SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!
Egy-két hete tettem fel egy kérdést, munkahely megszűnésével kapcsolatban (munkahely megszűnésének hatása a csedre, gyedre való jogosultságra), a választ ezúton is nagyon köszönöm! Egy dolgot szeretnék még kérdezni, mert nem tudom, jól értelmezem-e a választ. A válaszodban azt írod, hogy: "Ha legalább a csed 1. napján még van munkaviszonyod, akkor ha ez megszűnik, akkor is ugyanannyi időre és ugyanolyan összegben járnak az ellátások, mintha nem szűnt volna meg." Ez azt jelenti, hogy ha a csed 1. napján fennáll még a munkaviszony, akkor a gyed is járni fog ugyanúgy, vagy a gyed igénylés napján is léteznie kell még a munkáltatónak?
Köszönettel,
Zsófia
A gyed kezdőnapján már nem kell fennállnia a biztosítási jogviszonynak. Hogy amiatt nem áll fenn, mert csak a munkaviszony nem létezik vagy már a munkáltató sem, annak nincs jelentősége, hiszen az egész úgy ahogy van, nem számít. Elég, ha a csed 1. napján még tart a munkaviszony, ezzel 2 évre be van biztosítva a csed és a gyed is.

Szakbarbár
2015-12-05 16:00:57
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja