SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.

GYES és táppénz

Tisztelt Szakértő!
26 hónapos első gyerekem után lejárt a gyed 2020 december 25-én. Pont ezen a napon kiderült, hogy terhes vagyok a második babával, aminek a várható születési ideje 2021 agusztus 25.e előreláthatólag.
jelenleg GYES-en vagyok.
Mivel így kiderült, hogy egyenlőre nem mehetek vissza dolgozni, így felhívtam a munkáltatót januárban, hogy ilyenkor mi a teendő. Februárig nem hívott, így újra hívtam, mivel addigra már betöltöttem a 12.hetet, és veszélyeztetett terhesként jogosult lennék táppénzre, mondja meg, hogy mikorra kérhetem a táppénzes papírt.
A munkáltatóm azt válaszolta, hogy írásban kell benyújtanom, hogy kérem a fizetésnélküli szabadságom megszakítását, és állományba helyezésemet, majd ezt követően 30 nap átfutási idő után kiad nekem 1 hónap szabadságot, és ezt követően tudok táppénzre menni.
A kérdésem az lenne, hogy mivel már két hónapja csak a GYES összegét kapom, van-e lehetőségem rá, hogy mihamarabb táppénzre kerülhessek? ( nyilvánvalóan azért, hogy valamilyen bevétele legyen a családnak a férjem keresetén kívül is.)
A munkáltató részéről nem érzem azt, hogy teljesen biztos abban, amit mond, illetve azt sem értem, miért akar egy hónap szabadságot kivetetni velem. Szeretnék ez ügyben tisztán látni.

Segítségét és válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Zsanett
A munkáltató eljárása odáig,hogy kiad 1 hónap szabadságot - mert az butaság - teljesen jogszerű:jognyilatkozat írásban tehető, ezért ragaszkodik hozzá, hogy írd le, a 30 napról pedig az Mt. főszabályként rendelkezik, amitől el lehet kérni, de a munkáltató minden további nélkül mondhatja azt, hogy ő nem akar korábbi időpontban megegyezni.
Szabadságot kiadni annak lehet, aki nincs fizetés nélküli szabadságon és nem keresőképtelen. Tehát legkorábban a fizetés nélküli szabadság megszüntetésének a kérésétől számított 31. naptól tudsz szabadságon lenni, de nincs ilyen, hogy 1 hónapot ki kell adni. Ha 2 nap múlva keresőképtelen vagy, akkor addig tartott a szabadság.

Szakbarbár
2021-02-19 17:36:08
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja