SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!
Köszönöm az eddigi segítségét. Ami még felmerült bennem, hogy:
1. A munkáltatómnak elküldtem a családi adókedvezményhez az igazolást, ami ugye a várandósság tényét bizonyítja, valamint mellékelve egy levelet is. Így már él a felmondási védelem?
2. Szóban is elég jelezni a visszatérési szándékot (mert ez tegnap megtörtént), vagy írásban kell?
3. Ha visszamondom a fizetés nélküli szabadságot leghamarabb mikor mehetek táppénzre- ez is 30 nap múlva, mint a szabadság?
Válaszát ismét köszönöm: Ági
1. Gond esetén szerintem bizonyítható, hogy tudott róla a munkáltató, de a munkáltatói jogok gyakorlója nem egyenlő a bérszámfejtővel/könyvelővel, akinek küldted.
2. Mindig, mindent írásban, átvetetve vagy tértivevényesen postázva. Szerintem ezt és az előzőt írd le most együtt.
3. Megpróbálkozhatsz hamarabb táppénzre menni, az más, mint a munka, amire fel kell készülni és erre van a 30 nap, de mondhatják, fizetés nélküli szabadság alatt a keresőképtelenség nem értelmezhető, hiszen akkor az ember egyébként sem akarhat "keresni". Csak egyetlen esetre emlékszem sok év távlatából, amikor a munkáltató emiatt megakadályozta a táppénzt.

Szakbarbár
2014-04-04 06:57:41
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja