SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egy boldogabb jövő, válás után I.

Kókai Kata [cikkei] - 2006-01-20
Minden szerető szülő a legjobbat szeretné gyermekének, és meg is tesz mindent azért, hogy szeretetteljes, mindent megadó környezetben nevelkedhessen.

Most, jobban mint valaha szüksége van gyermekednek a gondoskodásodra, és minden szeretetedre. Válás után gyermeked sokkal jobban igényli a szeretetet és odafigyelést akkor is, ha Neked ez most nagyon nehéz.

Az, hogy egy szülő hogyan kezeli a válást, nagyban befolyásolja gyermeke jelenét és jövőjét. Ez hatalmas felelősség egy szülő számára, ugyanakkor remek lehetőséget is jelent, hogy elmélyítse kapcsolatát gyermekével, s őszintébben, boldogabban folytassa életét. Igaz, hogy a szülő nem szakértő, nem pszichológus és nem tanár, mégis, ő az egyetlen ember aki szeretetével, őszinte odafigyelésével megóvhatja gyermekét attól a fölösleges fájdalomtól, melyet egy válás okozhat.

Idő kell a változáshoz

Első lépésként azt kell megértenünk, hogy a válás nem old meg semmit. Ha két teljesen különböző ember évekig együtt él, majd már nem képes elviselni a másik fél tulajdonságait, kenyértörésre kerül sor; ettől azonban egyik fél sem változik meg. Pszichológusok többsége állítja, hogy sokkal kevesebb sérült szenved az a gyermek, aki békén elvált szülők mellett nő fel csonka családban, mint az, aki „összetartó”, ám állandó vitáktól zajos otthonban nevelkedik.

Először is mindenkinek túl kéne lépnie az egyedülállókat, elváltakat súlytó előítéleteken (kétségtelenül néhányan erkölcsi kérdésként kezelik a válást), majd észrevenni azt, hogy a csonka család olykor sokkal boldogabb és őszintébb, mint az összetartó, de hazugságokkal teli család. A gyermekeknek, akárcsak a szülőknek időt kell hagyni arra, hogy feldolgozzák az eseményeket. Az őszinteség, az egymásra való odafigyelés lehet a legnagyobb segítség.

Gyermekeid legnagyobb kincse Te magad vagy

Csak a szülői szeretet, gondoskodás és odafigyelés képes egy gyermek számára megteremteni a biztos hátteret. A sors kegyetlen iróniája, hogy a válás plusz terheket ró a családra, miközben boldogulási lehetősége erősen behatárolt. Miközben a gyermeknek nagy szüksége lenne legalább az egyik szülő figyelmére és szeretete, a család a megélhetésért küszködik, s a gyermeket nevelő igyekszik egyedül ellátni egyedül mindazt, amiben eddig volt segítsége.


(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Dráma a horvát aquaparkban: tragédia egy vízi csúszdán

Egy békésnek induló családi nyaralás végzetes tragédiába torkollott a horvátországi Rab szigetén, amikor egy 21 hónapos kislány kicsúszott édesapja karjaiból egy vízi csúszdán.

Hátborzongató tragédia: Négyen is meghaltak, miután egy csecsemőt magára hagytak a tűző napon egy ház előtti füvön

Drámai mentés, megrázó családi tragédia, hatalmas összefogás - szívszorító eseménysorozat egy kisvárosban.

Tragédia az uszodában: egy 10 éves fiú 5 méterről ugrott a vízbe, rázuhant egy 67 éves férfira, aki a helyszínen elhunyt

Egy szomorú baleset rázta meg azt az uszodát, ahol egy 10 éves fiú az 5 méteres ugrótoronyról ugrott a medencébe, és egy 67 éves férfire zuhant. A férfi a helyszínen életét vesztette, miközben a gyermek is eltűnt a rendőrség elől. Az eset rávilágít a medencehasználat biztonsági szabályainak fontosságára.

20 év után újra találkozhatott szüleivel a vonatról 4 évesen eltűnt kislány

1999-ben, egy átlagosnak tűnő napon történt a megmagyarázhatatlan: egy négyéves kislány eltűnt egy vonatról, amely Minszkből Aszipovicsiba (Asypovichi) tartott. Yulia Gorina családjával utazott, amikor nyomtalanul eltűnt a vagonból, miközben édesapja egy rövid időre elszundított, kislánya nyomtalanul eltűnt.

Kétéves fiú halt meg, miután az orvosok sűrített levegővel próbálták eltávolítani az orrába szorult pattogatott kukoricát

Egy rendkívül felkavaró eset rázta meg Brazíliát, amikor egy két éves kisfiú vesztette életét azután, hogy az orvosok súlyos hibát követtek el egy egyszerű orrdugulás kezelése során. A fiú orrába szorult pattogatott kukoricaszem eltávolítása közben alkalmazott sűrített levegős eljárás következtében a gyermek tüdeje és gyomra is megrepedt, ami végzetesnek bizonyult.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja