SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyönyörű magyar népmesés pénzérme készül

Németh Noémi [cikkei] - 2021-08-16
Az új sorozat első darabja egy 2000 Ft-os címletű emlékérme, mely az Égig érő fa nevet kapta.

A Magyar Közlönyben jelent meg Matolcsy György rendelete az új rézötvözetű emlékérme kibocsátásáról, mely Az égig érő fa elnevezést kapta, a szélén pedig a Magyar népmesék rajzfilmsorozat felirat látható.

A különleges érme előlapján a jól ismert Magyar népmesék matyóhímzést idéző kezdőmotívuma lesz látható, a hátoldalán pedig a lovon ülő királyfi és az égig érő fa.


Kép: penzvero.hu


Az MNB új sorozatot indít 2021-ben, melynek ez lesz az első darabja: céljuk a magyar népmesék értékeinek bemutatása. Az emlékérméből mindössze 15.000 darab készül.

Több generáció nőtt már fel a Magyar népmeséken: különleges képvilágát, Szabó Gyula megnyugtató hangját, meglepő fordulatait, a fülbemászó zenét és a madárkás bevezetőt sosem feledjük. 40 éve alkották meg, ám népszerűsége ma is töretlen - itt az idő, hogy a gyerekeink is megismerjék!

Melyik volt a kedvenc meséd?
 

Olvasd el ezt is:

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felfoghatatlan tragédia: egy hatéves fiú okozta egy újszülött halálát a kórház szülészeti osztályán

Egy hatéves kisfiú felügyelet nélkül kószált egy francia kórház neonatológiai osztályán, ahol halálos baleset történt: leejtett egy koraszülött babát, aki néhány nappal később belehalt sérüléseibe. A kórház, a család és a hatóságok most próbálják feltárni, hogyan történhetett meg mindez.

Dráma a horvát aquaparkban: tragédia egy vízi csúszdán

Egy békésnek induló családi nyaralás végzetes tragédiába torkollott a horvátországi Rab szigetén, amikor egy 21 hónapos kislány kicsúszott édesapja karjaiból egy vízi csúszdán.

Hátborzongató tragédia: Négyen is meghaltak, miután egy csecsemőt magára hagytak a tűző napon egy ház előtti füvön

Drámai mentés, megrázó családi tragédia, hatalmas összefogás - szívszorító eseménysorozat egy kisvárosban.

"MINDEN NŐI MELL ALKALMAS A SZOPTATÁSRA" - Ez a videó megváltoztatja, amit a szoptatásról gondoltál

Ha te is azok közé tartozol, akik éjjelente azon izgulnak, hogy "mi van, ha nem lesz elég tej", "mi van, ha nem megy", vagy "mi van, ha pont úgy járok, mint anyukám"... akkor Bocskainé Irci üzenete mindent megváltoztat.

Ha ilyen popcornt vettél, ne fogyaszd el, rákkeltő lehet!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el!

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja