan, hogy mi okozza a kólikát, bár sok elmélet létezik. Az egyik elmélet szerint ételallergia, az étel fehérjetartalma okozhatja. Az elméletet bizonyítására a kutatók véletlenszerűen 90 szoptatós anyát osztottak be két csoportba: alacsony allergen tartalmú diétára, vagy olyan normális diétára, mely olyan ételeket tartalmazott, ami a másik csoport számára tilos volt.



Az alacsony allergéntartalmú csoport nem kaphatott búzát, tejet, tojást, amerikai mogyorót, diót, szójabab vagy halat a hét napig tartó diéta során. Az anyák a sírás idejét feljegyezték a vizsgálat ideje alatt. A babák átlagos életkora 6 hét volt a tanulmány kezdetén. Az alacsony allergéntartalmú csoportban lévő szoptatós anyák csecsemői 48 óra alatt körülbelül három órával kevesebb sírtak.

A hasgörcsös gyerekek szüleinek néha pihenniük is kell. Meg kell kérni a férjet, helyettesítsen egy kicsit, megkérni családtagot, barátokat vagy szomszédokat, hogy a kismama egy kevés pihenhessen.

Forrás: www.abbcenter.com/gyermekneveles

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg

Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.

Agyevő amőba fertőzhetett meg egy fiút egy párkányi fürdőben - ritka, de halálos kór terjedhet nyáron

Egy ritka, de rendkívül veszélyes fertőzés gyanúja merült fel egy tizenegy fiú esetében, aki egy szlovákiai fürdőzés után került válságos állapotba. A hatóságok szerint nem kizárt, hogy az agyevő amőba, azaz a Naegleria fowleri állhat a háttérben. Utánajártunk, mit lehet tudni erről a rettegett kórokozóról és milyen veszélyeket rejt a nyári fürdőzés.

Lövöldözés Grazban: kilenc halott egy iskolai támadásban, a támadó is áldozatul esett

Iskolai tragédia rázta meg kedden Graz városát: egy volt diák lövöldözni kezdett a BORG iskolában. A támadásban kilencen vesztették életüket, köztük maga az elkövető is. A helyszínre érkező mentőegységek és rendőrök órákig dolgoztak a káoszban.

Eltűnt hatéves ikerpár Budapesten: az ország együtt izgul Annabell Zoéért és Blanka Noémiért

Június 12-én délután egy nagymama vitte el engedély nélkül Kosztyú Annabell Zoét és Kosztyú Blanka Noémit Budapesten, a Bikás park környékéről - azóta semmit sem tudni a kislányokról. A rendőrségi feljelentés már megtörtént, az ország hálózatai összefogtak, hogy segítsenek megtalálni őket.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja