SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Múlt-jelen-jövő - 2. rész - Bachvirágok

Fáczányi Dóri [cikkei] - 2011-04-19
A múlt-jelen-jövő cikkhez kapcsolódóan szeretném bemutatni azokat a Bachvirágokat, amik segítenek a jelenben maradni...

Az első virág, mely a segítségünkre lehet, a jerikóilonc. (Honeysuckle)

bachviragokA jerikóilonc az átalakulás képességének a virága. Negatív állapotban az ember ragaszkodik a múlthoz, és nincs kellő összeköttetésben az életárammal. Ezt a problémát a belső mozgás hiánya okozza. Az ember egyfajta szellemi tétlenségbe merevedik a nem megfelelő időben és a nem megfelelő helyen, ezáltal cselekvőképtelenné lesz. Nem veszi tudomásul, hogy a legfontosabb életelvek egyike a folytonos változás, hogy minden áramlik. Az az özvegyasszony, aki elhunyt férje dolgozószobáját éveken át érintetlenül hagyja, mintha a férj csak most állt volna fel az íróasztaltól, negatív honeysuckle-állapotban van. Vagy a fiatal nő, aki vőlegénye halála óta nem hajlandó új kapcsolatot létesíteni. Vagy az a család, aki új helyre költözik, és állandóan a múltat emlegetik, a régi környéket, hogy mennyire hiányzik. Így nem tudnak új barátokat találni, nem érzik jól magukat új otthonukban, mert nem a jelenben élnek.

Ezek az emberek ragaszkodnak a múlthoz, megrekedtek, nem tudnak túl lépni a régi emlékeken, amelyekből csak a szépre akarnak emlékezni. Annak is segítségére van ez a virág, aki honvágytól szenved. A jerikóilonc eltávolítja a tudatból a múlt minden búját-baját. Semlegesíti a múlt befolyását és visszahoz minket a jelenbe.

Pozitív állapotban az ember tanul a múltból, élő kapcsolatban van a múltjával, nem kapaszkodik feleslegesen bele. Amit érdemes megőrizni, azt magával hozza a jelenbe. Átengedi  magát felsőbb énje irányításának, akkor is, ha az számára pillanatnyilag nem érthető.

A következő virág az ébren álmodóknak nyújthat segítséget. Ő az iszalag (Clematis)

iszalagAz iszalag az alkotóerő lelki potenciáljához kapcsolódik. Negatív állapotban a személyiség igyekszik minél kevésbé részt venni a való életben, saját képzeletvilágába húzódik vissza. Távolba meredő, merengő, álmodozó tekintetek iszalag állapotról tanúskodnak. Ezek az emberek világok között vándorolnak, a realitás nem különösebben vonzó számukra, ezért, amikor csak lehet, a szürke valóságból képzeletük színes világába húzódnak vissza. Mivel nincsenek jelen, kevés energiával rendelkeznek, üres a fejük, és hideg kezük-lábuk. Bajban vannak a részletekkel, esetleg  látási és hallási panaszok léphetnek fel előbb-utóbb náluk, mivel nem akarnak részt venni a jelen történéseiben.

Álmodozásuk  miatt könnyebben érheti őket baleset, gyakran elalszanak, sohasem éberek, mert mindig gondolataik között vannak, sosem a jelenben. Amolyan "szórakozott professzorok". Elvágyódnak egy más világba, ha betegek lesznek, nagyon nehezen akarnak gyógyulni, közömbösek, egykedvűek. A 19. század végén elterjedt romantikus halálvágy tökéletesen kifejezte ezt az állapotot. Nagy problémájuk, hogy nem ismerik fel, hogy a jövőt a jelenben alakítjuk, és ennél a feladatnál mindenki energiájára szükség van, minden kéz, minden fej, minden szív be van tervezve. Aki  egyszerűen csak kiszáll, és várja az idők eljöttét, nem csak magának árt, hanem a nagy egésznek is. Viszont pozitív tulajdonságaik közé tartozik, hogy nagyobb alkotótehetséggel bírnak, mint az átlagemberek. Igazi gazdag lelkületű művészek. A pozitív Clematis energiájú emberek színes fantáziájukat tudatosan képesek hasznosítani az anyagi világban, gazdagítják környezetüket, mint művészek vagy gyógyítók. /forrás: Scheffer Az eredeti Bach-virágterápia/

Személyen konzultáció:
Bővebb információ: http://www.faczanyifengshui.com/  
bejelentkezés  emailben: info@faczanyifengshui.com,vagy telefonon:06/205728585

Személyes találkozásunk alkalmával kb. 1 órás beszélgetés során  választom ki számodra a megfelelő virágesszenciákat. Várlak szeretettel!

Múlt-jelen-jövő - 1. rész

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Meghalt a 11 éves kisfiú, akit fürdés közben agyevő amőba fertőzött meg

Tragikus véget ért a kórházi kezelése annak a 11 éves szlovákiai kisfiúnak, akit egy párkányi fürdőben fertőzhetett meg a rendkívül ritka és szinte mindig halálos kórokozó, az agyevő amőba. A Naegleria fowleri nevű egysejtű ellen nincs biztos gyógymód - a fiú több napos küzdelem után hunyt el.

Agyevő amőba fertőzhetett meg egy fiút egy párkányi fürdőben - ritka, de halálos kór terjedhet nyáron

Egy ritka, de rendkívül veszélyes fertőzés gyanúja merült fel egy tizenegy fiú esetében, aki egy szlovákiai fürdőzés után került válságos állapotba. A hatóságok szerint nem kizárt, hogy az agyevő amőba, azaz a Naegleria fowleri állhat a háttérben. Utánajártunk, mit lehet tudni erről a rettegett kórokozóról és milyen veszélyeket rejt a nyári fürdőzés.

Lövöldözés Grazban: kilenc halott egy iskolai támadásban, a támadó is áldozatul esett

Iskolai tragédia rázta meg kedden Graz városát: egy volt diák lövöldözni kezdett a BORG iskolában. A támadásban kilencen vesztették életüket, köztük maga az elkövető is. A helyszínre érkező mentőegységek és rendőrök órákig dolgoztak a káoszban.

Eltűnt hatéves ikerpár Budapesten: az ország együtt izgul Annabell Zoéért és Blanka Noémiért

Június 12-én délután egy nagymama vitte el engedély nélkül Kosztyú Annabell Zoét és Kosztyú Blanka Noémit Budapesten, a Bikás park környékéről - azóta semmit sem tudni a kislányokról. A rendőrségi feljelentés már megtörtént, az ország hálózatai összefogtak, hogy segítsenek megtalálni őket.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja