SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Minden nap na'vi lány vagyok

Családinet [cikkei] - 2019-04-26
 [X]
Pikali Gerda - a 2009-es AVATAR film főhősnőjének szinkronhangja - tíz év után újra visszatért Pandorára, ahol Rékasi Károllyal közösen kalandozott a na`vik buja növényzettel és különös állatokkal teli, izgalmas bolygóján.

Pikali Gerda színművésznőnek az elmúlt időszakban egy feszes próbafolyamat és egy izgalmas előadás, a József Attila Színház Lila ákác bemutatója nem engedett túl sok szabadidőt, ráadásul folyamatosan forgat a Super TV2 produkciójában, a Jóban Rosszban című sorozatban. Nemrég azonban sikerült kiruccanniuk Rékasi Károllyal, hogy egy teljesen más világban töltsenek egy röpke időt, ezúttal az AVATAR kiállításon, az Andrássy Élményközpontban.

Pikali Gerda és Rékasi Károly az Avatar: Discover Pandora kiállításon

„Mintha Pandorán lettem volna" – meséli, „kicsit bele lehetett mászni a na'vik világába és ez nagyon izgalmas" – teszi hozzá a népszerű színésznő, akitől nem áll távol Pandora, hisz' Cameron korszakalkotó filmjében, az AVATARban annak idején a főhősnő, Neytiri magyarhangját kölcsönözte, amire így emlékszik vissza: "Egy nagy válogatással kezdődött, aztán Amerikában döntöttek arról, ki legyen a hangja a főbb szereplőknek. Egy kéthetes na'vi nyelvtanfolyamot kellett volna elvégezni, de az idő hiányában egy gyorstalpalón, a szinkron közben sajátítottam el ezt a nyelvet" – avat minket a részletekbe. A munkára úgy emlékszik, hogy komoly kihívást jelentett. „Olyan hangokat kellett kiadnom, amiket nem is gondoltam volna, hogy sikerül. Az állat és emberhang keverése egy nem mindennapos hangképzést kívánt" – meséli Pikali, aki a pletykák szerint a Cameron-film folytatásában is szerepet kaphat. „Én minden nap na'vi lány vagyok, csak nem a Pandorán, hanem a Földön. Itt is valamit létre kell hozni, valamit hagynunk kell magunk után, ami a jövőnek jó" – mondja a színésznő, miután bejárta az Andrássy úton nagy sikerrel futó, a na'vik világát bemutató AVATAR – Discover Pandora kiállítást.

 

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Itt volt a legmagasabb a ponthatár idén és ezekre a szakokra volt a legnehezebb bejutni

Csütörtök este kihirdették a 2026-os felsőoktatási felvételi ponthatárokat, így több mint 140 ezer jelentkező számára eldőlt, szeptembertől megkezdheti-e egyetemi tanulmányait, és ha igen, melyik intézményben. Idén is akadtak olyan szakok, amelyekre rendkívül magas pontszámmal lehetett csak bekerülni.

Lehet, hogy te is ADHD-s vagy? A felnőttkori ADHD 8 árulkodó jele

Sok szülő akkor kezd el gyanakodni saját ADHD-jára, amikor a gyermekét kivizsgálják, és a tünetek feltűnően ismerősnek tűnnek. Nem véletlenül: az ADHD gyakran halmozódik a családokban, felnőttkorban pedig sokkal kevésbé látványos lehet, mint gyermekkorban.

Szőlő utcai ügy - Bangó Sándor közösségi oldalán megnevezték "Zsolti bácsit", a Fidesz-KDNP büntetőjogi lépeseket tesz

Bangó Sándornak, a Szőlő utcai nevelőintézet egykori lakójának TikTok-oldalán kedden hajnalban megjelent egy bejegyzés, amelyben megnevezik, hogy ki "volt az a bizonyos nevezetű Zsolti bácsi". A Fidesz-KDNP kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében rágalomnak nevezte az állítást, és jelezték, megteszik a szükséges büntetőjogi lépéseket.

Öt- és tízéves gyermek vezetett külön jetskit - súlyos fejsérülés lett a vége

A nyári kikapcsolódás pillanatok alatt tragédiába fordulhat - ezt bizonyítja az a dunaharaszti jetskibaleset is, amelyben egy ötéves kisfiú súlyos koponyasérülést szenvedett, miután összeütközött tízéves testvérével. Az ügyben a rendőrség is vizsgálódik, mert a két gyerek önállóan vezette a vízi járműveket, ami a hatályos szabályok szerint nem megengedett.

Elhunyt a 18 éves Kiss Csanád Noel - gyászol a magyar vízilabda

Mély megrendülést váltott ki a magyar sportéletben a hír, hogy mindössze 18 éves korában elhunyt Kiss Csanád Noel, a KSI SE tehetséges vízilabdázója. A fiatal sportoló a korosztályos válogatott tagja volt, az elmúlt szezonban pedig már az OB I-ben is bemutatkozhatott. A család arra kér mindenkit, hogy tartsák tiszteletben gyászukat, és mellőzzék a találgatásokat a tragédia okával kapcsolatban.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja