SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Miniszteri konferencia gyermekeink egészségéért

Rothman D. Krisztina [cikkei] - 2004-06-30
52 ország környezetvédelmi és egészségügyi minisztereinek részvételével konferenciát szerveztek az elmúlt napokban, a fővárosban. Gyermekeink és a fiatalok középpontba állításának érdekében a delegációkban helyet kapott egy-egy 25 év alatti tag is.

Kökény Mihály egészségügyi miniszter a Magyar Rádió riporterének elmondta, hogy fontosnak tartja a különböző minisztériumok érdekeinek harmonizálását ezen a téren is, ennek érdekében a magyar kormányon belül létrejött egy társadalom-politikai kabinet, amelyen belül rendszeres a konzultáció és szoros az együttműködés. A miniszter úgy gondolja, hogy az emberi egészségért 30-40%-ban felelős a környezet, mind fizikai, mind szociális értelemben.

Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter örömét fejezte ki, hogy ilyen magas szinten kerül szóba a gyermekek egészsége és jövője, ez utat mutathat afelé, hogy az elkövetkező évtizedekben elkerüljük az allergiát és betegségeket okozó káros hatásokat.

A francia Xavier Bonnefoy professzor szerint az egészséges környezet legfontosabb tényezője a lakás, családi életünk színtere, hiszen a nyugodt körülményektől a bútor anyagáig sok összetevő befolyásolja lelki és testi egészségünket. Lényegesnek tartja pl. a fiatalok mielőbbi lakáshoz segítését, hiszen az elvonulás lehetőségének biztosítása javítja a mentálhigiénés állapotunkat. A kormányok feladata a lakáspolitika megváltoztatása.

A konferencián megfogalmazták a gyermekeinkre leselkedő legfontosabb veszélyeket, melyek a következők:

  • közlekedési balesetek
  • környezeti levegőszennyezés - közlekedés, dohányfüst, háztartási gépek
  • víz- és közegészségügyi viszonyok
  • a sugárbalesetek okozta születési rendellenességek
  • nem kielégítő étrend, szennyezett élelmiszerek
  • mozgásszegény életmód, túlsúly, elhízás, és az ebből következő szív- és érrendszeri megbetegedések
  • rendkívül szegény életmód.

Mi, szülők pedig annyit tehetünk, hogy legalább azoktól a hatásoktól megvédjük őket, melyek tőlünk függenek. Tegyünk mi is gyermekeink egészséges környezetéért!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg

Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.

Agyevő amőba fertőzhetett meg egy fiút egy párkányi fürdőben - ritka, de halálos kór terjedhet nyáron

Egy ritka, de rendkívül veszélyes fertőzés gyanúja merült fel egy tizenegy fiú esetében, aki egy szlovákiai fürdőzés után került válságos állapotba. A hatóságok szerint nem kizárt, hogy az agyevő amőba, azaz a Naegleria fowleri állhat a háttérben. Utánajártunk, mit lehet tudni erről a rettegett kórokozóról és milyen veszélyeket rejt a nyári fürdőzés.

Lövöldözés Grazban: kilenc halott egy iskolai támadásban, a támadó is áldozatul esett

Iskolai tragédia rázta meg kedden Graz városát: egy volt diák lövöldözni kezdett a BORG iskolában. A támadásban kilencen vesztették életüket, köztük maga az elkövető is. A helyszínre érkező mentőegységek és rendőrök órákig dolgoztak a káoszban.

Eltűnt hatéves ikerpár Budapesten: az ország együtt izgul Annabell Zoéért és Blanka Noémiért

Június 12-én délután egy nagymama vitte el engedély nélkül Kosztyú Annabell Zoét és Kosztyú Blanka Noémit Budapesten, a Bikás park környékéről - azóta semmit sem tudni a kislányokról. A rendőrségi feljelentés már megtörtént, az ország hálózatai összefogtak, hogy segítsenek megtalálni őket.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja