SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kókuszos labda

Németh Ági [cikkei] - 2005-01-02
Finom, könnyen és gyorsan elkészíthető a kókuszos labda.

Ezt a finom és nem idő igényes süteményt már a fogyasztást megelőző napon elkészíthetjük, és a tálalásig hűtőszekrénybe tesszük /fontos hidegen tartani/.

 

Hozzávalók a tésztához:

                                      25 dkg liszt

                                       8 tojás

                                       1 evőkanál kakaó

                                       25 dkg porcukor

                                       késhegynyi szódabikarbóna és fél tasak sütőpor

 

 

Hozzávalók a krémhez: 5 dkg liszt

                                       1 tojás

                                       3 dl tej

                                       10 dkg vaj

                                       10 dkg porcukor

                                       15 dkg kókuszreszelék

                                       2 tasak vanillincukor

 

Elkészítés:

A tojások sárgáját habosra keverjük a cukorral, hozzáadjuk a kakaót, a szódabikarbónát, a sütőport és 8 kanál forró vizet. A tojásfehérjét felverjük kemény habbá, és a tojássárgájához adjuk, nagyon óvatosan keverve. A lisztet beleszitáljuk, és gyengéden keverjük össze. A masszát megfelezzük, és két részben sütjük. Tepsibe simítjuk. /a tepsit előzőleg alufóliával kibéleljük, mert így nem ragad le a tészta/. Előmelegített sütőbe kb 25-30 percig készre sütjük. /sütő 180-200 fok/ Ha kihűltek a tésztalapok, deszkára terítjük és pogácsaszaggatóval korongokat szúrunk belőle, ezután elkészítjük a krémet.

 

Krémkészítés:

 

Forró vízfürdőben  krémet készítünk. A tojást, a tejet ,a lisztet simára keverjük és gőz fölött felfőzzük.

A vajat és a cukrot habosra keverjük, és a kihűlt főzött krémhez dolgozzuk.

A korongok egyik felét megtöltjük a krémmel, /egy kis krémet tegyünk félre a korongok oldalára/ jó dúsan, és rátesszük a másik korongot. A megmaradt krémmel az oldalukat körbekenjük és végül jó vastagon körbe a kókuszreszelékbe hempergetjük. Tálalásig hűtőszekrényben tároljuk.

 

Nagyon finom sütemény, mindenki kedvencévé válhat, a korongok tetejét még díszíthetjük gyöngyökkel, ha gyerekek részére készítjük.

 

 

Anzsel                    

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Tragédia az uszodában: egy 10 éves fiú 5 méterről ugrott a vízbe, rázuhant egy 67 éves férfira, aki a helyszínen elhunyt

Egy szomorú baleset rázta meg azt az uszodát, ahol egy 10 éves fiú az 5 méteres ugrótoronyról ugrott a medencébe, és egy 67 éves férfire zuhant. A férfi a helyszínen életét vesztette, miközben a gyermek is eltűnt a rendőrség elől. Az eset rávilágít a medencehasználat biztonsági szabályainak fontosságára.

Kétéves fiú halt meg, miután az orvosok sűrített levegővel próbálták eltávolítani az orrába szorult pattogatott kukoricát

Egy rendkívül felkavaró eset rázta meg Brazíliát, amikor egy két éves kisfiú vesztette életét azután, hogy az orvosok súlyos hibát követtek el egy egyszerű orrdugulás kezelése során. A fiú orrába szorult pattogatott kukoricaszem eltávolítása közben alkalmazott sűrített levegős eljárás következtében a gyermek tüdeje és gyomra is megrepedt, ami végzetesnek bizonyult.

Ne féljünk a természetes édességektől, együnk gyümölcsöt!

Gyakori táplálkozási tévhit, hogy a gyümölcsökben található természetes cukrok (azok közül is a fruktóz) hizlalnak, megemelik a vércukor- és inzulinszintet, ezért egészségtelenek. Az igazság ezzel szemben az, hogy a gyümölcsökben található rostok, vitaminok, ásványi anyagok, antioxidánsok kulcsszerepet játszanak a daganatos betegségek megelőzésében, az immunrendszer erősítésében és az anyagcsere szabályozásában - mondja Szabó Adrienn dietetikus, a Semmelweis Egyetem Szakrendelő Intézetének munkatársa.

Megdöbbentő eset: Egy nő császármetszést hajtott végre saját magán - Ő és a babája is túlélte

Egy mexikói asszony hihetetlen története járta be a világot: saját magán végzett császármetszést, miután nem tudott orvosi segítséget kérni. A nő és gyermeke is túlélte a drámai beavatkozást, amelyet azóta az orvostudomány is vizsgál.

Szívszorító tragédia: Egy anyuka lelőtte halálos beteg férjét és két gyermeküket - a legkisebb gyermekük árván maradt

Egy szívszorító tragédia történt New Hampshire-ben, ahol Emily Long, 34 éves anyuka lelőtte a halálos agydaganatban szenvedő férjét, két gyermeküket, majd végül önmagával is végzett. A tragédia után a legkisebb gyermekük, egy hároméves kisfiú árván maradt - ő sértetlenül került egy család gondozásába.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja