SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Tiszteld anyád s apád! (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

Nagy Noémi Judit [cikkei] - 2011-03-21
Hogyan is viszonyul a mai gyermek a tisztelethez? Tudja egyáltalán mi az a tisztelet?

Ennyi erővel azt is kérhetem: Ne ölj. Mondjuk az utóbbit könnyebb betartani.

Jó részt még az én fenekem is ott van a tojáshéj, és nem sok év választ el a gondtalan gyermekkortól, én mégis tudom, hogy mit jelent a tisztelet.

Ez a pár év olyan hatalmas változásokat hozott volna az életünkben, hogy elfelejtettük? Vagy szüleink nem tanítottak meg rá?

Sokszor rákenjük a szülői hozzá nem értésre a dolgot. Rossz nevelés, túl engedékeny, vagy túl erőszakos, és szigorú hozzáállás.

Nekem a szeretet (ami azért tudjuk mit jelent) egybeforrt a tisztelettel. Ha valakit szeretek, akkor tisztelnem is kell, máshogy nem mondhatom rá, hogy szeretem.

A mai gyerekek nem szeretik a szüleiket? Mi rosszat tudtak tenni a szülők, hogy ezt érdemlik. Persze vannak kirívó esetek, amikor az én zsebemben is kinyílik a bicska, de mégis.

A környezetemben különböző korú fiúgyermekek nevelődnek épp, a szüleik védőszárnyai alatt. (6,8,13,16)

Egy-egy közös program alkalmával kedvem támadna jól nyakon verni a gyereket (korára való tekintet nélkül), mert képes 10 perc alatt annyi pofátlanságot véghezvinni, hogy más eszköz talán észhez sem térítené.

Kövezzetek meg ezért, mert nekem még nincs gyermekem, és ennek fényében vajmi keveset tudhatok a gyereknevelésről.

Annyit viszont tudok, hogy mit tanítottak nekem a szüleim. Nincs feleselés, akadékoskodás. Ha mondanivalód van, vagy szeretnél valamit, akkor ne hisztizz (főleg ne mások előtt), hanem mondd el, és megbeszéljük.


Bizony, bizony én is megfizettem a tanulópénzt.

Édesanyámnak néha eljárt a keze. De így visszagondolva, igenis, megérdemeltem. A környékünkön senki nem tudott olyan hisztit levágni, mint én. Nálam makacsabb gyermeket nem hordott a hátán a Föld. Amikor megkaptam a jussom, akkor nem a pofon helye fájt, hanem a tudat, hogy ezt kellett anyukámnak tenni. Vajon mivel érdemelhettem ezt ki?

Ekkor jött a befordulás és a tipikus „UTÁLLAK!” szép, magyar szó ismételgetése, különböző hangerővel, de nem anyut utáltam. Magamat utáltam, és a kialakult helyzetet.

Egy életre megtanultam, hogy mit szabad és mit nem.

A mai gyerekeknél ez vajon hogyan működik? Ha pofon vágod, akkor visszaüt? Vagy feljelent?

Látom, hogy a környezetem mennyire nem érzékeli, amiről most írok. Aki éppen benne van egy ilyen hadjáratban, az köszöni, de nem kér az okoskodásomból. Olyan magas az ingerküszöbük, hogy mellette a gyerek levághatja a fél karját, és talán csak arra reagál.

A mai szülő csak gyűjti, gyűjti magában a mérget, és amikor megtelik a pohár, néhány hanyagul elszórt morzsácska elindít egy lavinát, és akkor az Isten irgalmazzon szerencsétlen vétkezőnek.

Az írás közben el-elkalandoztam és talán rájöttem, hogy mi a baj.

A szülő sem tiszteli a gyermekét. (Tisztelet a kivételnek)A kiskrapek csak egy megoldandó feladat. Egy probléma, amivel meg kell küzdeni, mert ez az élet rendje.

Kedves szülők, leendő szülők!

Nagyon figyeljetek oda arra, hogy ne így legyen. A gyermek egy áldás. Nem várhatod el, hogy tiszteljen azért, ami nem vagy. Nem vagy türelmes, nem vagy következetes, nem vagy felnőtt! Már pedig, ha gyereket vállalsz, akkor te már nem lehetsz gyerek. Édesanya, édesapa leszel. Aki tanítóvá válik. Mutass példát csemetédnek. Olyan példát, amit neked mutattak, vagy szeretted volna, ha mutatnak. Nagy feladat. De remélem,hogy én is képes leszek majd egyszer rá.

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Szex 60 felett: tabu, amiről senki nem beszél

A szexuális élet nem ér véget 60 éves kor felett, sőt, sokaknak ekkor teljesedik ki igazán. Szexológusként nap mint nap látom, hogy a párok egy új, mélyebb intimitást fedeznek fel maguknak, amikor már nem a teljesítménykényszer és a megfelelés hajtja őket. Most lerántom a leplet a leggyakoribb tévhitekről, és megmutatom, hogyan lehet a szex 60 felett is örömteli, szenvedélyes és felszabadító.

A túlzásba vitt bőrápolás kamaszkorban többet árthat, mint használ

Egyre több tizenéves használ felnőtteknek szánt, aktív hatóanyagokat tartalmazó kozmetikumokat - pedig a túlzásba vitt bőrápolás ebben az életkorban akár ronthat is a helyzeten. Tinédzserkorban a rosszul megválasztott bőrápolási rutin bőrszárazsághoz, irritációhoz, sőt akár fájdalmas vagy viszkető allergiás reakcióhoz is vezethet- mondja dr. Kovács Anikó, a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika bőrgyógyásza.

Különleges, de hivatalosan adható babanevek - ha nem szeretnél te is Hannát vagy Dominikot

Egyre több szülő szeretne olyan keresztnevet adni a babájának, amely egyedi, ritkább, mégis teljesen hivatalos és gond nélkül anyakönyvezhető. Szerencsére ma már több ezer olyan név közül lehet választani, amely megfelel a szabályoknak, mégis különleges, így a gyereked neve valóban egyedi lehet az oviban is.

Jelzett Gyula telefonja, kirohant az óráról - meglepő oka volt rá

Amikor a kamaszod telefonja pittyen az órán, valószínűleg egy újabb TikTok-videóra vagy mémre gondolsz. Bognár-Béres Gyula esetében azonban ez a hang az életet jelentette: a budapesti gimnazista egy angolórát szakított félbe, hogy a szomszédos parkban újraélesszen egy idegent. Ez a történet nem csupán egy rendkívüli eseményről szól, hanem arról is, hogyan válhatnak a fiatalok felelős, cselekvő tagjaivá a társadalomnak, és milyen szerepe van ebben a szülői nevelésnek, az iskolai oktatásnak és a modern technológiának.

Miért nem alszik a tinédzser? A képernyő és a melatonin csapdája

Éjjel tizenegy óra. A szobában sötét van, csend, a gyerek az ágyban fekszik. Minden rendben lenne, csak egy apró részlet zavarja meg a képet: az arcát kékes fény világítja meg. Görget. Még egy videó. Még egy üzenet. Még öt perc.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja