SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Advent a Covid alatt

Szopper Zsófia [cikkei] - 2020-12-07
Hogyan éljük túl a decembert anyagilag?

A vasárnap elkezdődött az adventi időszak. Az évnek ezen részén kicsit magunkba nézünk és számot vetünk az elmúlt 11 hónapunkkal. Ez egy meghitt bensőséges korszak, amikor a család a legfontosabb és a szeretteink.

A december mindig a költekezésről szól, és arról, hogy meglepjük szeretteinket.  Nagyon könnyen felborulhat a családi büdzsé. Sok- sok éve úgy látom, mintha a családoknál az év nem is 12, hanem 13 hónapból állna. Decemberben plusz még egy havi kiadást elköltünk.

Idén ez egy kicsit másként fog alakulni. A világjárvány egy teljesen új helyzet mindenkinek. A várakozás ellenére azonban, és annak ellenére, hogy családok százai, ezrei maradtak megfelelő jövedelem nélkül, továbbra sem hagy lejjebb a karácsonyi vásárlási láz.

Mindez már érezhető volt a sorozatos „Blackfriday”-k alatt is.

Hogyan spórolhatnánk, és készüljünk fel mégis az ünnepekre anyagilag?

Közhely, de igaz és fontos közhely, hogy a karácsony a szeretetről szól, ami nem az ajándékok értékétől függ.

Talán 2020 decembere mégis egy kicsit visszafogottabb lesz. Végiggondolva:

  1. Sok helyen elmaradnak a céges ajándékozások, karácsonyi bulik (sajnos ezzel együtt a prémium is sok helyen elmarad)
  2. Sokan karanténban vannak, nem mozdulhatnak ki, így nem éri őket a vásárlási láz. Kérdés persze, hogy interneten nem vásárolunk-e még többet.
  3. Elmaradnak a karácsonyi vásárok. Sokszor az ember csak a karácsonyi hangulat miatt ment el egy ilyen helyre, de mégis mindig vett valami apróságot.
  4. A nagyobb értékű műszaki cikkeket (tablet, laptop, telefon) a pandémia első hullámában és iskolakezdéskor már beszerezték a szülők.
  5. Nagyon sok munkavállaló home office-ban dolgozik már. Így mentesülnek a napközben kávé automata ingéről, vagy a büfébe járástól. Egy nap minden további nélkül csak a kávéautomatába 500-1000 forintot otthagyunk és akkor még nem is beszéltem a munkahelyi büfékről!
    Így az üzemanyagon és az utazási költségeken is megtakaríthatunk!
  6. Egyre gyakoribb jelenség, hogy műfenyőt vásárolnak a családok. Nemcsak környezetkímélő, de takarékosabb megoldás, mint a kivágott fa vásárlása!
  7. Készítsünk a szeretteinknek saját kezünkkel ajándékokat! Sokkal jobban értékeli a másik, ha mi készítjük el a meglepetést. A fogyasztói társadalomban úgyis megszokta már az ember, ha valamire szüksége van, akkor elmegy és megveszi magának. (Tegyük fel magunknak a  kérdést, hogy emlékszünk rá, hogy tavaly karácsonyra kitől milyen ajándékot kaptunk?)
  8. A báli szezon elmarad, a szilveszteri bulikról még várjuk a kormány döntését. De a betegség negatív statisztikái nap – nap után dőlnek meg újra. Egyre kevesebben mernénk kimenni már akkor is, ha szabad volna.  

Minden évben jellemző volt, hogy januárban a boltok nagy akciókat tartottak, a megmaradt, vagy visszavett karácsonyi készletből. Nem árt számolni vele.

Szokatlan, új a helyzet a legtöbb család számára. Ne felejtsük el, hogy az egészség és a család a legfontosabb az ember életében! Ezt a szituációt mindannyian tanuljuk még, hiszen korábban hasonlóval nem találkoztunk.

Fotó:  a pexels.com-on
 
betöltés...
betöltés...
Szopper Zsófia

Szopper Zsófia
Pénzügyi tanácsadó, magánpénzügy szakértő

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-20/387-25-42
E-mail: zsofia.szopper@gmail.com
Honlap: http://penzugyitanacsadas.com/

LEGOLVASOTTABB

Kalkulátorok kismamáknak és szülőknek

Terhességi, ovulációs, BMI és babaméret kalkulátorok egy helyen. Néhány adat megadásával azonnal megkapod a választ.

12 étel, amit SOHA ne adj a babának (tiltólista 1 éves kor alatt)

1 éves kor alatt a babának szigorúan tilos mézet, hozzáadott sót és cukrot, tehéntejet (italként), nyers húsokat és tojást, valamint fulladásveszélyes ételeket (egész dió, szőlő, popcorn) adni.

"Ez társadalmilag káros és veszélyes" - Dr. Novák Hunor nyíltan szembemegy politikus rokonai oltásellenes nézeteivel

Sokan ismeritek és olvastátok nálunk is Dr. Novák Hunor cikkeit, aki most egy rendkívül nehéz és személyes témában szólalt meg. Nyílt levélben határolódott el testvére, Novák Előd és sógornője, Dúró Dóra oltásokkal kapcsolatos, általa tudománytalannak és veszélyesnek tartott tevékenységétől.

Mobilon küldött, szexi üzenetek - Buktatók, példák, tanácsok

A mobilüzenetben a leírt szavakon túl a legmélyebb belső állapotunk és vágyaink is észrevétlenül átsugároznak. Hogyan válhat a tudatos üzenetküldés az intim közelség és a szexuális vágy valódi táplálójává, elkerülve a kapkodásból és a mesterkéltségből fakadó párkapcsolati csapdákat?

Gyerek hiszti kezelése: okok, megelőzés és bevált megoldások szülőknek

Miért hisztizik a gyerek, és mit tehetsz szülőként? Okok, életkori sajátosságok, megelőzés, bevált módszerek és figyelmeztető jelek egy helyen.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja