SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!

Legutóbbi válaszaid közt többször olvastam valamit GYED-del kapcsolatban, ami szöget ütött a fejemben. Én GYES-el kapcsolatban szeretném kérdezni: ha mindkét szülő dolgozik, és 3 év alatti gyerekre tekintettel az egyik kéri emellett GYES extra folyósítását, akkor lehet-e "büntetlenül" a másik szülőre váltani, vagy itt is bejön az, hogy az újonnan igénylő 60 napig nem kap ellátást? És ez a 60 nap elvész mindkét szülőnek vagy addig a régebben igénylő tovább kapja? És mi a helyzet, ha a váltás úgy történik, hogy a 2. szülő fizetés nélküli szabadságon van?

Válaszodat előre is köszönöm:

Bözsi
Dolgozó szülők közötti gyedváltásnál 60 napig senki nem kap semmit, aki korábban kapta, az azért nem, mert lemondta, aki most kéri, az meg a várakozási idő miatt. Ha otthon van fizetés nélkülin az a szülő, aki váltja a másikat a gyedigényléssel, akkor nincs várakozási idő.

A gyesnél nincs várakozási idő, viszont csak az egyik szülő igényelheti az összes ellátást, tehát azt nem lehet, hogy apuka gyesen, anyuka meg gyeden vagy fordítva.
Az igényelje mindkét ellátást, akinek a gyede a teljes időszakra - a 60 napig nem járó gyedet is figyelembe véve - több.


Szakbarbár
2014-02-03 20:35:11
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja