SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Üdvözlöm!
A kérdésem a következő lenne:Harmadik gyermekemet április 25-re várom. Munkaviszonyom van, táppénzen vagyok. Munkáltatóm jelezte, hogy a munkahelyemet jogutód nélkül felszámolják. A szülés időpontja előtt 28 nappal, azaz márc. 29-től igényelném a csed-et. Jól tudom, ha utána szűnik meg a munkaviszonyom, akkor az nem érinti a csed-et, és a majdani gyed-et, gyes-t? Ilyen esetben számít, hogy felmondanak, vagy közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyom.
Válaszát előre is köszönöm.
Valóban így van, ha legalább a csed 1. napján még él a munkaviszony, akkor utána passzív jogon ugyanaddig és ugyanolyan összegben jár a csed és a gyed, mintha nem szűnt volna meg. Viszont egy négyeske utáni csedhez és gyedhez a nulláról kell 365 napot összeszedni, mert a passzív csed és gyed mellé jár az egészségügyi szolgáltatásra jogosultság, ketyeg a szolgálati idő, de az újabb pénzbeli ellátásra jogosító biztosítási jogviszony az nem.
A munkaviszony megszűnésének a módja nem befolyásolja az ellátásokra jogosultságot, de ugyan miért írnál alá egy közös megegyezést, ha a jogutód nélküli megszűnésnél felmarkolhatod azokat a juttatásokat, amik ilyenkor járnak?

Szakbarbár
2015-03-15 18:32:14
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja