SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!

2010 november óta határozatlan idejű szerződéssel állok munkaviszonyban jelenleg is ugyanannál a cégnél. Ebben az évben végig 135e bruttóval bejelentve.
Jelenleg első gyermekünkkel vagyok 8 hetes várandós. Az élet úgy hozta hogy december elejétől veszélyeztetett terhesként a szülésig, ami 2017.07.05 lesz várhatón táppénzen kell lennem.
Kérdésem az volna, hogy mivel a terhességem nagy részét táppénzen töltöm kaphatok e rendesen CSED-et és GYED-et? Illetve ezek alapját mi fogja képezni?
Segítségét előre is köszönöm!
Minden ellátás alapja csak a 3%-os pénzbeli egészségbiztosítási járulékot képező jövedelem. A táppénz nem ilyen, így az nem számít bele az ellátások alapjába. Amikor utolsó 180 - ennek hiányában 120, vagy 30-119 - bérezett napod keresnek, akkor a táppénzes napokat átugorják, hátrébb mennek a bérekig és csak ebből számolnak. Tehát semmilyen hátrányod nem lesz a hosszú táppénzből. Az alacsony bér az, amiből hátrányod lesz...

Szakbarbár
2016-11-28 16:33:51
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja