SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

A kerékpáros turizmus a járvány „nyertese"

Családinet [cikkei] - 2022-02-01
A gyalogtúrázás után a második legnépszerűbb aktív tevékenység a kerékpározás. Egy frissen készített kutatásból kiderül: a kerékpározás dinamikus fejlődését nagyban gyorsította a járványhelyzet, ha úgy tetszik, a kerékpáros turizmus a koronavírus járványnak egyértelmű "nyertese".

Az aktív turizmus világszerte és Magyarországon is egyre népszerűbb motivációja az utazásnak és a szabadidő hasznos eltöltésének. Különösen igaz ez a pandémia időszakára, amikor az emberek olyan élményeket kerestek, keresnek, melyeket egyénileg vagy kisebb csoportban, a szabadban élhetnek meg.

A Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség (MAKETUSZ) – európai uniós támogatás segítségével - a Budapest-Szentendre, Budapest-Dunakeszi, a Budapest-Balaton Etyekig tartó első szakaszával, illetve a Balatoni Bringakör három szakaszával kapcsolatban készített felmérést. Az eredmények azt mutatják, hogy a Balaton továbbra is az első számú kerékpáros desztináció hazánkban, a fővárosból induló, új illetve megújult utak közül a Szentendre felé vezető a legnépszerűbb. A Budapest-Szentendre útvonal, azon túl, hogy a Dunakanyar az egyik legvonzóbb hazai desztináció, a szakaszon lévő, "modellértékű" kerékpárosbarát szolgáltatások miatt is népszerű. A felmérés említi - mások mellett - a Berguson, immár több mint egy évtizede működő biciklikölcsönzőjét, a Római-parton a Fellini Római Kultúrbisztró bringásokra épülő szolgáltatásait, illetve a Lupa kerékpárosbarát fejlesztéseit. A családbarát kerékpáros turizmus népszerűsítése érdekében elengedhetetlen a különböző járműmódok kombinálása – állapítja meg a felmérés. "A budapesti tömegközlekedés és a bicikli kombinációját használók aránya alacsony" – mondja Dormán Emese, a MAKETUSZ marketing szakértője. "Ezért ezen a területen egyértelmű változtatásokra lenne szükség. A Budapest környéki kerékpárutak népszerűsítésének ez az egyik kulcsa" – teszi hozzá a szakértő, pozitív példaként említve a Nyugati pályaudvarról induló Lupa-buszt, amelyen lehetőség van kerékpár szállításra is.

Szintén pozitív példa az etyeki Edeck Vinum Europe Egyesület, mely azon dolgozik, hogy az Etyek-Budai borvidék és ezen belül Etyek turisztikai szempontból még vonzóbb legyen, még több turisztikai attrakció vonzza ide a látogatókat. Dormán Emese az etyeki szakasszal kapcsolatban elmondta: „A Budapest-Balaton kerékpárút megépítése már régóta várat magára, hiszen eddig nem lehetett biztonságosan és kényelmesen eljutni a fővárosból a legnépszerűbb kerékpáros desztinációhoz, a Balatonhoz. A Budapest-Etyek kerékpáros útvonal elkészültével ennek egyik fontos szakasza valósult most meg."
 
"A MAKETUSZ legfőbb célkitűzése egy kerékpárosbarát szolgáltatói hálózat készítése illetve fejlesztése" – meséli Pénzes Erzsébet, a Szövetség elnökségének tagja. "Az országos lefedettségű rendszer összeköti a kerékpárosokat azokkal a turisztikai szolgáltatókkal (vendéglátóhelyekkel, szállásokkal és attrakciókkal), ahol örömmel és felkészülten fogadják a kerékpárral érkezőket" – mondja a szakember, aki szerint a szolgáltatók számára egy nagyon fontos célcsoportot jelent a kerékpárosok közössége. "Egyrészt a bringázás a legdinamikusabban fejlődő turisztikai ág, másrészt a kutatásunkból az is kiderül, hogy a kerékpárosok egy jelentős fizetőképes keresletet jelentenek és korábbi kutatások szerint is a kerékpározásnak komoly gazdaságélénkítő hatása van."

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A ferde testhelyzetben való alvás előnyei

A ferde testhelyzetben való alvás egy enyhén döntött fekvőfelület révén hasznosítja a gravitációt. Az ötlet nem újkeletű: bizonyos állatfajok és már az ókori egyiptomiak is felismerték, hogy a fej kissé megemelt helyzete sokszor előnyösebb. A modern tudomány pedig megerősíti, hogy a 3,5-5 fokos szöggel megemelt ágy segítheti a jobb alvást, a regenerációt és a méreganyagok eltávolítását.

Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben

Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után

Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.​

Szakrendeléseket szüneteltetnek több vidéki kórházban

Több vidéki és fővárosi egészségügyi intézményben is szünetelnek bizonyos szakrendelések, amelyek különösen a nőket és családokat érintik. A változások hátterében humánerőforrás-hiány és szakmai feltételek hiánya áll.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja