SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Hatalmas dínók között találták magukat a kisiskolások

Családinet [cikkei] - 2022-11-04
A Bartók Béla kéttannyelvű másodikosai rajzversenyen nyerték meg a lehetőséget, hogy egy igazán különleges helyszínen, mozgó dinoszauruszok között tanuljanak.

A rajzversenyt a Campona bevásárlóközpont hirdette meg a 22. kerületi iskolák osztályainak. A tanulók feladata az volt, hogy be nem fejezett rajzokat kiszínezve, kiegészítve mutassák be, ők miként képzelik el Campit, a megújult üzletház kabalafiguráját a dinoszauruszok izgalmas világában. A legjobban teljesítő csapat a Bartók Béla Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 2. B osztálya lett. Nekik a Magyar Dinoszaurusz Alapítvány tartott interaktív tanórát a dinoszauruszok között, ami minden bizonnyal életre szóló élmény marad a diákoknak.

Gyerkőcök és dinók

Az interaktív óráról készült videó ITT tekinthető meg:

A rajzversenyen résztvevő diákok és családjaik is megnézhetik a győztes pályaművet, valamint a többi alkotást a bevásárlóközpontban nyíló kiállításon november 7. és 13. között az emeleten található Bizalom Könyvtárban.

Gyerkőcök és dinók

A Campona az egyetlen bevásárlóközpont, ahol nemcsak a 11 termes mozikomplexumban láthatunk termetes dinókat, de a parkolóban is. A Dinoexpo közel 3000 négyzetméteres elkerített területén több mint húsz animatronic, vagyis mozgó, morgó és lélegző dinoszaurusz várja a történelem előtti idők élővilága iránt érdeklődőket november elsejétől hétvégenként. Mivel a kiállítás szabadtéri, nagyban befolyásolja az időjárás, tehát érdemes a nyitvatartásról tájékozódni a Dinoexpo Facebook oldalán. Szerencsére, amióta a Campona élményközpontként definiálta újra magát, azok sem maradnak szórakoztató tennivaló nélkül, akik rossz időben látogatnak el Budatéténybe. Az épület falain belül játszóház, szabaduló szoba, Kockapark, tükörlabirintus, 5D mozi és a Tropicarium egzotikus állatai várják a kikapcsolódni vágyókat.

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Változás jöhet az óvodákban: teljesen átalakulhat a rendszer

A 4-6 éves óvodások esetében a tízórai és az uzsonna energia- és sótartalma aránytalanul magas, ezen változtatnának. A kisétkezéseket teljesen újra gondolnák.

645 ezer CSED, 452 ezer GYED 2026-ban? Itt az új plafon-térkép

Ha most babát terveztek, vagy épp betegség miatt jönne a táppénz, 2026-ban egy dolog biztos: a minimálbér emelése több ellátás plafonját is feljebb tolta. És ilyenkor mindig ugyanaz a kérdés: "Oké, de mennyi lett a maximum, és én ebből látok-e bármit?"

Makula degeneráció kezelés: Így láttam újra élesen 68 évesen a mikroperimetriával

Anna, a 68 éves nagymama már lemondott arról, hogy valaha újra élesen lássa az unokái arcát. Az időskori makula degeneráció gyógyíthatatlan diagnózisa után azonban egy új módszer, a mikroperimetria segítségével visszakapta a látását. Dr. Ozsváth Mária szemész főorvos bemutatja, hogyan segíthet ez a forradalmian új technológia.

Lezárult a vizsgálat Egressy Mátyás ügyében, arról, hogy volt-e drog a szervezetében

Az egész országot megrázta a 18 éves Egressy Mátyás halála. A hetekig tartó kétségbeesett keresés, a remény és a bizonytalanság után a hatóságok a Dunában találták meg a fiatal sportoló holttestét. A napokban lezárult a toxikológiai vizsgálat is, amely újabb kérdéseket vet fel, miközben a legfontosabbra talán sosem kapunk választ: miért kellett Mátyásnak meghalnia?

Három diák halt meg, miután a tanáruk hipnotizálta őket - mit tanulhatunk ebből szülőként?

Egy floridai középiskolában az igazgató évekig hipnotizálta diákjait – három tanuló halála után derült ki, milyen súlyos következményei lehetnek annak, ha egy pedagógus túllépi a hatáskörét, és a szülők, gyerekek sincsenek tisztában a jogaikkal.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja