SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!
3. babát szeretnénk, 2001 óta ugyanott folyamatos biztosított munkaviszonyom van, maximális gyedre lennék jogosult.
Nagy az esély arra, hogy néhány hónapon belül a céget, ahol dolgozom, eladják. Kérdésem, hogy új tulajdonos esetén is él a védettség, amennyiben jelzem a terhességet időben a jelenlegi munkáltatónak? Érinti az eladás bármilyen módon a nekem járó juttatások összegét?
Ill. az érdekelne még, hogy változik január 1-től a gyed idejére a szabadság számítása? Azt hallottam, nem járna már gyed idejére szabadság, azonban nyomát a hírnek a neten nem találom.
Nagyon köszön segítségét!
Mt. 36. § (1) A gazdasági egység (anyagi vagy nem anyagi erőforrások szervezett csoportja) jogügyleten alapuló átvételének időpontjában fennálló munkaviszonyból származó jogok és kötelezettségek az átadóról az átvevő munkáltatóra szállnak át.

Ha arról van szó, hogy szőröstöl-bőröstől megveszik a céget, tehát minden ugyanúgy működik tovább, csak más lesz a tulaj, akkor az van, hogy az új munkáltató lép az előző helyébe, de minden más változatlan marad, tehát fennmarad a munkaviszony a munkaszerződés szerinti paraméterekkel. Mindenki átkerül az új munkáltatóhoz, a munkáltató személyében bekövetkezett változás nem felmondási ok (a régi munkáltatónál). Egyébként is a felmondási tilalom ugyanúgy véd az átvevő munkáltatónál is, tehát ha ő később elkezd szelektálni, hogy kit tart meg és kit nem, Téged akkor sem rúghat ki.

A tgyásra és a gyed első 6 hónapjára jár a szabadság. 2011. augusztus előtt induló gyedeknél még a gyed első 1 évére járt. Ennyi a változás, arról szó sincs, hogy egyáltalán nem járna szabadság a gyeddel összefüggésben. Esetleg azzal kevered, hogy ha egy évben 30 napnál tovább vagy táppénzen, akkor mivel erre az időszakra nem jár, időarányosan csökken a szabadság.

Ami az eladásnak az ellátás összegére való hatását illeti abban most bizonytalan vagyok, mert július 15-től csak az aktuális helyen elért jövedelem az ellátások alapja, de ez nem ugyanolyan munkahely váltás, mint amikor az egyik helyen megszűnik a munkaviszony, a másik helyen pedig kezdődik egy másik. Azt gondolom, hogy az fogja eldönteni, hogy egészségbiztosítási szempontból új jogviszonynak minősül-e, hogy ki- és bejelentenek-e és a tb kiskönyvben meg a mindenféle nyilvántartásokban ennek megfelelően hogyan látszik majd.
Mivel ugyanannyi lesz a béred az új helyen is, gyakorlati jelentősége nincs, hogy az előző évet vagy csak az "új helyen" szerzett jövedelmet veszik alapul.

Szakbarbár
2013-11-19 06:31:59
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja