SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!
Az idei évtől egy elbírálás alá esik a rendszeres és nem rendszeres jövedelem? Elég lenne egy ellátás alapjának növeléshez (csed,gyed) egy egyszeri nagyobb összeg kifizetése?(pl.jutalom)
Köszönettel
Abban, hogy nem teszünk különbséget rendszeres és nem rendszeres jövedelem között, valóban benne van a lehetőség, hogy egy nem rendszeres juttatással - a korábbinál kevesebb befektetéssel - fel lehessen húzni az átlagot, de a dolog azért ennyire nem egyszerű és még így is bőven sokba kerül.

Ha főszabályként az úgy utolsó 180 napból számolódik az ellátás, hogy a számítási időszak az ellátás kezdetét megelőző 3. hónap vége és innen megyünk vissza 180 napot keresni, akkor egy áhított átlaghoz 6-szor kell venni az addigi havi bér és az áhított bér különbségét, ezt pedig sokba kerül lejárulékolni. Konkrétan az eddig és a vágyott átlag közötti különbség hatszorosának a 63%-a.

Ráadásul az sem mindegy, hogy mikor van a jutalom, mert ha a vége felé, ami már nem esik bele a számítási időszakba, akkor lehet, hogy a végén bele sem számít, illetve jó csedre és jó gyedre gyúrásnál csak a gyednél realizálódik.

Szakbarbár
2015-01-21 11:45:42
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja