SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dobiné Olasz-Papp Nóra


Dobiné Olasz-Papp Nóra
Baba-mama kapcsolati- és pszichológiai tanácsadó

Elérhetőségeim:
Honlap: http://www.dobinenora.hu
             http://www.valaszkeszszulok.hu

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Judit!
Kislányom lassan 11 hónapos lesz, és az a problémám, hogy még mindig sokszor felkel éjszaka. Sokszor felsír (van, hogy a cumi is a szájában van), van hogy egyből kel fel ilyenkor, megpróbálom visszafektetni (esetleg megitatni teával), van amikor visszaalszik , de sokszor van az, hogy pár perc múlva újra kezdi, és ezt többször eljátsza. Egyszer még szoktam Neki tápot adni, de az sem mindig segít, van hogy azután is felkel, de ha szerencsém van akkor elalszik. Amióta kijött a negyedik foga azóta különösen sokszor sír fel, van hogy két órát is fent vagyok mert mire elaludnék újra sír.
Mitől van ez? Mit tehetek?
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Csilla
Kedves Csilla!

Az éjszakai ébredések a fejlődés természetes velejárói, nem nevelési hiba vagy egyéb "elrontás" következménye!
A kisbabák, kisgyerekek természetes szükségleteiket nem függesztik fel az éjszakai órákra, és az éjszakai gondoskodás ugyanolyan fajsúlyú, mint a nappali. A testközelség adta biztonságérzet teljesen természetes, nem csak gyermekkorban, hanem a felnőtteknél is, hisz nem véletlenül szeretünk összebújni párunkkal éjjelente vagy esik jól az ölelés a szeretett személytől! A testkontaktus iránti igény elég sokáig jóformán az életet biztosító tényező, nem pusztán jól eső érzés!
Vannak olyan időszakok a babák életében, mikor a szokásosnál is intenzívebbé válhatnak az ébredések, szerencsére csak átmenetileg! :-)
A babák meg egyedül nem tudják előállítani azt az állapotot, ami az elalváshoz, illetve visszaalváshoz szükséges, segítségre van szükségük! Testközelség, ringatás, ölelés, szopómozgás és ezek elegye a leggyakoribb módozatok, mellyel segíteni lehet nekik ebben.
Az el-és visszaalvás képessége NEM tanult folyamat, hanem idegrendszeri érés következménye!

Az ébredések hátterében a legtöbbször a biztonság keresése áll, a gyerkőc szeretne meggyőződni arról, hogy aki vigyáz rá, aki szereti őt, még meg van és nem tűnt el! Ha nem találja, hangosan fogja hívni és ha megtörtént a találkozás, szeretné maga mellett tartani őt. Ha vele van, megnyugszik, ha újra kikerül a látómezőből, újra hívni fogja. Ezért, a saját pihenése érdekében célszerű lehet elhelyezni közel magukhoz kislányukat.

Most milyen elrendezésben alszanak?

Nem az együttalvás az egyetlen követendő út, szerencsére csak a kreativitás szabhat határt! Szülői ágy mellé helyezett kiságy, egymás mellé helyezett matracok, első ébredés után szülői ágyba beengedett gyerek, stb.
Az a lényeg, hogy azt a módot találják meg, ami mindannyiuk számára megfelelő és amivel ön is a lehető legtöbb pihenéshez juthat, míg a kislányuk természetes igényei kielégülhetnek!

Ha kislánya ezen igényeit sikerül elfogadni és adekvát választ adni neki, nagyon fontos alapOkat tesz le az életében!
Ilyen intenzívebb időszakban érdemes Önnek is több pihenőt beiktatni, akár nappal vagy hétvégén!

Ezen felül okozhat ébredéseket a mozgásfejlődés intenzitása is, akár izomlázat is okozva, álmukban is képesek "gyakorolni", vagy mert a világ felfedezése sok ingert adott napközben. A fogzás megint csak beleszólhat az ejjeli nyugalomba.

Szeretettel:

Dobiné Olasz-Papp Nóra
2013-06-12 22:16:46
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja