SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tippek a diszkrét szoptatáshoz

Rindt Kata [cikkei] - 2010-09-29
Harmadik babámat szoptatom, így természetes, hogy hozzám is eljutnak a hírek, melyek szerint nehézségekbe ütköznek szoptató anyák. Megjegyzem problémájuk számomra ismeretlen, az elmúlt öt évben egyetlen egyszer nem volt konfliktusom abból, hogy igény szerint táplálom babáimat (már a harmadikat).

Kiindulásképpen leszögezem, hogy azért vagyok itthon vele, mert megszületett, csak ő meg én vagyunk és kettőnkön kívül más nem is számít.
Életemet hozzá igazítom, ő pedig kialakítja a maga ritmusát. Csak oda kell figyelni rá -mivel ő az új, még az újdonsült három és ötéves testvérek is hajlandóak hozzá igazodni! Persze attól, hogy gyermekem született, az élet zajlik tovább, vannak olyan szituációk, amikor sajnos neki kell hozzám alkalmazkodnia, de ez sem kell, hogy terhet jelentsen egy anyának.

Rendszeresség:
Már születése után, a kórházban kialakul egy napirend. Miután hazatértünk a kórházból egyszerűen annak ritmusát követtük. Neked is és a babának is jó, ha tudod, hogy milyen eseményt milyen esemény fog követni. 

Igen, szoptasd babádat igény szerint, de ez ne jelentse azt, hogy örökké mellen van, ha csak egy picit is nyikkan. Akkor bizony maratoni szoptatásoknak, végeláthatatlan rabszolgaságnak tűnhet, különösen babád első három hónapja. 

Alakítsd életet a szoptatáshoz:
Nagyon rövid idő egy anya életében a baba szoptatása. Nem csak, hogy rövid, nagyon gyorsan szalad, egyszer csak azon kapjuk magunkat, hogy már nem is emlékszünk a babaillatra

Bármi intézni valóm akadt, azt csak is kizárólag két szoptatás között intéztem. Igaz, mint egy kabalababát hurcoltam/hurcolom magammal babáimat. De minden tárgyalást, hivatalos ügyet csakis kizárólag a két szoptatás között szervezek. Ami nem fér bele ebbe az időintervallumba, elmarad, vagy nem én intézem el. A barátnőim is inkább hozzánk jönnek és őket is lehetőleg a megfelelő időben hívom - tudnak alkalmazkodni.

Ne hozz zavarba másokat:
Hiába van három gyerekem, az anya és szopó babája intim pillanataiba én sem szeretnék belelátni, mint ahogy én sem szeretem, ha minket néznek, kimondottan irritál. Nem rosszallom, de nem vagyok kíváncsi rá. Különben is: mit szóljon az, akinek nem lehet gyereke, soha nem volt gyereke vagy egy férfi, akinek a női mellről más jut eszébe, erről meg ő nem tehet, az is természetes dolog… Nem szabad mások orra alá dörgölni, hogy anya lettél, elhiszik ezt anélkül is.

Vegyél egy szép szoptatós kendőt vagy tetrapelust és burkolózzatok bele - szoptatós kendőt nagyon szépeket találsz (a mumOnboard kismamaruha outletben is). Sokszor fordult elő, hogy úgy „húztam elő” a babát alóla, hogy akivel beszélgettem csodálkozva konstatálta, hogy „jééé, te szoptattál, azt hittem a baba alszik a babakocsiban?!”
 
Vonulj félre:
Öt évvel ezelőtt a harcos szoptatás pártiak ugyan mondogatták, hogy „szoptatás egy életen át”, de nem folytattak oly agresszív marketinget a „szoptatás a mindenáron” elve mellett. Ha most várnám első gyermekemet, valóban megijednék attól a mozgalomtól, akik október 2-ára „gruppen” szoptatást szerveznek a Corvin moziba. 
Az igény szerinti szoptatás öt évvel ezelőtti szemlélete sokkal szimpatikusabb számomra: az anyatej fontossága mellett a szoptatás meghittsége, pszichológiai jelentősége mellett tette le a voksát. Az anya és babája meghitt együttléte számomra a mai napig a legfontosabb szempont, azonban ezt nem lehet vad idegenek társaságában élvezni. 
 
Ha szoptatsz, akkor nem ér kávézóban pletykálni a barátnőkkel vagy moziban össznépileg harcosan kiabálni a szoptatás mellett. Mindenki tudja, hogy a szoptatás a világ legtermészetesebb dolga, ha diszkréten teszed soha semmilyen konfliktusod nem lehet!
 
ha kíváncsi vagy a baba pocak fizikai törvényszerűségeire, klikk a fotóra smiley

MumOnBoard babaváró magazin

 

LEGOLVASOTTABB

Még ma vidd orvoshoz, ha ilyen tünetei vannak - egyre gyakoribb a betegség Magyarországon

A gyerekkori cukorbetegség nem játék, és sajnos egyre több gyermeket érint Magyarországon is. Milyen élete lesz a gyereknek? Hogyan lehet jól kezelni? Elfogadják majd a társai? Ezek a kérdések ijesztőnek tűnhetnek, de vannak gyakorlati, megnyugtató megoldások, amelyek segítenek a családnak és a gyermeknek eligazodni a diabétesz útvesztőjében.

Egyre több gyereket érint a magas vérnyomás - ez áll a háttérben

Az elmúlt húsz évben a magas vérnyomás előfordulása a fiatalok körében szinte megduplázódott. Ez már nem csupán statisztika, hanem figyelmeztetés, hiszen a korán jelentkező vérnyomásproblémák hosszú távon szív- és érrendszeri betegségekhez vezethetnek.

Rejtett válság: ezért kerülnek padlóra a kisgyermekes anyák Magyarországon

Pénzügyi hullámvasúton utaznak a magyar édesanyák: a CSED alatt még úgy tűnik, minden rendben, ám a GYES-korszakba lépve szembesülnek rendszer hiányosságaival. Rugalmas munkahelyek alig vannak, a fizetések bezuhannak, és a legtöbb anya magára marad a túlélési zsonglőrködéssel.

Anyai és apai nagyszülők: Miért más a gyerekek kapcsolata velük?

Aki figyelmesen nézi a családi összejöveteleket, az hamar észreveheti: a gyerekek valahogy mindig az anyai nagymamához húznak. Ott bújnak hozzá, nála akarnak ülni ebédnél, őt keresik, ha valami baj van. Az apai nagyszülők persze ugyanúgy szeretik az unokákat, mégis gyakran más a dinamika. De miért van ez így?

Egyszerű hátfájásnak gondolta az anyuka, amíg rá nem jött: 3. stádiumú rák volt

Amikor Courtney Liniewski hátfájásra panaszkodott, azt hitte, túl sokat ül az íróasztalánál. 34 évesen, két kisgyerek anyukájaként, krízistanácsadóként dolgozott egy pszichiátriai kórházban Milwaukee mellett - észre sem vette, hogy valami sokkal komolyabb dolog zajlik a testében. És ami a legfélelmetesebb: a tünetek olyan hétköznapiak voltak, hogy bármelyikünk figyelmen kívül hagyhatja őket.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja