Sohonyai Edit: Macskaköröm (Pöttyös sorozat)
Családinet [cikkei] - 2012-11-05
"Ha lenne egy tündér, aki 3 kívánságomat teljesítené, akkor a következőket kívánnám: 1. Legyen a papagájaimnak fiókájuk 2. Költözzünk családi házba 3. Legyek szép!"
Így, ebben a fontossági sorrendben sorolja álmait a 14 éves Mészáros Zsófi. Lakótelepen él, ami kész szerencse, különben hogyan fedezné fel hősnőnket a szemközti ház 9. emeletén egy bizonyos Zsolti, aki szőke, és nagyon is jóképű. Nem úgy, mint hősnőnk, kinek küllemére a 3. kívánságból következtethetünk. Vagy talán csak a tükör mutat fintort, valahányszor Zsófi belenéz?
Sohonyai Edit: Macskaköröm (Pöttyös sorozat)
(9-12 éveseknek szól)
Illusztrátor: Sajdik Ferenc
Megjelenés éve: 2010
Oldalszám: 160
Kötés: keménytáblás
ISBN: 9789631187670
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Sohonyai Edit: Jasmine
Következő hír
Mikó Csaba: Mász Kálmán, a faljáró
LEGOLVASOTTABB
Ha egyszer demenciám lesz - egy megrendítő kívánságlista, amit minden családnak látnia kell
Egy Facebookon terjedő lista őszintén, szívszorítóan és mégis reménykeltően fogalmazza meg, mit kérne egy demenciával élő ember a szeretteitől. Olyan sorok ezek, amelyek segítenek jobban megérteni, hogyan maradhat meg a méltóság, a szeretet és a kapcsolat akkor is, ha az emlékek lassan elhalványulnak. Oszd meg, hogy minél több családhoz eljusson.
Egy ötéves kislány dobta ki újszülött testvérét az ablakon - a baba életét vesztette
Megrázó tragédia történt Oroszországban – egy háromhetes kisbaba kizuhant egy negyedik emeleti ablakból, miközben otthon volt az ötéves nővérével. A hatóságok vizsgálják, hogy szülői felelőtlenség, baleset vagy féltékenység vezetett a végzetes eseményhez.
Visszatért a rettegett gyerekbetegség, és most a legkisebbeket fenyegeti
Újra felütötte a fejét Magyarországon a szamárköhögés: a betegség fuldokló, görcsös köhögési rohamokkal, sőt, akár az ajkak elszíneződésével is járhat. A fertőzés főként a csecsemők és kisgyermekek körében terjed, az elmúlt évben 365 beteg szorult kórházi kezelésre, és több mint százan életüket vesztették a kór következtében. A háziorvosok arra figyelmeztetnek, hogy akik kisbabák közelébe készülnek, feltétlenül oltassák be magukat.
Egy sima megfázásnak hitték – kórház lett a vége a babánál: itt az RSV
Az RSV gyorsan és könnyen terjed, eleinte enyhének tűnő tünetekkel jelentkezik, ám néhány nap alatt súlyos légzési nehézségekhez, tüdőgyulladáshoz vagy akár bronchiolitishez is vezethet - és gyakran pont akkor súlyosbodik, amikor a szülő már megnyugodna, hogy "csak egy kis nátha volt"
Szebben és hamarabb kezd beszélni a gyerek, ha ezzel játszik
Fillérekbe kerül, mégis csodákra képes a beszédtanulásban.













Közösségi hozzászólások: