SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nézd meg az Oscar-díjat nyert megható rövidfilmet az apa-lánya szeretet erejéről

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-02-20
A Hair Love című hatperces rövidfilm egyszerre szól az apai szeretet minden akadályt legyőző erejéről, és arról, hogy fogadjuk el magunkat (és a hajunkat) olyannak, amilyennek a természettől kaptuk.

A 2020-as Oscart idén Matthew A. Cherry Hair Love című rajzfilmje kapta animációs rövidfilm kategóriában. Az alkotók a filmet jórészt közösségi finanszírozás keretében készítették: ismeretlen rajongók háromszázezer dollárt adományoztak rá.

A film a felszínen egy egyszerű, megható történetet mesél el az apák és lányaik közti szeretet erejéről: az afroamerikai apuka egy videó segítségével tanul meg szépséges frizurát varázsolni a kislánya szanaszét álló göndör fürtjeiből. Hogy mi az oka annak, hogy ez a feladat rá hárul, csak a film végén derül ki.

Az Oscar-gálára az alkotók meghívták DeAndre Arnoldot, egy 18 éves afroamerikai gimnazistát, akit azért tanácsoltak el az iskolából, mert rasztafrizurájával megsértette a házirendet, amely egyértelműen kimondja, hogy a fiúk haja nem érhet túl az inggallérjuk tetején. Az eset nagy port vert fel Texasban: sokan rasszistának tartják, ugyanis a fekete férfiak jellegzetes hajviseletét kriminalizálja. A Hair Love így egyszerre szól az apai szeretetről és a szabad önkifejezés jogáról.
 

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: Sony Pictures Animation/youtube

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Jól szeretni - Vekerdy Tamás 10 legfontosabb tanácsa, amiket minden anyuka imádni fog, ha boldog és kiegyensúlyozott gyereket szeretne

Sokszor érezzük magunkat elveszettnek a gyereknevelés útvesztőjében. Vajon jól csináljuk? Elég jó szülők vagyunk? Mitől lesz boldog, önbizalommal teli, kiegyensúlyozott a gyerekünk? Vekerdy Tamás, a magyar gyermeklélektan legendás alakja, több évtizedes tapasztalatával és végtelen emberségével segít eligazodni ezekben a kérdésekben. "Jól szeretni - Tudod-e, hogy milyen a gyermeked?" című könyve nemcsak gyakorlatias tanácsokat ad, hanem megnyugtat, bátorít és felszabadít: nem kell tökéletesnek lennünk, csak jelen kell lennünk - és jól szeretni.

Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben

Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

Szakrendeléseket szüneteltetnek több vidéki kórházban

Több vidéki és fővárosi egészségügyi intézményben is szünetelnek bizonyos szakrendelések, amelyek különösen a nőket és családokat érintik. A változások hátterében humánerőforrás-hiány és szakmai feltételek hiánya áll.

Új keresztnevek 2025-ben: Hirotó, Kikerics és a többiek - mi került be és mi nem?​

A Nyelvtudományi Kutatóközpont 2025-ben ismét frissítette az anyakönyvezhető keresztnevek listáját. Az idei évben 66 új név kapott zöld utat, míg számos kreatív javaslat elutasításra került. A névadási trendek változását és a legérdekesebb új neveket gyűjtöttük össze.​

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja