SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Frank Orsolya


Frank Orsolya
Pszichológus, családi kommunikációs szakértő

Pszichológus, Gordon-instruktor
CSALÁDI KOMMUNIKÁCIÓS TANÁCSADÁS ÉS TRÉNING

Miért nem értek szót a gyerekemmel? Miként őrizhetnénk meg a családi békét és a párkapcsolatunkat? Hogyan csinálhatnám másként, mint a szüleim? És mi az a Gordon-módszer?

Egyéni tanácsadás igény szerint, felmérő beszélgetéssel.
Érdeklődjön, tájékozódjon, jelentkezzen itt:
Elérhetőségeim:
E-mail: posta@arete.hu
Honlap: http://www.szeresdjol.hu

Témakörök

összes téma      9 éves     akit aa megcsalás szele megcsapott     alkoholfüggés     anyós     autizmus     birtokló szülõk     büntetés     családi kapcsolatok     családi kommunikáció     családi rendszerek     csecsemõ     dackorszak     daganatos beteg     döntés     döntések     életvezetés     fejlõdés     felelõsségvállalás     felnõtt gyerek     férfi-nõ kommunikáció     gyerekek     gyereknevelés     gyereknyelv     gyerekvállalás     gyermekek félelmei     gyermeki fejlõdés     gyermeknevelés     halál     halálfélelem     hasfájás     házasságcsapda     iskola     iskolakezdés     kamaszkor     kapcsolati gyász     kétéves gyerekek     komfortszoptatás; digitális gyermekvédelem; altatás; testmozgás     kommunikáció     konfliktuskezelés     kötõdés     krízis     megváltozott családi helyzet     mentális egészség     mozaikcsaládok     nagyszülõhöz fûzõdõ viszony     nõi szerep     önismeret     önkielégítés     önsorsrontás     ovis gyerek     ovis kor     ovisok     ovisok gondjai     óvoda     óvodás korú gyerekek     óvodaválasztás     párkapcsolat     patchwork - családok     patchwork családok     pszichiáter     pszichológushoz fordulni     pszichoterápia     ragaszkodás     serdülés     serdülõ     serdülõk     serdülõkor     sorskönyv     stabilitás     személyiségfejlõdés     szeparációs szorongás     szerelem     szexuális fejlõdés     szexualitás     szobatisztaság     szófogadás     teljesítmény-szorongás     terápia     testvér fogadása     testvérféltékenység     titok vagy nem titok a családban     totyogó; alvás; szülõ érzései     válás  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.

Kudarctûrés kisgyereknél

Kedves Szakértő!
 Iker babáim vannak,most 18 hónaposak.Kislány és kisfiú.A fejlődésükben nem volt semmi probléma.Súlyuk,mozgásuk szellemi fejlődésük teljesen rendben van,sőt állítólag érdeklődőbbek és "értelmesebbek"a korukhoz képest.1 éves korukban mentek,már szinte mindent beszélnek,azaz mi értjük mit mondanak.Egyelten gondom van.Ha valami nem sikerül nekik,vagy nem engedek meg dolgokat amit szerintem nem kellene csinálni,vagy a testvér elveszi valamelyik játékát,azaz nem az történik amit szeretnének,verik a fejüket akár falba,akár szekrénybe,vagy bármibe ami a közelükben van.Már-már annyira,hogy lila a homlokuk.Beszéltem erről a védőnővel és a gyermek házi orvossal.Azt mondták nincs semmi baj,ez a dackorszak és próbálgatják meddig mehetnek el.Kemény a koponyájuk,nem lesz bajuk,Szerintem pedig fáj nekik,hiszen időnként sírnak is ha beverik önként a fejüket.
 Kérem Önt,nyugtasson meg,hogy valóban ez csak a dackorszak,vagy fordukjak e orvoshoz és milyen szakorvoshoz.
 Segítségét nagyon megköszönöm.
 Tisztelettel és köszönettel:Üstné Ibolya.
Kedves Ibolya!
 
Az, hogy a különféle frusztráló helyzetekben a máfél éves gyerekek a fejüket ide-oda verik, valóban teljesen érthető, normális viselkedés. Abban azonban tévednek eddigi tanácsadói, hogy ez valamiféle határpróbálgató akció volna, és ezért pl. magára kellene hagyni a gyereket. A gyerek nem ellenség, nem is rosszindulatú, hanem fejlődik, de még számos tekintetben éretlen. Az ilyen korú kicsik még nem tudják a saját feszültségeiket szabályozni, megérteni, kezelni, szavakba foglalni. Ezért nekünk kell őket szabályoznunk, terelgetnünk, tanítgatnunk. Ha magára hagyjuk, senkitől sem tanulja meg, későbbi életében is "rosszul szabályozott" - fegyelmezetlen, nyugtalan, csapongó - lehet. A korai években az a dolgunk, hogy minél többet mellettük legyünk - akár a háztartás és egyéb teendő rovására - és terelgessük, tanítgassuk őket. A gyereknek ilyenkor érdemes elmondani, mit érez, hogy mi a helyzet és hogyan oldható meg. Nem fegyelmezni, nem tiltani, hanem először a saját érzését visszatükrözni, aztán a valóságról, a tényekről és a lehetőségekről beszélni. "Haragszol, mert leesett a maci. Nézd, itt nem fér be a kezed. De itt a résen be tudunk nyúlni és föl tudjuk venni. Most tovább játszhatunk vele. " Minél többször hagyjuk, hogy ő maga oldja meg, annál kompetensebb, ügyesebb lesz.
Ha ebben a légkörben nő föl, a mi terelgetésünk mellett, akkor egy idő után érteni fogja a saját érzéseit, eligazodik közöttük és ugyanígy megérti a valóságot és eligazodik benne. Azt szokja meg, hogy kiismeri magát az érzései, a valóság és a lehetőségek világában és később is ezzel az életérzéssel fog élni. Ezt a munkát elvégezni ebben a korban az egész család szempontjából és a gyerekek érdekében sokkal fontosabb mint kisebb hétköznapi teendőket.
 
Kérem, ha bármi további kérdéssel vagy nehézséggel találkozik, hívjon bátran.

Frank Orsolya
2010-08-19 16:18:40
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja